piątek, 29 marca 2024 08:11

Kręcili dla Miłoszka

W niedzielę na lubańskich drogach najczęściej widywanymi środkami komunikacji były jednoślady. To wszystko za sprawą Lubańskiego Święta Rowerowego, które zostało zorganizowane już po raz czwarty.

Autor: eLubań.pl

Organizowane przez Kwisę Lubań rowerowe święto na stałe wpisało się w kalendarz imprez miasta. Wyścig główny - MTB - liczył 30 kilometrów. Trasa była urozmaicona - z podjazdami, zjazdami, z płaskimi i krętymi odcinkami. Zawodnicy wystartowali z centrum Lubania, a następnie pojechali w kierunku Lubańskiego Wielkiego Lasu. Tam ścigali się po drogach o nawierzchni szutrowej oraz częściowo trawiastej. Ostatecznie triumfował Szczepan Paszek, który wyprzedził Szymona Pietrasiewicza i Konrada Guta. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marlena Drozdziok, druga linię mety minęła Agnieszka Matysiak, a trzecią zawodniczką została Agnieszka Rychlicka. W drugiej kategorii zawodnicy rywalizowali na dystansie 10km (mini). Wygrał Szymon Kukułka przed Dariuszem Michalskim i Przemysławem Czyżem. Wśród kobiet z wygranej cieszyła się Grażyna Paluch przed Wiktorią Głodek i Moniką Wiciak. Na trasie liczącej 10km zorganizowano także wyścig rodzinny. Tutaj na trasie wspólnie ścigały się duety - rodzic oraz dziecko do 11 roku życia. Triumfował duet Dmytro oraz Polina Lenets. Drugie miejsce zajęli Zbigniew i Oliwia Paszek, a trzecie Marek i Krzysztof Pobłocki.

Ostatnim ale jednocześnie najbardziej emocjonującym etapem imprezy był wyścig dla dzieci do 12 lat. Najmłodsi ścigali się po ulicach w centrum Lubania. Rywalizacja była zacięta, a doping najbliższych było słychać w całym mieście. Warto dodać, że zawodnicy startujący w wyścigu brali automatycznie udział w akcji „Kręcimy dla Miłoszka”. Z każdej opłaty startowej część pieniędzy organizator przekaże na rehabilitację 5-letniego chłopca, który choruje od urodzenia na artrogrypozę.