×

Duża awaria sieci wodociągowej w gminie Lubań

  • 19.06.2019, 22:33 (aktualizacja 20.06.2019, 08:10)
  • red.
Duża awaria sieci wodociągowej w gminie Lubań
Podziel się:
Od kilku godzin na terenie Gminy Lubań są poważne problemy z dostępem do wody. Wszystko za sprawą awarii rury tranzytowej biegnącej przez Uniegoszcz na wyjeździe w kierunku Radostowa.

Do awarii doszło rano na magistrali 225 mm. Niestety przez kilka godzin nikt nie zgłosił jej w Gminie i w związku z tym opróżnione zostały wszystkie zbiorniki rezerwowe. W tej chwili braki wody bądź spadki ciśnienia występować mogą na terenie całej gminy.

Dopiero o 20:30. pracownik gminy znalazł awarię na Uniegoszczy – usłyszeliśmy od Zbigniewa Hercunia, wójta Gminy Lubań. - Na przyszłość zwracam się do wszystkich z prośbą, aby uniknąć podobnych sytuacji wszelkie awarie sieci wodociągowej proszę natychmiast zgłaszać do gminy.

W tej chwil cała gmina zasilana jest jedynie z ujęcia w Pisarzowicach, dlatego mogą występować niedobory wody bądź spadki ciśnienia. W chwili obecnej trwają prace, aby podłączyć do sieci wodę z Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Jak zapewnia wójt do rana sytuacja powinna się ustabilizować.

Niestety ze względu na jutrzejsze święto do piątku bez wody mogą pozostać jedynie mieszkańcy górnej części Uniegoszczy, od weterynarza aż pod las. Wszystko uzależnione jest od tego czy pracownikom gminy uda się jutro zdobyć potrzebne do naprawy materiały.

W chwili, gdy publikowaliśmy artykuł otrzymaliśmy informację, że Jałowiec i Kościelniki są już zaopatrywane w wodę przez LPWiK.

red.

Pozostałe