Łużyce triumfatorem XXV Turnieju im. Wł. Jantury

  • 24.06.2019, 12:32 (aktualizacja 24.06.2019, 13:19)
  • red. /e-legnickie.pl
Łużyce triumfatorem XXV Turnieju im. Wł. Jantury tulegnica.pl

Podziel się:

Oceń:

Świetnie spisali się trampkarze Łużyc Lubań, którzy wygrali Jubileuszowy XXV Turniej im. Włodzimierza Jantury. Imprezę tradycyjnie zorganizował Konfeks Legnica.

W XXV Turnieju im. Włodzimierza Jantury zagrało 6 zespołów, w tym dwa z Ukrainy. Poziom meczów był wysoki. Jak podkreśla trener Konrad Murawski postawa jego drużyny była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Łużyce wygrały cztery mecze a punktami podzieliły się jedynie ze Śląskiem Wrocław (0:0).

Wielką frajdą dla młodych piłkarzy było to, iż nagrody wręczał wychowanek Konfeksu i jednocześnie jeden z najlepszych snajperów polskiego futbolu Marcin Robak, król strzelców turnieju im. Wł. Jantury w latach 90-tych. Nagroda dla najlepszego piłkarza turnieju trafiła w ręce Marcina Orzechowskiego.

Kolejność turnieju:

1. Łużyce Lubań 13 pkt. (ze Śląskiem 0:0, Junak 2:0, Parasol 2:1, Konfeks 2:0, Galicja Lwów 4:0)
2. Śląsk Wrocław  11
3. Parasol Wrocław  8
4. Konfeks Legnica  5
5. Junak Drohobycz  4
6 . Galicja Lwów   0

Turniej, który odbył się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej poświęcony był pamięci wieloletniego działacza piłkarskiego, kierownika sekcji młodzieżowych i wiceprezesa zarówno Miedzi, jak i Konfeksu Legnica. Włodzimierz Jantura zmarł w wieku 52 lat, w kwietniu 1994 roku.

 

red. /e-legnickie.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe