piątek, 29 marca 2024 13:16

Zatrzymali lidera

W ostatnim meczu sezonu Łużyce Lubań zremisowały na wyjeździe z mistrzem rozgrywek Lotnikiem Jeżów Sudecki 3:3.

Obie drużyny przed spotkaniem był pewne lokat, które zajmą na koniec sezonu. Mimo tego na boisku trwała zacięta walka. Co jednak istotne toczyła się ona na się ona w duchu fair-play. Arbiter ani razu nie był zmuszony sięgnąć po żółty kartonik. W pierwszej części spotkania padł jeden gol. W 15. minucie po dośrodkowaniu Mikołaja Kuriaty z rzutu wolnego efektowną główką popisał Kamil Młynarski. Ten sam piłkarz tuż po przerwie mógł podwyższyć wynik, ale z bliska spudłował. To się zemściło w 57. minucie kiedy do wyrównania doprowadził Pelowski. Ale lubanianie nie zamierzali się załamywać i odpowiedzieli kwadrans przed końcem. Po wrzutce z rzutu rożnego kolejnego gola strzałem głową zdobył Młynarski. 5 minut później wyrównał Łozowski, ale w 86. minucie Łużyce trzeci raz wyszły na prowadzenie. Tym razem w zamieszaniu najprzytomniej zachował się Damian Bojdziński. Ostatnie słowo należało jednak do rezerwowego Łozowskiego, który uchronił swoją drużynę przed porażką.

Ostatecznie zespół z Lubania dzięki bardzo dobrej rundzie wiosennej zakończył sezon na trzecim miejscu w tabeli. Do czwartej ligi awansował Lotnik, a także Gryf Gryfów Śląski. Z rozgrywek spadają Piast Bolków, Granica Bogatynia, Cosmos Radzimów i Chrobry Nowogrodziec. Warto wspomnieć, że w okręgówce rzutem na taśmę utrzymał się prowadzony przez Marcina Dąbrowskiego Hutnik Pieńsk, który po rundzie jesiennej miał na swoim koncie zaledwie 8 punktów!

Lotnik Jeżów Sudecki - Łużyce Lubań 3:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Młynarski (15), 1:1 Pelowski (57), 1:2 Młynarski (75), 2:2 Łozowski (80), 2:3 Bojdziński (86), 3:3 Łozowski (87).

Lotnik: Marmurenko - Białkowski (75' Łozowski), Pelowski, Szeliga (46' Suchanecki), Piwiński (63' Kierlik),  Niemirski  (55' Lis), Górgul, Wersocki, Kieć (67' Palimąka), Ziomek, Szwagrzyk.

Łużyce: Gleb - Rogalski, Kocuła, Bojdziński, Kuriata, Młynarski, Gawroniuk (65 Mandżejewski), Rymer, Wichowski, Sitek, Czuchryta.