wtorek, 16 kwietnia 2024 15:23

Punkt i trzecie miejsce Łużyc

Mimo że do końca rozgrywek klasy okręgowej pozostała jedna kolejka wiadomo już, że Łużyce Lubań zakończą sezon na najniższym stopniu podium.

W przedostatnim meczu sezonu zespół trenera Rafała Wichowskiego zremisował na swoim boisku z Cosmosem Radzimów 1:1. Pierwsi z gola cieszyli się goście. W 14. minucie Grzegorza Lużyńskiego pokonał Przemysław Wdowikowski. W 27. minucie wyrównał Damian Bojdziński. Choć do końca meczu pozostało sporo minut do końca rezultat nie uległ już zmianie. Przez ostatnie 10 minut gospodarze grali w osłabieniu, gdyż boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek musiał opuścić Marcin Sudnik.

Zdobyty punkt oraz remis Włókniarza Leśna w Zgorzelcu z Nysą 2:2 powoduje, że zespół z Lubania zakończy rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli.

Łużyce Lubań - Cosmos Radzimów 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Wdowikowski (14), 1:1 Bojdziński (27). Czerwona kartka: Sudnik (Łużyce, 80 - za dwie żółte). Sędziował: Waldemar Socha. Widzów: 50.

Łużyce: Lużyński - Czuchryta, Jakimowicz, Synowiec (54 Sudnik), Kocuła, Kuriata, Rogalski, Sitek (78 Fortuna), Witkowski, Młynarski, Bojdziński.

Cosmos: Zatoński (46 Wolanin) - Gruba, Janczewski, Kasperski, Ramulewicz, Sosnowski, Szuchalski, M. Świątek (80 Ziomek), Tomaszewski, Wdowikowski (60 Łamasz), Winiarski (63 K. Świątek).

Nysa Zgorzelec - Włókniarz Leśna 2:2

Wydział Gier OZPN Jelenia Góra zweryfikował wynik meczu Chrobry Nowogrodziec - Nysa Zgorzelec z 0:0 na 3:0vo (w zespole ze Zgorzelca wystąpił nieuprawniony do gry zawodnik).

16. Piast Bolków     29     21    32-80

W 30. kolejce (23 czerwca - wszystkie mecze o g. 17) grają: Chrobry - Pogoń, Wykroty - Hutnik, Lotnik - Łużyce, Warta Bolesławiecka - Granica, Bolków - Nysa, Cosmos - Stella, Woskar - Gryf, Włókniarz - Olimpia.