×

Otwarcie wodnego placu zabaw w Lubaniu - Co i po ile?

  • 19.06.2019, 16:06
  • red.
Otwarcie wodnego placu zabaw w Lubaniu - Co i po ile? Lubań Razem/ŁCR
Podziel się:
Oceń:
Na niedzielę 30 czerwca zaplanowano długo wyczekiwane otwarcie Wodnego Placu Zabaw przy ul. Różanej w Lubaniu. W tym dniu obiekt zostanie udostępniony bezpłatnie.

O to co zaplanowano na otwarcie i jak funkcjonował będzie obiekt zapytaliśmy Małgorzatę Garulę, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, instytucji która będzie zarządzać wodnym placem zabaw.

Oficjalne otwarcie wodnego placu zabaw zaplanowaliśmy na niedzielę 30 czerwca. Od 14. zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami, uruchomione będą już wszystkie atrakcje. Do 19. będzie się można bawić w dwóch strefach, a na wszystkich gości czekać będą niespodzianki. Tego dnia wstęp będzie darmowy.

Ile na co dzień będzie kosztował wstęp do wodnego placu zabaw?

Wstęp będzie w wysokości 5 zł, tak od dziecka jak i osoby dorosłej, maluszki do pierwszego roku życia będą zwolnione z opłaty. Jest to opłata jednorazowa za cały dzień, jednak po wyjściu z placu zabaw opłatę będzie trzeba uiścić ponownie. Park wodny będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:30 – 19:30. Codziennie będziemy mieli pełną obsługę ratowniczą, techniczną i kasową. Wejście na teren placu zabaw będzie od strony ul. Różanej, gdzie stanie kasa z bramką.

Mówi Pani od dwóch strefach, co tam się znajdzie?

Pierwsza strefa to miejsce dla najmłodszych, znajdują się tam bardzo bezpieczne urządzenia, gdzie rodzice będą mogli przebywać ze swoimi pociechami. Druga strefa jest już dla dzieci starszych, znajdują się tam trzy zjeżdżalnie. Dwie jednoosobowe i jedna trzyosobowa. Na zjeżdżalniach będą obowiązywały ograniczenia, kryterium będzie umiejętność pływania i wzrost 80 cm oraz 160 cm.

Co jeszcze powinni wiedzieć rodzice zanim wybiorą się na wodny plac zabaw?

Na wodnym placu zabaw obowiązywał będzie regulamin, z którym należy się zapoznać wchodząc na obiekt. Na terenie będzie punkt medyczny, toalety oraz strefa rekreacji, gdzie będzie można rozłożyć koc by odpocząć czy to leżąc czy siedząc na ławeczkach. Będzie to strefa, która będzie częściowo zacieniona. Co ważne za niestosowanie się do regulaminu obsługa będzie mogła wyprosić z wodnego placu zabaw.

red.

Zdjęcia (10)

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 09.08.2019, 12:05
3 mln. za coś co jest otwarte przez 2 m-ce w roku i to jeśli pogoda dopisuje!!!! Boże, widzisz i nie grzmisz!!!
Macie taką piękną Kamienną i aż żal patrzeć, jak władze marnują taki potencjał Miasta, zamiast zrewitalizować to wspaniałe miejsce i zrobić porządny kompleks wypoczynkowo - rekreacyjny z restauracją, całoroczny. Myślę, że inwestycja szybko by się zwróciła jeśli by zrobiona była z głową. Pozdrawiam :)
Manhattan
Manhattan 18.07.2019, 08:57
Jestem ciekawy ile osób przewinie się do końca sezonu przez wodny plac zabaw. Mam nadzieję, że redakcja przygotuje zestawienie. Swoją drogą mamy bogate miasto skoro lekką ręką wydajemy 3,2 mln zł i to wszystko z własnych środków. Nie lepiej byłoby zrobić zamiast tego czegoś basenu, w którym mogliby się też schłodzić dorośli? Na marginesie kiedy zostanie otwarte (nie mylić z otwartymi i niedomykającymi się furtkami) sztuczne boisko? Póki co zamiast chętnych do uprawiania sportu widać głównie meneli, porozrzucane puszki, kiepy po fajkach itd. Ostatnio nawet na boisku zaobserwowałem pokaźnych rozmiarów psią kupę! Ktoś tego pilnuje do jasnej cholery ?!?!?!?!
jarek119
jarek119 20.07.2019, 12:39
chyba lepiej wydać te 3mln na takie park wodny niż na urzędasów albo kolejną porażkę w postaci programu na urzędu
Turysta
Turysta 01.07.2019, 12:33
30czerwca wielkie otwarcie a 1 lipca wielkie zamknięcie... Byłem po 11 powiedzieli ze id 12 będzie czynne... O 12 że może od 14 ale nie na pewno... Żadnego info... Porażka!!!
lubaniak
lubaniak 30.06.2019, 23:22
Dorosły 5 zł tak? To jakaś paranoja!!!!idę z 2 letnim dzieckiem, nie "moczę" tyłka, nie pływam (zresztą nie ma gdzie), nie korzystam de facto z tej atrakcji!!!! PORAŻKA! Na żadnym placu zabaw czy bawialni, rodzice, opiekunowie nie płacą za wstęp. LUBAŃ to nie jest miasto to totalna wiocha. Wstyd.
Mruczek
Mruczek 22.06.2019, 13:59
30 czerwca będzie lalo jak z cebra - zaoszczędzi miasto zatem wody... Taką pogodę przygotowuje nieodwołalnie patronka miasta św. Magdalena i żadne modły nie wpłyną na zmianę tej decyzji..
Lestat79
Lestat79 22.06.2019, 09:01
Porażka ten wodny plac zabaw i nadal brak odkrytego basenu. Kilkutysięczne miasteczko Międzylesie w kotlinie kłodzkiej potrafiło pozyskać środki unijne na budowę odkrytego basenu, który przez wiele lat był za darmo dla zainteresowanych a włodarze Lubania nie potrafią a raczej chyba nie chcą aby Lubań cieszył się takim obiektem. Wiele jest takich miejscowości na dolnym śląsku, które się chwalą takimi obiektami wybudowanymi z projektów unijnych
V
V 24.06.2019, 05:49
Brak nie tylko odkryteko ale brak porządnego krytego. Za te 3mln można było odbudować basen rekreacyjny
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.06.2019, 12:25
No cóż a za nowym boiskiem wykonawca zrobił sobie śmietnisko i zostawił śmieci po budowie👍
Gosia
Gosia 21.06.2019, 21:32
racja, nowe inwestycje a syf naokoło gruz wysypany
Ja
Ja 22.06.2019, 01:38
I trawniki nie pokoszone. Świetne legowisko dla żmij. Niech ugryzie człowieka albo zwierzaka, ciekawe kto za to beknie.
Y
Y 24.06.2019, 05:50
Ponad 3mln poplyneły to będzie zaciskanie pasa
Dumka
Dumka 22.06.2019, 14:00
Żmija nie gryzie...
ED
ED 21.06.2019, 04:52
słowiński wie jak zamotać w głowach pustym lubańskim makówom,kolejny placyk zabaw,a lubanianeczki i och i ach jaki ten nasz burmistrz to wspaniały człowiek.
STARY KOMBINATOR.
Hans
Hans 20.06.2019, 20:34
Jakie możliwości i chęci władz Lubania taki basen, koniec kropka ,inna sprawa to priorytety inwestycji w naszym mieście,MDK zamknięty bo się wali, basen coraz częściej zamykany bo zaczyna się walić,o drogach czy zabudowaniach miejskich szkoda gadać, pomysłów na kolejne wydaje się nietrafione inwestycje coraz więcej,jak już wcześniej pisano, budujmy i inwestujmy rozsądnie nasze pieniądze w przyszłość miasta a nie w interes i ambicje pojedyńczych ludzi.
ketteringtwn
ketteringtwn 30.06.2019, 17:53
pojedynczych piszemy przez n mądralo :-) Pewnie z PO? Nieprawdaż?
😂
😂 21.06.2019, 08:38
Nawet zastępcę coraz częściej widać bo wódz co?, też? 😂😂😂
ktos
ktos 20.06.2019, 19:11
https://www.youtube.com/watch?… - coś takiego na kamiennej wybudować(ten na filmie został wybudowany na miejscu starego basenu podobnego do tego jak na kamiennej).Byłem tam w zeszłym roku - super.
Realista
Realista 22.06.2019, 13:21
Marzyciel z Ciebie. Ile to kosztowało?,miliony złociszczy. W Lubaniu nie koszą trawników bo oszczędzają na paliwie do kosiarki,a Ty o basenach marzysz. Zapomnij że na Kamiennej będzie jeszcze basen,to już przeszłość. Ruina będzie straszyć jeszcze przez wiele lat,aż w końcu zburzą to całkowicie,zaorają i przerobią na działki budowlane.
mieszkanka
mieszkanka 30.06.2019, 23:08
I o to im chyba chodzi, doprowadzić do ruiny a później kupić za bezcen
Ja
Ja 20.06.2019, 13:23
Wody jak na lekarstwo ,ale za to bardzo teczowy ! Moze to tylko o ta tecze chodzilo? Pan Biedron bylby zachwycony !
Vbn
Vbn 20.06.2019, 17:47
W czarnych kolorach byłby lepszy z koloratkami, księża byliby zachwyceni
Fuller
Fuller 22.06.2019, 14:03
No ten specjalista z Ruszowa od wożeni dzieci (dziewczynek bez majtek) na basen siedzi.
O.N.A.
O.N.A. 20.06.2019, 11:33
Fajne, pozazdrościć 🙂
JaSem
JaSem 20.06.2019, 08:59
Przyzwoity basen ma nawet - i utrzymuje - "kilkuosobowa" Gozdnica. Wysłać burmistrza niech pobada jak oni to robią, poza tym że nie wydaj ą pieniędzy na pierdoły.
😂
😂 21.06.2019, 08:39
Przecież on podróżuje i widzi jak koszą w innych miastach krajach 😂😂😂😂
Pytanie do radnych
Pytanie do radnych 20.06.2019, 08:27
Kompleks basenów Leśny Potok w Bolesławcu. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 11 mln zł, z czego 7,2 mln zł (85 proc.) pochodzi z dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
Czyli miasto Bolesławiec inwestycja wyniosła około 4mln zł a 7.2 mln wyniosła dotacja

Teraz pytanie do władz radnych z Lubania co są w temacie i liczę że ktoś odpisze.

Jaki był całkowity koszt budowy tej pierdoły za MOSiR? Ludzie mówią że dużo większa kwota niż 3mln złotych.
Mając,, specjalistów,, od pozyskiwania środków unijnych, czy nie można było poczekać i zrobić coś porządnego??? Czy ten etat ma zapewnić nie pozyskanie środków a jedynie chleb. Ile specjalista już pozyskał środków.
😂
😂 21.06.2019, 08:41
Jak widać aż się palą odpisać 😂😂 wszyscy jak i opozycja dyskutują tylko przed wyborami
JG fggbbb
JG fggbbb 24.06.2019, 05:55
Przegłosiwali to teraz wsyd im odpowiedzieć. Czekaj jeszcze kilka lat sami zaczną się z ludźmi witać, rozmawiać dzielić na obozy i prosić o poparcie.
Y
Y 20.06.2019, 08:18
Głowę się nosi aby myśleć a nie sztucznie się nią uśmiechać.
Tak to jest w Bolesławcu

http://istotne.pl/boleslawiec/…


Służy wszystkim i dzieciom i dorosłym a patrząc się na koszt tego placu i to co oferuje to nie wiem na co ta kasa poszła
To sem ja
To sem ja 20.06.2019, 05:04
Prawie jak ENERGYLANDIA
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.06.2019, 21:21
Do szanownych Panstwa jak wam nie pasuje nigdzie nie jest napisane ze musicie przyjsc sa inne plywalnie boleslawiec Karpaczu zapraszam! Bardzo dobrze wkoncu cos sie rusza dla dzieci a te 5 zl oplaty jest po to żebyś Cie wy nie przychodzili wyzej z komentarzy udajecie bogaczy jestescie dziadami !
Żałosne
Żałosne 20.06.2019, 08:28
Dla dzieci juz jest tego za duzo *** pieni sie na lewo i prawo dlaczego mamuski feministki sobie nigdzie nie pojda a nie ***enie glupot na lewo i prawo dzieci, dzieci a moze czlowoek czasem bez wyjezdania z lubania tez by chcial gdzies pojechac co? Ulomne te komentarze o dzieciach i nie woem w jakim celu sa pisane ale feministki niech sobie same tyle jada bo w koncu to one maja od za***a czasu



Pozdrawiam
Y
Y 20.06.2019, 07:04
Nic się nie rusza. Jak pisało w artykule o trawie - kasy brakuje. Poszło 3mln na pierdół a MDK się sybie MOSiR wymaga remontu, trawa zaraz będzie jak pole kukurydzy
Greg
Greg 19.06.2019, 23:05
Z tego co zrozumiałem z opisu to 5zl na wejściu i 5zl na wyjściu. To razem 10zl.Jezeli się pomyliłem lub nie zrozumiałem tekstu to przepraszam. Ale jeżeli mam rację to raczej nie w porządku wprowadzać w błąd ludzi kasujac ich na wyjściu.Nie wiem może coś źle doczytałem.
@Greg
@Greg 20.06.2019, 14:30
Kolego, faktycznie nielogicznie napisane, ale logicznym wydaje się, że chodzi o to, że: 5 PLN z rana i możesz siedzieć do wieczora, ale jak wyskoczysz w międzyczasie do domu na obiadek, to po powrocie znowu płacisz za wstęp...
Dorcia
Dorcia 20.06.2019, 12:40
A ja przeczytałam że 5 zl na wejściu i można siedzieć cały dzień a jak się WYJDZIE TO PO PONOWNYM WEJŚCIU PŁACI SIĘ KOLEJNE 5 ZŁ. Masakra czytać ze zrozumieniem nie umiesz.
Greg
Greg 20.06.2019, 20:29
Masz rację :-)
Cezary Cezary
Cezary Cezary 20.06.2019, 19:30
No no, siedź sobie cały dzień na twardej ławce, bo tylko to jest dla opiekunów.
Miłego dnia.
No dobra, przyjdzie jakiś pociotek sprzedawać frytki ;-) ale i tak się zanudzisz.
Twardziel
Twardziel 22.06.2019, 13:25
Cezary,przynieś sobie mięciutką poduszeczkę pod swoją doopeczkę,nie będzie twardo.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 19.06.2019, 20:45
Sanitariaty bardzo ładne, nawet warte tych 5zł (za dużą kupę).
Reszty nie komentuję.
Ccc
Ccc 19.06.2019, 19:24
Trzeba było pomyśleć o porządnym basenie, przyjdzie nam jeździć do Zgorzelca i nad jezioro. Pieniądze poszły w błoto.
Ekwador
Ekwador 20.06.2019, 08:29
Poraz kolejny, jak zawsze zero pomyslunku
Y
Y 20.06.2019, 07:01
Już jeździmy. Jezioro to sciek. A teraz pozostało nam korzystać z basenów w Bolesławcu lub term. Latem też przy wylocie z Bolesławca na Lwówek Śląski jest fajny basen zewnętrzny. Tam burmistrz nosi głowę aby nią myśleć.
Nero
Nero 20.06.2019, 09:08
Nie burmistrz tylko Prezydent Miasta wespół z przyjazną ludziom i rozsądną Radą... Czego nam brakuje!
Mag
Mag 19.06.2019, 19:21
Wszystko fajnie ale po co ta umiejetnosc pływania...?hehe dobrze że obojetnie jakim stylem 😉

Pozostałe