Kręcili dla Miłoszka

  • 24.06.2019, 12:05 (aktualizacja 24.06.2019, 12:44)
  • red.
Kręcili dla Miłoszka eLubań.pl

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę na lubańskich drogach najczęściej widywanymi środkami komunikacji były jednoślady. To wszystko za sprawą Lubańskiego Święta Rowerowego, które zostało zorganizowane już po raz czwarty.

Organizowane przez Kwisę Lubań rowerowe święto na stałe wpisało się w kalendarz imprez miasta. Wyścig główny - MTB - liczył 30 kilometrów. Trasa była urozmaicona - z podjazdami, zjazdami, z płaskimi i krętymi odcinkami. Zawodnicy wystartowali z centrum Lubania, a następnie pojechali w kierunku Lubańskiego Wielkiego Lasu. Tam ścigali się po drogach o nawierzchni szutrowej oraz częściowo trawiastej. Ostatecznie triumfował Szczepan Paszek, który wyprzedził Szymona Pietrasiewicza i Konrada Guta. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marlena Drozdziok, druga linię mety minęła Agnieszka Matysiak, a trzecią zawodniczką została Agnieszka Rychlicka. W drugiej kategorii zawodnicy rywalizowali na dystansie 10km (mini). Wygrał Szymon Kukułka przed Dariuszem Michalskim i Przemysławem Czyżem. Wśród kobiet z wygranej cieszyła się Grażyna Paluch przed Wiktorią Głodek i Moniką Wiciak. Na trasie liczącej 10km zorganizowano także wyścig rodzinny. Tutaj na trasie wspólnie ścigały się duety - rodzic oraz dziecko do 11 roku życia. Triumfował duet Dmytro oraz Polina Lenets. Drugie miejsce zajęli Zbigniew i Oliwia Paszek, a trzecie Marek i Krzysztof Pobłocki.

Ostatnim ale jednocześnie najbardziej emocjonującym etapem imprezy był wyścig dla dzieci do 12 lat. Najmłodsi ścigali się po ulicach w centrum Lubania. Rywalizacja była zacięta, a doping najbliższych było słychać w całym mieście. Warto dodać, że zawodnicy startujący w wyścigu brali automatycznie udział w akcji „Kręcimy dla Miłoszka”. Z każdej opłaty startowej część pieniędzy organizator przekaże na rehabilitację 5-letniego chłopca, który choruje od urodzenia na artrogrypozę.

 

red.

Zdjęcia (54)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe