Aktualizacja. Leśna. Dwa podpalenia jednej nocy

  • 16.06.2019, 18:40
  • red.
Aktualizacja. Leśna. Dwa podpalenia jednej nocy
Podziel się:
Oceń:
Dziś w nocy w Leśnej miały miejsce dwa pożary, oba powstały w wyniku podpalenia. Tu pojawia się pytanie, czy za pożarami w ubiegłym roku też stał podpalacz?

Do pierwszego pożaru doszło w niedzielę około 3:30. Na parkingu przy ul. Pocztowej ogniem zajął się zaparkowany tam WV Passat. Jak się później okazało, było to podpalenie. Ktoś poupychał szmaty w nadkola obok komory silnika i je podpalił. Spaleniu uległa komora silnika i kokpit wewnątrz auta. Na miejsce zadysponowano JGR z PSP w Lubaniu oraz OSP Leśna.

Zaledwie strażacy OSP zdążyli wrócić do remizy przyszyło kolejne powiadomienie o pożarze. O 4:20 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał informację, że pali się drewniana wiata przy sklepie na ul. Orzeszkowej tuż obok Czarnego Strumienia. Gdy na miejsce dotarli strażacy nie było już czego ratować, a wiata uległa całkowitemu zniszczeniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w tym przypadku podpalacza zarejestrowała jedna z zamontowanych w pobliżu kamer monitoringu. Wiatę przy Czarnym Strumieniu gasili ci sami druhowie, którzy chwilę wcześniej rozjechali się z parkingu przy ul. Pocztowej.

Leśną w ubiegłym roku często nękały pożary, było ich na tyle dużo, że niektórzy zaczęli zastanawiać się czy w mieście nie grasuje podpalacz. W ciągu sześciu miesięcy spłonęły dwie kamienice i jeden budynek mieszkalny. Do wcześniejszych trzech pożarów doszło w pobliżu miejsc, gdzie dzisiejszej nocy podłożono ogień. Czy sprawy można połączyć? Nie wiadomo. Pewnym jest, że dzisiejszymi podpaleniami zajmuje się już policja.

Aktualizacja
16 czerwca w godzinach rannych na terenie Leśnej doszło do podpalenia samochodu osobowego jak i drewnianej wiaty stojącej w pobliżu sklepu spożywczego. Obecnie typujemy sprawcę, albo sprawców tego czynu. Jednocześnie badamy okoliczności sprawy pod kontem tego czy tych dwóch podpaleń mogła dokonać ta sama osoba. Zabezpieczony został monitoring z miejsca zdarzenia oraz przesłuchujemy świadków. Osobie, która zostanie zatrzymana grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. - usłyszeliśmy od st. asp. Justyny Bujakiewicz-Rozeń, oficera prasowego KPP w Lubaniu.

red.

Zdjęcia (8)

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kajko
kajko 19.06.2019, 10:13
kary powiny być wyskoie to i***e by nie podpalali kradli itp
Pipa
Pipa 18.06.2019, 21:28
W Telewizorni podali że Policja ma już sprawcę...m Czyli zna czy czeka aż się zgłosi bo się zarejestrował monitoringu?
Qry
Qry 18.06.2019, 20:50
To z Pobiednej jakiś ćpun pewnie
IP
IP 18.06.2019, 12:29
Redakcjo nie blokujcie komentarzy jesli ktos z posterunku w Lesnej je czyta moga byc zrodlem informacji w wypadku gdy cos takiego stanie sie w przyszlosci.Mozecie pomoc.
mania
mania 18.06.2019, 10:57
Tak to jest Brak Policji zacheca ***i do takiego działania podpalenia kradzieże itp kiedyś w nocy byĺy trzy patrole teraz jeden i ćpunki szaleją
Kumpel Mariana
Kumpel Mariana 18.06.2019, 10:25
To w Leśnej przepraszam jest policja ?! Ten łepek co został niedawno komendantem to nawet wyglądu nie ma a ktoś tu pisze że Waldemar Wspaniały ! Walduś wykaż się to może zmienimy o tobie zdanie 🤣
ada
ada 17.06.2019, 21:12
monitoring który działa to podstawa ì ćpuny po nocach będą nagrywani
Xx
Xx 17.06.2019, 12:45
Ludzie oskarzacie nie winnych ludzi bo podpalieni dokonały zupełnie inne osoby. Nauczcie się czytać na kamerach zarejestrowano kto potpalil. A wy tylko umiecie wieszać psy na ludziach.
Kulka
Kulka 17.06.2019, 19:54
Tak jest podpalacz wiaty zlapany a nie auta ! I kazdy wie kto to zrobil ! Pikoludy wszedzie ! Tu nikt na ludziach nie wiesza psow . Porostu sa podejrzani jako najbardziej prawdopodobni sprawcy :)
Ps. PoDpalił 🤣🤭
Igor
Igor 17.06.2019, 10:17
Prawdziwy komendant z Leśnej WALDEMAR WSPANIAŁY przejął sprawę i złapie bandytę bo nasz Walduś jest wspaniały !!!
desperro
desperro 17.06.2019, 07:11
Kolejny ćpun z leśnej nie ma co robicć to pod pala dla checy brak monitorigu całego miasta panie Szymonie to sprawia że ***e po prochach szaleją
Walić Leśnianskich pikoludów
Walić Leśnianskich pikoludów 18.06.2019, 06:15
Monitoring był kiepski. Z tego co pamiętam p. Janek zaczął coś robić i dołożył na przełomie kadencji lepsze kamery a co zrobili dalsi włodarze?? Szymon dopiero objął urząd i mam nadzieję że dołoży kamer.
Hans
Hans 16.06.2019, 22:00
aha,zajmuje się tym policja,to swietnie ,uspokoiliście mnie i wielu innych mieszkańców.
Jan
Jan 16.06.2019, 21:23
I dlatego miasta powinny montować więcej kamer, nawet nisko nad ziemią, nastawione na rejestracje twarzy delikwentów,
T
T 18.06.2019, 06:16
Nisko nie przejdzie. Zniszczą. Wysoko i konkretne kamery wystarczą.
Ubek
Ubek 16.06.2019, 19:34
Podpalacz złapany
X
X 17.06.2019, 08:07
Wiadomo czy to mieszkaniec wsi ?
samuraj
samuraj 20.06.2019, 23:20
a co masz do wsi czy tam inni mieszkają napewno są bardziej zdyscyplinowani niż te rozwydżone mieszczuchy

Pozostałe