×

„Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019”

  • 19.06.2019, 09:51
  • st. asp. Monika Kaleta
„Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019”
Podziel się:
Oceń:
Dolnośląscy policjanci od 19 do 23 czerwca br. prowadzić będą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne na drogach naszego województwa mające na celu zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu. Szczególną uwagę podczas akcji funkcjonariusze będą zwracać na te wykroczenia popełniane przez kierowców, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych w skutkach wypadków drogowych.

 Policyjne działania „Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2019” rozpoczynają się na drogach Dolnego Śląska porankiem 19 czerwca br. i potrwają aż do późnych godzin wieczornych 23 czerwca 2019 roku. W planowanej akcji oprócz policjantów pionu ruchu drogowego, weźmie udział również wielu funkcjonariuszy prewencji.

Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym po naszym województwie. Mimo poprawy kultury jazdy oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących zasad na drogach. Do najczęstszych wykroczeń, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych zdarzeń drogowych, należą: nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, usterki techniczne, a także kierowanie pod wpływem alkoholu.

Policjanci będą także monitorować sytuację na drogach i dbać o płynność ruchu, a także natychmiast reagować na zachowania kierowców niezgodne z obowiązującymi przepisami. W czwartek policjanci czuwać będą również nad bezpieczeństwem osób biorących udział w procesjach podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała.

Dolnośląscy funkcjonariusze apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży. Przypominają też, że podczas ubiegłorocznego długiego weekendu doszło do 38 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 51 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 128 nietrzeźwych kierowców.

st. asp. Monika Kaleta

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zenek
zenek 19.06.2019, 20:08
niech was Bóg prowadzi, o Yanosiku tez nie zapomnijcie
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 19.06.2019, 14:18
Umiłowani Siostry i Bracia!
Wielebny Metropolita Wrocławski Jego Świętobliwość Józef Kupny na piątek 21 czerwca 2019 roku udzielił wszystkim mieszkańcom Archidiecezji i gościom na jej terenie przebywającym dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
Ponoć sam zarządził w całej Kurii do wyboru wśród wielebnych: schabowy panierowany lub karczek pieczony w kapuście.
Ufa też, że taka jego inicjatywa przyczyni się do pogłębienia relacji międzyludzkich, ale także do jeszcze większego zrozumienia wstrzemięźliwości… (bla-bla-bla)
Zatem spożywajcie obficie te dary boże no i również obficie popijajcie – bowiem wszelkie mięsiwo lubi aby je podlewać.
Orangutanis Makakikopulos
Orangutanis Makakikopulos 19.06.2019, 19:21
Zaprawdę Wam powiadam
bracia-krześcijany,
naiwne owce Pasterza
i runne barany:
jedzcie i pijcie
bo jutro pomrzecie -
- swego dnia ni godziny
nikt - i Wy nie wiecie!
Gdy nadleci z Kosmosu
ziarnko-mała skała,
ludzkość "Adieu, boże"
czasu bąknąć
już nie będzie miała...
Grilujcie, pijcie,
wódę z gwinta walcie,
plastik, gumy i śmieci
bez żenady palcie -
po Was choćby i potop,
nuże - używajcie,
w maliny zdrowego życia
wpędzić się nie dajcie!
Ks. dobrozłodziej Wam wszystko
to zdyspensjonuje -
- czy ktoś dziś bierze serio
co szamaństwo snuje?
Rumun
Rumun 19.06.2019, 18:36
A ty uważaj byś się nie udlawil nadmiarem piany którą toczysz.
Miron
Miron 19.06.2019, 11:55
Po co akcja Policji - na ten czas Pan Bóg w swoje święto sam zadba o bezpieczeństwo, nie tylko na drogach. Wszak on jest Wszechmogący!

Pozostałe