×

DK 30. Zderzenie busa z osobówką

  • 19.06.2019, 21:09
  • red.
DK 30. Zderzenie busa z osobówką
Podziel się:
Oceń:
Kilka minut po 20. na drodze krajowej numer 30 na wysokości Pisarzowic doszło do zderzenia VW Crafter i Mazdy Premacy.

Do zderzenia busa z osobówką doszło, gdy kierująca Mazdą jadąc od strony Lubania skręcała w prawo w kierunku Pisarzowic. W trakcie tego manewru jadący za nią kierowca busa uderzył z tyłu w prawy bok Mazdy. O tym kto jest winny zderzenia najprawdopodobniej rozstrzygnie sąd, bowiem każdy z kierowców przedstawił swoją wersję zdarzeń i utrzymuje, że jest niewinny.

W zdarzeniu uczestniczyło sześć osób, dwójka która podróżowała Mazdą wymagała pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowano policję, zespół ratownictwa medycznego, dwie JRG z PSP w Lubaniu oraz OSP Pisarzowice.

Ruch na drodze odbywa się wahadłowo.

red.

Zdjęcia (9)

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patrycja
Patrycja 05.07.2019, 01:49
Łagów-Lubań, to jakaś nowa wersja .... „strady”
Jeżdżę DK30 do 10 razy w roku.
Kierowcy wypadają z trasy, po czym jadą dalej. Policja stoi od lat w tym samym miejscu i łapie ewentualnie przejezdnych przekraczających 10/15 km/h na terenie zabudowanym. Na tej trasie powinny być Radary co 500 metrów . Jestem przekonana ,ze w końcu byłby niezły budżet na drogi Polsce . Jazda na trzeciego jest tam na porządku codziennym. Trzy razy musiałam wpuścić Amatorów szybkiej bezmyślnej jazdy.
Tyle Ludzi płaci życiem !
Jeżdżąc 200km/h po dziurawych I niewyprofilowanych drogach , a potem wypadających Kołach ..jestem za , wprowadzeniu częstszych przeglądów .. bo nad tym, nie jest w stanie zapanować najlepszy kierowca.
Do tej kolizji: kierowca Mazdy nawet gdyby nie miał sprawnych kierunkowskazów , czy świateł Stopu.NIE JEST WINNY.
Z paragrafu wynika, ze przy nie odpowiedniej odległości nie ma wyjątków.
Kierowca Busa może nie mial chomulców, skoro nie zmierzono odcinka hamowania . a może nie założył okularów lub soczewek Kontaktowych. Albo mial na nosie okulary do czytania. I Jak to udowodnić? Policja powinna mieć na miejscu kolizji rzeczoznawców
samuraj
samuraj 20.06.2019, 23:03
no kierowca z busa twoja wina jak nic nie masz nic na swoją obronę trzymaj sie za kieszeń
Mietek
Mietek 20.06.2019, 16:25
Wychodza efekty lewych przegladow obok kauflanda
Janek
Janek 23.06.2019, 06:00
???miałem przegląd tam, CPIK-35zł wysłany byłem na poprawki, ponowne badanie, ponownie łączyli się z CEPIKiem-przegląd99zł i uważam że jest uczciwie, poza tym uwazałbym z wpisami typu-zarzuty lewe przeglądy i czy któreś auto było tam czy tam na diagnostyce!!!
zizu
zizu 20.06.2019, 10:13
Skoro kierująca Mazdą skręcała w prawo i dostała w prawy bok to wina jest kierowcy busa. Po prostu jechał zbyt szybko i nie wyhamował.
Rysiek
Rysiek 20.06.2019, 09:13
Jazda na zderzaku, brak odstępu. Mnie uczyli 100km/h to 100 metrów między pojazdami , 50 km/h to 50 metrów odstępu o poprzedzającego pojazdu i nie byłoby tyle kolizji i wypadków aby tę regułę stosować.
Miron
Miron 20.06.2019, 22:43
Masz niekwestionowaną słuszność. Wystarczy zerknąć z lotu droga na nasze drogi, a szczególnie tak zwaną A-4 czyli niby autostradą - jak sie walą to po kilka - bo na *** jadą a Policja nie ma w nawyku eliminować z ruchu takich bezmózgowców. Na autostradach niemieckich taka jazda jest bezwzględnie eliminowana i przy zjeździe czeka mandat - 300-500 euro. Oczywiście dowód: foto z policyjnego helikoptera.
Świadek
Świadek 20.06.2019, 09:13
Pan z busa twierdzi że rejestrator był wyłączony .
Xeno
Xeno 23.06.2019, 09:37
To znaczy rejestrował ale stanowi dowód jego winy - więc był wyłączony.
Kriss
Kriss 20.06.2019, 09:12
Mazda z Lubania - bus ze Zgorzelca. Winny kierowca busa.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 20.06.2019, 00:01
Mazda mogła mieć nie sprawne kierunki/stop, kierowca jest teoretycznie zobowiązany sprawdzić stan pojazdu przed jazdą, drugi jest teoretycznie zobowiązany do zachowania bezpiecznej odległości.
Skoro się upierają ukarać obojga ;-D
Heniu
Heniu 19.06.2019, 23:51
A Pan z busa to cos ta kamerka nagral co ma na szybie czy nie??
Hogsofwar
Hogsofwar 19.06.2019, 22:40
Proszę monitorować sprawę . Ponieważ ciekawy jestem wersji wydarzeń kierowcy busa
Janus
Janus 19.06.2019, 22:24
Wstępnie prorokuję, że winny kierujący busem. Czynniki decydujące to prędkość i odstęp.

Pozostałe