Wyniki konkursów na dyrektorów lubańskich podstawówek

  • 21.06.2019, 09:32
  • ŁCR
Wyniki konkursów na dyrektorów lubańskich podstawówek eLuban.pl Od lewej: Małgorzata Nir, Izabela Rożko

Podziel się:

Oceń:

Beata Myśliwiec w SP1, Izabela Rożko w SP2 i Marzena Tomczyk w SP4. Nowy rok szkolny w lubańskich szkołach podstawowych rozpocznie się z pewnymi zmianami w kadrze zarządzającej placówkami.

Stanowisko dyrektora szkoły obejmuje się na okres 5 lat. Po upływie tego czasu zostaje powołana Komisja Konkursowa, która ma za zadanie wyłonić nowego kandydata na stanowisko dyrektora szkoły. W skład komisji wchodzą m. in. przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, reprezentanci organu sprawującego nadzór pedagogiczny, przedstawiciele rady pedagogicznej oraz rady rodziców. Komisja rozpatruje kandydatury, a następnie dopuszcza do dalszego postępowania osoby spełniające określone wymagania.  Informacja o wyniku konkursu jest przedstawiana burmistrzowi, który powinien ją zatwierdzić.

W wyniku przeprowadzonych trzech postępowań konkursowych na stanowisko dyrektora w SP1, SP2 i SP4 w dotychczasowych etatach dyrektorskich zaszła jedna zmiana. Nadal funkcje dyrektora będą pełniły Beata Myśliwiec – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu oraz Marzena Tomczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu. Dotychczasową Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu - Małgorzatę Nir, w nowym roku szkolnym zastąpi Izabela Rożko. W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Lubaniu od września 2016 roku zarządza Dorota Bliźniec.

ŁCR

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia 01.07.2019, 11:58
SP 2 współczuję, pewnie znowu wróci patologia św.p. gimnazjum nr 3.

Pozostałe