×

Manifestacja pod kościołem w Ruszowie - w obronie ofiar

  • 10.06.2019, 07:45
  • Zinfo.pl
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
"Koloratka to nie świętość." Pod tym hasłem utworzono wydarzenie na Facebooku, które zapraszało do udziału w proteście pod kościołem.

W niedzielę o godzinie 11:30 (czyli właśnie w czasie, gdy w ruszowskim kościele rozpoczyna się msza) odbyła się manifestacja zorganizowana przez Stanisławę Kuzio - Podrucką, znaną lokalną aktywistkę, powiązaną z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Zebrani ludzie chcieli w ten sposób okazać wsparcie ofierze księdza Piotra M. - dziewięcioletniej dziewczynce i jej mamie - w stosunku do którego trwa śledztwo oparte na zarzucie czynów pedofilskich. Proboszcz z Ruszowa aktualnie przebywa w areszcie. Tej decyzji sprzeciwia się wielu mieszkańców wsi, dlatego utworzyli petycję, pod którą rzekomo podpisało się już około 300 osób. Na stronie wydarzenia "Koloratka to nie świętość" na portalu społecznościowym czytamy:

SPRZECIW wobec skandalicznej petycji "wiernych", których nie obchodzi krzywda dzieci, dotyczącej wypuszczenia z aresztu Piotra M., księdza, który przez lata wykorzystywał seksualnie dzieci! 
SPRZECIW wobec skandalicznego pomysłu powrotu Piotra M., na teren parafii ( pod wezwaniem "Zmartwychwstania Pańskiego" w Ruszowie). 
SPRZECIW wobec podłych kłamstw kurii wrocławskiej i legnickiej, które wspierały księdza - przestępcę, przenosząc to z parafii do parafii, a teraz się tego wypierają. 
SPRZECIW wobec bezkarności biskupów winnych pomagania zboczeńcowi w sutannie! Ich miejsce też jest w więzieniu!
Jesteśmy po stronie ofiar, nie kościelnego oprawcy.
Jesteśmy po stronie prawdy, a nie obrzydliwej hipokryzji i obłudy. 
Bo:
"Coście uczynili jednemu z braci moich najmniejszych. Mnie uczyniliście."
Widzimy się 09.06.2019 (Niedziela) W Ruszowie przy Kościele
Pod wezwaniem "Zmartwychwstania Pańskiego" ul. Kościelna . O godz. 11:30
Dołącz do nas! 
#PedofilWAreszcie #PedofilDoWięzienia

Na manifestacji tłumów nie było. Na miejscu dziennikarzom Zinfo.pl udało się porozmawiać z kilkoma mieszkańcami. Wieś jest podzielona. Wielu z nich wprost mówi  o tym, że nie wierzy temu dziecku. Że to zagrywka polityczna, atak na katolicyzm. Są to przeważnie ludzie ze starszego pokolenia. Ale są też i tacy, którzy twierdzą że wierzą, bo mają podstawy. Ksiądz Piotr M. w Ruszowie pełnił funkcje kościelne od ok. 3 lat. Już od początku jego pracy we wsi mówiło się, że przejawiane zachowanie w stosunku do dzieci jest niewłaściwe. Pojawiały się skargi, które ponoć były kierowane do biskupa. Jednak wtedy nikt nic z tym nie  zrobił. Teraz sprawy mają się inaczej. 

Zinfo.pl

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lewacy
lewacy 12.06.2019, 03:53
a kogo obchodzi lewacki syf co tylko pluje po za lewactwem
H
H 12.06.2019, 09:58
A kogo obchodzi ten prawicowy ssyf co kryje księży pedofilów
lato
lato 13.06.2019, 09:24
kryjecie to wy sie co dzienie ze miedzy sobą czyż nie lewacy z wiosny heee
Hera
Hera 11.06.2019, 23:21
Mlodziez w sprawach koscielnych juz dawno zresetowala swoje twarde dyski , a wielbicieli koscielnych murow ubywa w zastraszajacym tempie .z braku odpowiedniej opieki medycznej . Miliony dostaje kosciol na zycie w luksusach ,na chore dzieci trzeba robic zbiorki .a zdrowe nam ksieza wymolestuja . Macie oczy a nie widzicie co sie wokol Was dzieje !
gas
gas 13.06.2019, 09:25
ubywa rozumu hera zapraszam 11 listopada do Warszawy to zobaczysz samych mľodych
NACJONALISTA
NACJONALISTA 11.06.2019, 04:17
wystarczy spojżeć na komentarze by zdać sobie sprawę,że większość tzw.pseudo-obywateli Polski to wytwór polsatowsko-tvnowski,system żydowskich rządów zrobił spustoszenie w mózgach tych ofiar losu,zarówno imbecyli na ulicy,jak i grafomanów pseudo-historyków i filozofów bazgrzących poniżej.
Wypad
Wypad 11.06.2019, 09:42
Ty kim jesteś, dobry ograniczonym na świat parafianinem. Bronisz swojej nacji. Obrażasz Żydów czyli jesteś rasistą, a potem w pierwszym rzędzie klęczysz przy ołtarzu i gorliwie modlisz się do żydowskiego króla.
komuna won
komuna won 13.06.2019, 09:26
a ty wypad to co toważysz cezor
Ja
Ja 11.06.2019, 00:09
Jezeli musicie sie modlic , to modlcie sie w miejscach ktore stworzyl Stworca . ! Kosciol zbudowal czlowiek ,i nie mowcie mi ze z milosci do Boga ,tylko zeby ukryc swoje brudy ! Tam zawsze sie dzialo i jak widze to nadal sie dzieje ! My nie musimy placic za to ,aby nasza modlitwa dotarla do Boga ! Mamy lasy ,mamy laki piekne gory ,poranne zorze i tam sie modlcie o kazdej porze .
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 11.06.2019, 16:35
Masz racje - jak im ich Zbawiciel nakazał. Odchodzenie od Biblii jest u nich tak nagminne, że bigoteria i dewoci nie potrafią już odróżnić, co jest słowem ich Boga, a co naleciałością szamańską z tradycji, czy też to, co stanowi tylko słowo proboszcza. Nawet święta pogańskie zostały przemianowane chytrze na kościelne. Już nawet są zakusy na przejęcie Walentynek. To dopiero integracja! Do kogóż to było skierowane: "plemię żmijowe" czy też "groby pobielane"? Wiadomo przecież, kto chodzi w strojnych złotem szatach, kto zajmuje pierwsze miejsca w świątyniach, kto objada domy wdów i modli się na pokaz w miejscach publicznych. Jezus wskazuje na modlitwę w "ukryciu, w izdebce, a Ojciec który widzi, odda tobie". Tak, tylko, że poprawiacze Pana Boga wolą spędy modlitewne i ciągle budują nowe - jakby bogów przybywało!
Ego
Ego 11.06.2019, 12:17
A módl się gdzie chcesz,a to gdzie my się modlimy nic tobie do tego.
Hubal
Hubal 12.06.2019, 13:20
Nie nic do tego - tylko stosujcie te wasze słowo boże i jak wam wasz zbawiciel nakazał - po cichu w izdebce i bez wrzasków ulicznych, pielgrzymek i procesji.
Ja
Ja 11.06.2019, 22:48
Dzisiaj zskomunikowali ze siostra zakonna ukradla prawie pol miliona i dala swojemu ,no nie ksiedzu !
buk-pan
buk-pan 12.06.2019, 13:22
Miała kochanka-utrzymanka? Widocznie jej pam-buk pomylił sie z powołaniem a śluby złożyła świętokradczo.
Jakaś może Magdalenka?
Bv
Bv 11.06.2019, 09:37
Sam się módl
Małgorzata 🌼
Małgorzata 🌼 10.06.2019, 20:49
Religia powstała gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca. Potem nazwał go parafianinem. 😂
Hinka
Hinka 11.06.2019, 16:35
Musiał spotkać dwóch - i mianował się ich księdzem.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 10.06.2019, 18:38
Owieczki są niewątpliwie obłąkane czy raczej zabłąkane, natomiast teolodzy są świadomi, iż niezależne badania Biblii dowodzą, że to „święte pismo" zawiera mnóstwo mitów, oszustw a nawet fałszerstw. Jednak jako urzędnicy, kościelni teolodzy muszą mówić, uzasadniać i legitymizować to, co papież i biskupi nakazują. Nie wolno im powiedzieć ludowi katolickiemu prawdy! W rzeczywistości nic się nie zmieniło od czasów świętego Ignacego Loyoli, założyciela jezuitów, który ogłosił: „Aby dojść do prawdy we wszystkich sprawach, musimy być gotowi do wiary, że to, co nam wydaje się białe, jest czarne, jeżeli Kościół hierarchiczny tak to definiuje".
Pod wpływem długich badań historycznych, filozoficznych i egzegetycznych stało się dla wielu zupełnie jasne, że teologia nie jest obiektywną nauką. Teologia jest ideologią w służbie kościelnej władzy hierarchicznej, która samą siebie ustanowiła nieomylną prawdą. Tej „prawdy" potrzebuje Kościół, aby ludzi straszyć piekłem, grzechem, karą za nieposłuszeństwo, wyrzutami sumienia, spowiedzią itp. Kościół hierarchiczny chce jedynie panować i odnosić korzyści, a religia jest dla niego jedynie fasadą, za którą ukrywa swoje właściwe zamiary.
Stąd
Stąd 11.06.2019, 11:36
A ten znowu ze swoją obsesją! Czy jest tu jakiś lekarz!!!!!!?????
Lolek
Lolek 10.06.2019, 19:44
Jeżeli Bóg chrześcijan jest wszechmogący, to dlaczego musiał poświęcić sam siebie, dla samego siebie z powodu zmycia kary nałożonej przez samego siebie?
Jakąż to przyjemność czerpie ten wasz Wszechmocny Bóg z modłów tych wszystkich biednych ludzi? Co mu to daje? Psychopata jakiś czy co?
Jola
Jola 11.06.2019, 13:58
Dlaczego biednych ludzi,wrecz przeciwnie jestesmy bardzo bogaci,a ty Lolek jestes bardzo nieszczesliwy szkoda mi ciebie,i nie obrazaj Naszego Boga nieladnie nic Ci nie zrobil
Dymek
Dymek 11.06.2019, 20:32
Waszego boga nie wolno obrażać... A innych bogów? Przecież obrażanie innych nakazał właśnie Wasz Jahwe! Stąd vice-versum!
Stąd
Stąd 11.06.2019, 11:40
Jak znajdzie się jakiś lekarz dla herakliusza do dołącz do nich!!! Ta sama obsesja -jedne lekarstwo dostaniecie!!! Tylko bez kłótni-dla każdego z was starczy!!!!
Sofroniusz
Sofroniusz 10.06.2019, 22:29
Musiał umrzeć na krzyżu - odpowiedzi dlaczego znajdziesz w internecie. Myślę że nie jest to miejsce na tłumaczenie tego faktu. Chrześcijanie nie akcentują jednak śmierci tylko Zmartwychwstanie. To jest wydarzenie które dla chrześcijan jest istotą chrześcijaństwa.
Pozdrawiam z modlitwą :)
Proton
Proton 11.06.2019, 16:47
Bóg nic nie musi - chociaż ... Ponoć musiał bo taka była wola Jego Ojca, tylko, że jako bóg nie bardzo tę wolę rozumiał. Gdybyś Ty poczytał co jest w internecie na ten temat i kto i po co wymyślił "grzech pierworodny" - to byś tych teologicznych bzdur owieczkom nie wygłaszał.
Magda
Magda 11.06.2019, 18:59
Sam poczytaj ignorancie Protonie. Tych głupot już nie można czytać.
Kaziu
Kaziu 12.06.2019, 13:29
Wiesz coś więcej na temat grzechu pierworodnego - odkupienia i zmartwychwstania z wniebowstąpieniem włącznie?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 10.06.2019, 17:24
Klasyczny przykład ogłupionego ciemnogrodu - z jednej strony zindoktrynowany przez szamana z drugiej przez miejscowych liderów-zelatorów z "Kółka różańcowego" - a w środku manipulowana ciżba.
Jak powiadał Kazimierz Łyszczyński polski szlachcic, skazany na śmierć za ateizm: "Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary w Boga na swoje uciemiężenie; tego samego uciemiężenia broni jednak tenże lud, w taki sposób, że gdyby mędrcy chcieli prawdą wyzwolić lud z tego uciemiężenia, zostaliby zdławieni przez sam lud". Traktat "De non existentia Dei", 1674
Won
Won 10.06.2019, 15:21
Parafianin- człowiek ograniczony i zacofany. Definicja jak najbardziej pasuje do naszej ciemnoty, która za wszelką cenę będzie bronić pedofila,
Małgorzata 🌼
Małgorzata 🌼 10.06.2019, 20:40
Trzeba dodać ,że taką definicje podaje słownik języka polskiego.
Bez ściemy
Bez ściemy 11.06.2019, 21:32
Słownik Języka Polskiego podaje:
"parafianin
członek parafii
parafianin
przestarzałe: człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony".
A więc Małgorzata nie ściemniaj.Powołujesz się na definicję PRZESTARZAŁĄ .
Janosik
Janosik 10.06.2019, 12:33
Doszło już do tego że obiektami sakralnymi handlują i jakiś kościół czy plebanię można u nas kupić?
[url= https://naforum.zapodaj.net/2c…
Kinga
Kinga 10.06.2019, 17:44
www.ojczenasz.com
Cezary Cezary
Cezary Cezary 10.06.2019, 11:40
Znieść celibat.
Szkoda gardła i baterii w megafonie, ze wsiokami się nie wygra.

Pozostałe