czwartek, 28 marca 2024 11:04

Pająk wrócił i już strzela

Kolejne zwycięstwo odnieśli seniorzy Łużyc Lubań. Tym razem ekipa trenera Rafała Wichowskiego wygrała w Kamiennej Górze z Olimpią. Bohaterem lubanian był Paweł Jakimowicz, który wrócił do zespołu z Tura Wrocław.

Wyżej notowani goście rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem. Już w pierwszych 10 minutach dwukrotnie było groźnie pod bramką Olimpii. Najpierw uderzał Jakimowicz, a następnie Schonung. W 11. minucie ten drugi oddał kolejny strzał. Tym razem uczynił to w pełnym biegu, lecz Hołda udowodnił, że zna swój fach. W rewanżu Kumorek strzelił zbyt anemicznie. Miejscowi stracili pierwszą bramkę tuż przed przerwą. Najpierw Hołda udanie interweniował po strzale jednego z napastników z Lubania, lecz futbolówka trafiła do wracającego po przerwie do Łużyc Jakimowicza i zrobiło się 0:1. Olimpia mogła jeszcze wyrównać, jednak piłka po strzale Domina odbiła się od spojenia słupka i poprzeczki. Po przerwie kamiennogórzanie zagrali znacznie odważniej. W pierwszej groźnej akcji Powiertowski wyłożył futbolówkę jak na tacy Dominowi, ale pomocnik Olimpii przestrzelił. Ale kilka chwil później zapanowała radość na trybunach w Kamiennej Górze. Młodziński wykonywał stały fragment gry - posłał idealną piłkę do Sochackiego, a ten znalazł sposób na golkipera gości. Fatalna dla miejscowych okazała się 80 minuta pojedynku. W dużym zamieszaniu podbramkowym Kraszewski wybił piłkę na środek pola karnego, a tam na taki prezent czekał tylko Jakimowicz. Piłkarze Olimpii już nie mieli czego bronić i się odkryli. Ostatni kontratak przyjezdnych skutecznym uderzeniem zakończył Sitek.

Mimo kolejnej wygranej Łużyce nie mają już nawet matematycznych szans na awans do czwartej ligi. Swoje spotkanie wygrał bowiem Gryf Gryfów Śl. i to on obok Lotnika Jeżów Sudecki będzie mógł sprawdzić się na wyższym szczeblu.

Olimpia Kamienna Góra - Łużyce Lubań 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Jakimowicz (43), 1:1 Sochacki (56), 1:2 Jakimowicz (80), 1:3 Sitek (90). Żółte kartki: Młodziński, Duda oraz Bojdziński. Sędziował: Sławomir Rak. Widzów: 100.

Olimpia: Hołda - Młodziński, P. Kraszewski, Ł. Kraszewski, Filip, Domin, Duda, Kumorek, Kwaśniewski (58 Rębacz), Powiertowski, Sochacki.

Łużyce: Lużyński - Sudnik, Fereniec, Kocuła, Bojdziński, Jakimowicz, Schonung, Rymer (88 Fortuna), Sitek, Czuchryta, Wichowski (22 Witkowski).