Oświadczenie Legnickiej Kurii Biskupiej w sprawie księdza z Ruszowa

  • 03.06.2019, 08:44
  • Żródło: diecezja.legnica.pl
Oświadczenie Legnickiej Kurii Biskupiej w sprawie księdza z Ruszowa
Podziel się:
Oceń:
Legnicka Kuria Biskupia opublikowała oświadczenie w sprawie podejrzanego o pedofilię proboszcza z Ruszowa.

W piątek na stronie internetowej Legnickiej Kurii Biskupiej pojawiło się oświadczenie, które jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła, w sprawie podejrzanego o pedofilię księdza proboszcza z Ruszowa, Piotra M.

Wobec ujawnianych w mediach informacji, iż ks. Piotr M. duchowny diecezji legnickiej, mógł dopuścić się czynów wykorzystania seksualnego osób, które nie miały ukończonego 18 roku życia, informujemy, że postępowanie kanoniczne w tej sprawie prowadzi na mocy przepisów prawa kościelnego Komisja  powołana przez biskupa legnickiego.

Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę pozwalającą na rzetelne zweryfikowanie tego przypadku, w tym osoby pokrzywdzone, powinny zgłosić się do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, która prowadzi postępowanie karne w tej sprawie.

Jednocześnie prosimy, aby zgłaszać się również  do delegata diecezji legnickiej mailowo: [email protected] lub pod nr telefonu: 76 724 41 39.

 

Ks. Waldemar Wesołowski

rzecznik prasowy Legnickiej Kurii Biskupiej 

Źródło: diecezja.legnica.pl

Komentarze (199)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mex
mex 16.06.2019, 03:57
Pefofile dożywocie i to jest kara
buczek
buczek 15.06.2019, 07:02
Nowy film pacerka Pedofile w świecie filmu premiera listopad Jednen z bohaterów to Polański
Y
Y 14.06.2019, 05:29
Kler ukrywa pedofilii
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 07:46
Nie kler ale niektórych biskupów podejrzewa się o ukrywanie pedofilii.
Hera
Hera 15.06.2019, 13:32
Sofroniuszu trzeba poprostu zbadac ktora zakonnica jest dziewica a ksiadz nieruszkiem . Oddzielic zborze od plew i bedzie git . Wkoncu roznia sie tym od nas ,ze slubowali zyc w celibacie . Tylko w ten sposob oczysci sie kosciol innej opcjii nie ma .
xYx
xYx 14.06.2019, 11:57
Niektórzy są tylko czyści od takiego zarzutu - większość popadła w grzech pedofilskiego matactwa, obłudy i hipokryzji.
precz z pedofilami
precz z pedofilami 14.06.2019, 00:56
Pedofil nr 1 to Polański gdzie polskie Sądy zatrzymać i do USA go wydać
Karo
Karo 14.06.2019, 11:49
Polański nie jest pedofilem. Po prostu spółkował z małoletnią za jej milczącą zgodą. Samantha Geimer przyznała, że ma za złe matce, iż powiadomiła policję a "sprawcy" już dawno wybaczyła.
https://wiadomosci.dziennik.pl…
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 17:17
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
To teraz zmieniamy definicję pedofilii? To jak dziecko daje milczącą zgodę to już nie jest pedofilia? Lecz się !!!!
Karo
Karo 14.06.2019, 20:19
Proszę księdza Sofrobniusza! Pedofilia to choroba - to dewiacja i przypadłość nieuleczalna. Nie każdy kopulant z osobą małoletnią jest pedofilem. Spytaj swojego biskupa. Polański nie jest pedofilem.
Sofroniusz
Sofroniusz 15.06.2019, 09:57
Nie tytułuj mnie jako ksiądz chory człowieku. Jeśli wg ciebie seks z 13 letnimi dziećmi nie jest pedofilią to w takim razie nie mamy o czym rozmawiać i serio powinieneś się leczyć.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 16.06.2019, 18:55
Według norm kanonicznych na terenie Watykanu - do niedawna spółkować bezgrzesznie można było już od 12 roku życia. Dopiero papież Franciszek (od lipca 2013) zarządził zmiany. Wiedziałeś o tym Wielebny Sofroniuszu? M.in dlatego pan Wojtyła i poprzednicy nie traktowali seks wybryków kleru wobec ofiar w określonym wieku jako naruszenie norm prawa karnego. Po wprowadzonych przez papieża Franciszka zmianach, wiek przyzwolenia na czynności seksualne wynosi 18 lat. Poprzedni przepis wynikał z podpisanych w latach 20. XX wieku Traktatów Laterańskich.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 13.06.2019, 19:15
Dzisiaj (13 czerwca 2019) przed lubińskim sądem rejonowym zapadł wyrok w sprawie księdza oskarżonego o molestowanie 13-latki. Proces toczył się za drzwiami zamkniętymi. Sąd nie ujawnił również uzasadnienia swojej decyzji, ale nie miał najmniejszych wątpliwości co do winy oskarżonego.
- Sąd uznaje oskarżonego Marka C. za winnego tego, że w okresie od 2016 roku do 17 października 2017 roku w Raszówce rejonu lubińskiego, Białej rejonu częstochowskiego oraz podczas wspólnych wyjazdów zagranicznych do Czech i Chorwacji trzykrotnie dopuścił się innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej 15-roku życia
Sofroniusz
Sofroniusz 13.06.2019, 20:35
28.05.2019
27-letni trener akademii Młoda GieKSa został zatrzymany pod zarzutem molestowania seksualnego kilkunastoletniego podopiecznego. Jak przekazała policja, trwają czynności z udziałem mężczyzny. Fundacja prowadząca akademię zawiesiła trenera w obowiązkach.
==================
O proszę - jakie rozczarowanie. To nie ksiądz.
PaźKrólowej
PaźKrólowej 14.06.2019, 11:55
Widocznie nie przyjęli go do seminarium duchownego - to poszedł na trenera.
Anonim
Anonim 14.06.2019, 17:19
Ciebie chyba też nie przyjęli, skoro tak zazdrościsz?
Lechu
Lechu 14.06.2019, 00:09
Jako nastolatek był czynnym ministrantem
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 07:45
Ta informacja o ministrancie to zarzut ?
Lechu
Lechu 14.06.2019, 17:55
Nie zarzut tylko usprawiedliwienie. gdyby dotrwał do seminarium włos by mu z głowy nie spadł.
Sofroniusz
Sofroniusz 13.06.2019, 20:29
08-06-2019
Kobieta z Wrześni oraz dwóch mężczyzn z Gniezna, w tym znany już "łowca pedofilów", który zasłynął w ostatnich tygodniach kilkoma zatrzymaniami zboczeńców, złapali kolejnego mężczyznę, który umówił się na seks z 12-latką.

Do zatrzymania doszło w piątek ok. godz. 23.00. Około 30-letni mieszkaniec Konina przyjechał do Września na spotkanie, jak sądził, z 12-latką. Na miejscu czekało na niego dwóch gnieźnian (w tym „łowca pedofilów”) oraz mieszkanka Wrześni. Po ujęciu zwyrodnialca przekazano go Policji.
================
I jakoś nie ksiądz.
Heszek
Heszek 14.06.2019, 06:59
Jest jednak skromna różnica, której Sofroniuszu nie dostrzegasz. Księża pedofile składali śluby czystości. Co więcej KK kreuje się na obrońcę cnót wszelakich oraz bastion miłości i dobra. Trenerzy i inni ze skłonnościami do nieletnich mogą być wysłannikami szatana, który jak uczy KK jest wcieleniem zła. Natomiast pasterze KK mają być wcieleniem DOBRA! Więc wszelkie próby odwracania uwagi są w tym przypadku nie trafione. PS. Może zaboli, ale patrząc na działania biskupów, obłudnych i ociekających złotem oraz luksusami, nachodzi mnie taka myśl, że to oni są wysłannikami szatana
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 07:43
Jeśli jako ateista doszukujesz się wysłanników szatana w świecie to sam chyba powinieneś się przebadać. Co do księży - nigdzie nie ma deklaracji o tym, że ksiądz ma być WCIELENIEM DOBRA! Ale jako ateista wiesz lepiej :)
Pozdrawiam z modlitwą :)
Oniusz
Oniusz 14.06.2019, 11:52
Przecież Kościół naucza że szatan z powodzeniem peta również ateistów - a nawet szczególnie sobie takich upodobał.
Anonim
Anonim 14.06.2019, 19:53
Pokaż gdzie tak "naucza" a przyznam ci rację
Hallik
Hallik 16.06.2019, 12:01
W Katechizmie i poradniku dla inkwizytorów "Malleus Maleficarum" opatrzonym Imprimatur.
hirek
hirek 14.06.2019, 00:04
skąd wiesz że nie ksiądz? że nie podali z jakiej parafii?
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 07:44
Po filmie Sekielskich pierwszą informacją jaką by podano w mediach to właśnie informacja o tym, że jest to ksiądz.
kasika
kasika 13.06.2019, 15:42
Patologia w kościele to byli agenci SB w latach 1945 do 1988 wysłano do seminarium gay złodzieji pedofili itp dziadostwo by ludzie brzydzili się ksiedzem oraz nie chodzili do kościoła i traz takie są owoce tej Akcji do tego odpowiednie media oeaz syn ubeka robi film o agentach i jest burza jak to pedofile to sbeckie gówno z PZPR ich rodziny post komuna w natarciu LGTB INNE ide do zniszczenia tradycji i naszej wiary miesce patologi to cela cela na dożywocke .Filmy o pedofili powiny pokazywać też celebrytów Polański itp nie tylko ks
Y
Y 14.06.2019, 05:25
To dlaczego wielebni biskupi nie jest wyrzucili ich po upadku komuny jak to wyszło na jaw.
I nie chodzi tu o to w jakich branżach są pedofil bo w każdej zasługuje na potępienie . Nauczyciela wyrzucą, stanie przed sądem. Księdza ukryją w innej parafii udając że jest wszystko ok przykład Ruszów i dziesiątki innych a jak prokuratura chce dokumenty to zasłonią się tajemnicą a później dokumenty znikną tak jak jest w Poznaniu.
Ye... ć kler.
ala
ala 14.06.2019, 11:08
y biskupi też mogą być tw
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 14.06.2019, 18:03
W okresie PRL-u SB miała na kontakcie 12 biskupów. Co do ich orientacji seksualnej kartoteki milczą. Sześciu jeszcze żyje - ale lustracji w Kościele już nie będzie. Owieczki nie dowiedzą się kto, za co i na kogo kapował. Ślubowali przed Niepokalaną Dziewicą na Jasnej Górze 26 sierpnia 2006 obiecując ujawnienie się przed wiernym ludem. I co? Niepokalana czeka.
W razie natrafienia wśród duchownych na osoby, które mogły inwigilować Kościół, memoriał wskazuje jako najważniejsze danie takiej osobie możliwości samodzielnego, publicznego przyznania się do winy, przeproszenia i zadośćuczynienia wyrządzonych krzywd.
Owieczki też czekają!
Strażak
Strażak 13.06.2019, 19:16
Ponoć jeszcze tylko kilka dni tych upałów - trzymaj się!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 12.06.2019, 19:18
Episkookupant znów dopada świętobliwa ***zka.
============
Druga część "Tylko nie mów nikomu" jeszcze w tym roku. Sekielscy pracują nad kolejnym filmem o pedofilii w polskim Kościele. W październiku ....!
lol
lol 13.06.2019, 09:33
i znowiu to plucie masz problem to lekarza leki ci przepisze to pomaga
Wiechu
Wiechu 13.06.2019, 12:05
Przypadków pedofilii w Kościele katolickim jest tyle, że starczy na kolejne odcinki "Tylko nie mów nikomu". Będziemy mieli wieloodcinkowy serial. A s r a c z k a w Episkopacie nieustająca.
Sofroniusz
Sofroniusz 13.06.2019, 14:09
Obserwując, jak media i politycy mówią o przypadkach pedofilii w Kościele trudno nie nabrać przekonania, że nie chodzi im wcale o dobro dzieci. Gdyby tak bowiem było nagłaśniano by wszelkie przypadki pedofilii, publikowano wiarygodne statystyki, które ukazywałaby z jakich grup społecznych pedofile najczęściej się wywodzą, proponowano by środki zaradcze itd. Rzeczywistość jest jednak taka, że mówi się przede wszystkim o przypadkach księży-pedofili, które się nagłaśnia, wielokrotnie komentuje, sugerując przy tym, że jest to problem tylko Kościoła katolickiego i istnienia celibatu. Wszystkie uczciwe statystyki mówią natomiast, że zjawisko pedofilii w Kościele jest czymś marginalnym. Warto jest zapoznać się z nimi, aby zobaczyć, jak wielkim kłamstwem i manipulacją jest tworzenie obrazu księdza-pedofila. Przykładowo rządowy raport Children’s Bureau podaje, że w całych Stanach Zjednoczonych w 2011 r. wykryto ponad 60 tys. przestępstw seksualnych przeciwko dzieciom. W tym samym roku ośrodek CARA opublikował statystyki, z których wynikało, że w tym czasie liczba doniesień do władz kościelnych przeciwko księżom popełniającym czyny seksualne wobec dzieci wyniosła 21, z których zresztą nie wszystkie były wiarygodne. Jest to ułamek procenta. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że w momencie, kiedy przekracza się pewną granicę inne przestają mieć znaczenie. Jeżeli mężczyzna może współżyć z innym mężczyzną to powstaje pytanie dlaczego nie może tego robić z dzieckiem, członkiem własnej rodziny, czy ze zwierzęciem.
Hera
Hera 13.06.2019, 16:22
Sofroniuszu jezeli ksiezulkom do zycia w luksusach brakuje jeszcze sexu ,to niech kopuluja ,wszystko co sie rusza i na drzewo nie ucieka, ale wara im od naszych dzieci !!!!!!!!! Juz pod dywan swoich brudow nie pozamiatacie ,bo jak sie wierni w ******** to na miotle nie bedzie was stac .
Sofroniusz
Sofroniusz 13.06.2019, 17:34
Wystarczy uczciwe podejście do sprawy Hero. Uczciwe to nie stawianie równości między księdzem i pedofilem. Pozdrawiam z modlitwą :)
tw herakliusz
tw herakliusz 12.06.2019, 03:58
panie herakliusz nie gadaj już nic po takich głupot co pan pisze nie da się czytać
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 11.06.2019, 17:01
Panie Biskupie Legnicki!
Czy zadbał Pan o to aby ten komunikat i apel skierowali do swoich owieczek proboszczowie parafii:
- pw. Opatrzności Bożej Wrocław-Nowy Dwór ul. Nowodworska 64 -
- oraz pw św. Antoniego Padewskiego w Niedźwiedzicach Adres: Niedźwiedzice 14, 59-225 Dekanat – Chojnów gdzie przed Ruszowem czyli do 26 czerwca 2016 posługiwał ksiądz Piotr M. (?)

Milosz
Milosz 11.06.2019, 13:55
Biskupi którzy kryli księży pedofilów - pooglądajcie sobie te bogobojne twarze .
===============
http://wyborcza.pl/duzyformat/…
Retygdziekotlety?!
Retygdziekotlety?! 11.06.2019, 21:48
Spójrzcie na te „zakazane” mordy!
Wiejskie dzieciaki. Z rodzin baaardzo wielodzietnych. Piekielnie pobożnych.
Standardem - ośmioro rodzeństwa ! Poczytajcie biogramy większości polskich biskupów ...
W domu bida aż piszczała, więc na księdza poszli. Kto ma księdza w rodzie tego bida nie dobodzie! Daleko zaszli - z reguły kilkunasty, do niczego w gospodarstwie niezdatny tumańciu klasowy słany był "panu bogu" w służbę dzięki plecom na których niejednokrotnie przełożeni ich kładli biskupami, kardynałami a jeden to nawet papieżem i świętym katolickim został!
Bo byli posłuszni... nie - nie Ewageliom - przełożonym swoim! To pan Karol Wojtyła zwany papieżem jest odpowiedzialny za taki a nie inny kształt personalny Episkookupatu.
Wybierał największych zachłannych prymitywów ! Ilu wśród nich pedo-gejów? Jeden Lucyfer wie. Owszem, jest paru biskupów z drobnej szlachty oraz dawnego mieszczaństwa, zamożnych i nienawidzących Komuny - Gulbinowicz, Hoser, Jędraszewski - ale tacy też byli Kościołowi potrzebni? Nienawidzą pospólstwa. Gardzą prostym ludem! Okopali się w swoich pałacach. Będą owczarnię za mordę bardzo mocno trzymać - teraz, zawsze i na wieki wieków amen...
PS. Jedyny przyzwoity - Arcybiskup Ryś - urodził się w Krakowie. W normalnej rodzinie. No ale ten pedofilów nie ukrywał a że młody jeszcze jest - droga totalnego zepsucia moralnego stoi przed nim szerokim otworem co w tym towarzystwie, zważywszy na zasadę " z kim przestajesz takim się stajesz" oraz "wadza" absolutna deprawuje absolutnie" jest raczej pewnikiem niż domniemaniem...
Fryda
Fryda 11.06.2019, 22:49
Jak miło mądrego posłuchać. Żeby to owieczki tak po rozum do głów rychło przyszły.
lase
lase 10.06.2019, 18:59
Bolek broni swoich lgbt toważysze razem do walki biedroń tusk do walki z katolami heed
Nowek
Nowek 10.06.2019, 17:56
Przepojony wartościami chrześcijańskimi i miłością bliźniego komentarz wydal z siebie bankrut estradowy PRL-u nawrócony Jan Pietrzak. - Liczę na to, że ta pozytywna fala będzie utrzymywała się do kolejnych wyborów. Daj Boże Polsce! - komentował w Polskim Radiu zwycięstwo PiS satyryk Jan Pietrzak. Odwoływał się do Jana Pawła II i Ducha Świętego, jednocześnie nazywając opozycję "nowotworem, który kiedyś trzeba wyciąć".
Tak trzymać panie Janku - może się prezes w końcu zreflektuje i wyda polecenie przyznania nowej siedziby kabaretu o treściach zgodnych z polityką PiS.
precz z komuną
precz z komuną 10.06.2019, 18:56
nowek z sb zabrał głos co tam u kwacha i urbana toważyszu
gg
gg 10.06.2019, 10:33
Lewacy nic nie mogą tylko plucie i to jest piękne
Sofroniusz
Sofroniusz 10.06.2019, 10:26
"Jak podaje radio Wrocław  w poniedziałek 10 czerwca, około godziny 7.00 przed Kościołem Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu ksiądz został ugodzony nożem. Duchowny trafił do szpitala, jest ciężkim stanie.  Policja zatrzymała napastnika. 
Informację potwierdził Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak, który powiedział w rozmowie z Bolec.Info, że przed godziną 7.00 przed kościołem 57- ,letni mieszkaniec Wrocławia rozmawiał z księdzem, potem nie wiadomo dlaczego ugodził go nożem. Sprawca został zatrzymany, a nóż zabezpieczony. Ksiądz został przewieziony do szpitala, był przytomny. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia."
================
Wydaje mi się, że jest to efekt takie właśnie "komentowania" w mediach tematu pedofilii. Stawianie znaku równości między księdzem i pedofilem będzie skutkowało samosądami i atakami na niewinnych księży.
Z modlitwą 
Retygdziekotlety?!
Retygdziekotlety?! 10.06.2019, 22:57
https://innemedium.pl/wiadomos…

Od dawna wiadomo że "wewnętrzne stany uwznioślające" towarzyszące obrzędom religijnym powodują w mózgu erupcję endorfin - hormonu szczęścia, analogu pozyskiwanej z opium morfiny...czyli z tym leninowskim "opium dla ludu" jest coś na rzeczy a naród opiumem do cna oczadziały obiera kierunek na rafy i życiowe skały...!

Gdy dodać do tego zjawisko uzależnienia - a od własnych endorfin, podobnie jak od adrenaliny można się uzależnić, to mechanizm doskonale znany przez narkomanów! - coniedzielne "ciągi parafialnych lemingów" do kultowych miejsc zadawania im kolejnych "prymek" stają się zrozumiałe i okazuje się znajdują swoje naukowe uzasadnienie... Przy końcu taki podrajcowany muzyką, śpiewami, świecami i całą tą atmosferą" leming łyka położone mu na język placebo - a czuje się jakby wziął porcję koki, haszu czy innego cracku! - i zgodnie z zawezwaniem "idźcie ofiary do domuuuu" - wszystkim tym skołowany-dymem kadzidlanym nabuzowany "odchooodziiii" podjarany do swoistej nirvany...a będący w stanie haju chyta nóż, pałkę czy innu nahaju i wali na oślep na sutannę czy krzyż nie zważając jakby to nie człowiek stał przed nim a pies, królik czy li zgoła zając...
Sofroniusz
Sofroniusz 11.06.2019, 08:54
Czy mam rozumieć, że popierasz takie zachowania? Czy Ty usprawiedliwiasz napaść na człowieka?
Bonifacy
Bonifacy 11.06.2019, 09:59
Wielebny Sofroniuszu! Czytaj Ty te homilię o endorfinach i innych ... linach z należytą powagą tematu albowiem jesteś w sferze działania tych pobudzaczy - ty;ko że podjarany nie chytasz jeszcze za nóż, ale tak drewienka pod stosem niewiernego heretyka to byś pierwszy podpalił. Oczywiście jakby ci nieomylny szaman w imię Twojego Boga nakazał.
Sofroniusz
Sofroniusz 11.06.2019, 20:30
A to ponoć ja jestem ograniczony jako katolik. Jak czytam te wypowiedź to aż boli w oczy.
bujko
bujko 11.06.2019, 22:52
Jako katolik moźe nie, ale jako parafianin....?
Ktosia
Ktosia 10.06.2019, 21:51
Monopol na obrażanie mają w kraju naszym nad Wisłą ci z Pierwszego Sortu. Bo pis-katolom wolno obrażać każdego dnia. Bo to co mówią jest ich zdaniem pod rygorem jedynie słusznej prawdy. Ziemkiewicz sugeruje strzelanie do LBGT, Kaja Godek, klecha prof. Oko łączy LGBT z pedofilią. Co to *** ma być? Popapraniec jeden z drugim zwany biskupem wytyka rzekomą pogardę a gdzie jest, kiedy tych ludzi niemal codziennie obraża jakiś pseudo propagator moralności, żeby nie powiedzieć gorzej? Kogo bronisz sukienkowy obłudniku? Jak sami siejecie burze to zbieracie jej owoce. Zajrzyj do swojej zakrystii co tam się dzieje. Zrób porządek i wtedy pogadamy obrzydliwy klecho.
Sofroniusz
Sofroniusz 10.06.2019, 22:20
Nie jestem księdzem - będę się modlił :)
Ktosia
Ktosia 11.06.2019, 10:03
Nie było to do Ciebie!
Him,en
Him,en 10.06.2019, 11:45
A z drugiej strony ataki na działaczy i sympatyków LGBT jako efekt nakręcanej przeciwko nim spirali nienawiści głownie przez działaczy i hierarchię Kościoła rzymskokatolickiego. Zauważasz te analogię i tę korelację uczuć?
Hirek
Hirek 09.06.2019, 19:30
„Biskup Legnicki z troską pochyla się nad wszystkimi osobami, które czują się zgorszone zaistniałą sytuacją i poleca je w modlitwie Bogu Wszechmogącemu, do czego zachęca również wszystkich duchownych Diecezji Legnickiej oraz wspólnotę wiernych”
- fałsz - obłuda - hipokryzja!
Dobrawa
Dobrawa 10.06.2019, 17:39
Co by jego świętobliwości kręgosłup nie trzasnął od tego pochylania. Jakoś wcześniej zachowywał sztywną czyli nieugięta postawę
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 09.06.2019, 19:17
TVN (9 czerwca 2019) "ciemnogrodzie w Ruszowie murem za księdzem - atak na Kościół. A biskup Legnicki ubolewa i jak nasz Sofroniusz - oddaje się modlitwie.
Pan na Watykanie orzekł przy okazji "święta zesłania" że Kościół bez Ducha Świętego by nie istniał - coś mi się wydaje, że jest akurat odwrotnie.
Sofroniusz
Sofroniusz 09.06.2019, 23:13
Będę oglądał i będę się modlił. Pozdrawiam :)
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 09.06.2019, 18:37
Nie mogę zrozumieć pewnego kuriozum do którego Polska wniosła niebagatelny depozyt ochrony "wiary w moc słowa nabożnie głoszonego przez szamanów": skoro "habitus non facit monachum", skoro toga nie czyni sędziego, prokuratora i adwokata a wiara nie czyni Boga(ów) - dlaczego wiarę-coś najbardziej ze wszystkich uczuć ulotnego bo na niczym innym jak tylko na wierze opartego podniesiono do rangi świętego nieomalże imponderabilium, otoczono licznymi ustawami, choćby tą o "ochronie uczuć" o zgrozo "religijnych" i zagrożono wiarołomcom i heretykom więzieniem? Czyżby meritum zwane "depozytem" czy też "łaską wiary" było aż tak słabe, kruche i niczym bańka mydlana podatne na obalenie od niezbyt głośnego śmiechu, że trzeba było wokół tego "domku z kart wiary" stworzyć strefę totalnego, przedłużającego agonię bezruchu powietrza i akustycznej ciszy nad tym terminalnym anemikiem który o zgrozo może TRWAĆ w jakim takim stanie graniczącym z posypaniem się tylko wtedy, gdy się go nie dotyka, nie porusza jego samego i niczego wokół niego i to nie tylko w sensie materialnym ale również przez wywoływanie jakże dla każdej idei wzmacniającego klimatu/stanu moralnego i ideologicznego twórczego niepokoju, że o ordynarnym puszczeniu bąka, od którego mogłaby owa bańka pęknąć, nie wspomnę? Wszak nie od dziś wiadomo, że w nieruchomym stawie zanika natlenianie i wszelkie życie a zaczyna się beztlenowy proces rozkładu wszelkiej materii mogącej być samym życiem już tam poczętym jak i materii mogącej to życie w innych tworach podtrzymywać a produktem końcowym tego - jeno smród i warstwa nie nadającego się nawet na nawóz zgnilca...
pinokio
pinokio 09.06.2019, 16:35
Bóg kocha wszystkich i tych co plują na niego też
Kurka
Kurka 10.06.2019, 11:47
No bo ten ich Bog to tyran i masochista w jednym - takie uniwersalne "monstrum".
piter
piter 09.06.2019, 09:24
Super idzie ku lepszemu wywali się z kościoła gay pedofil i lewactwo z PZPR i będzie normalnie
Szymek
Szymek 10.06.2019, 13:49
Lewactwo z PZPR też tkwi w Kościele?
prawda
prawda 13.06.2019, 09:39
tak w latach 1945 do 1988 do kościoła bezpieka wysła agentów którzy mieli szkodziś kościołowi zĺodzieje pedofile gay itp by obraz księdza był zĺy i traz są tego owoce
Jagna
Jagna 09.06.2019, 18:57
Weź ty się zdecyduje czyś Gosia czy piter - chyba że masz jakieś rozkojarzenia i żeś obojnak. Musisz zatem zważać jakim się kładziesz albo kim wstajesz.
g
g 10.06.2019, 10:30
jaga z manify heeee
Hera
Hera 09.06.2019, 00:32
Swiatem rzadzi pieniadz a nie Bog ! Ludzie chca zyc wiecznie ,dlatego stworzyli sobie Boga ,ktory im to zagwarantuje .. Smierc jest koncem wszystkiego ,nie ma innej opcji . Takie jest moje zdanie a Wy zyjcie nadzieja ,to bedzie Wam lzej . Koncze ,bo to naprawde jest smutne !
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 09.06.2019, 18:55
Gdy tak od 50,5 miliona lat z okładem podczas cyklicznych odwiedzin tego zakątka Grupy Lokalnej Galaktyk przylatam by skontrolować rozwój pewnego gatunku, gdy tak sobie na stereoekranach mojego gwiazdolotu wyświetlam i obserwuję poczynania świętojajeczne żenujących w swej obyczajowości, dwunogich tworów niemiłosiernie nam w Kosmosie panującej WSZECHEwolucji - dochodzę do jednego, sprawiedliwego, słusznie zbawiennego wniosku: wszędzie, na miliardach planet ożywionych, tylko g...o ma po równo, sprawiedliwie i po gospodarsku, a dlatego, że każde bez wyjątku ma własną, choć ciasną d....ę za chałupę, wychodzi z niej na świat boży bez żalu, pretensji i wygórowanych oczekiwań od otoczenia,
by kolejnemu pokoleniu gówienek nie wadzić,
gdy najdzie na nas przymus klocucha posadzić...
Ni post-Ramadanu k zbawieniu nie woła,
ni go pouczać musi duchowna pierdoła -
wolnym ci ono wszędzie było, jest i będzie,
dwunogiemu za przykład: ten usiadł na grzędzie,
rządzi się tam jak kura, rozgrzebuje, gdacze,
i udowadnia wyższość "kurzego nad kacze...".
Dziwią się na planetach, jak śmieszni, pocieszni,
są dwunodzy głupcy "pierworodnie grzeszni"
wpędzeni w kierat wiary - myślenie posiali,
gdy na karki im weszli, mózgi im wyprali,
Biali i Czarni Wieprze, co idą o lepsze
kto z Wieprzy lepiej pieprzy, i czyj dogmat lepszy...

Nadzorca Ewolucji - Astrogator I Pożeracz Galaktyk
--------- ------- ---------- --------- --------
Z Sieci...
Gadaja sobie dwie swinki .. Wierzysz w życie po Rzeźni?
- Jasne. Coś tam musi być. Mnie się wydaje, że odprowadzenie świni do Rzeźni to początek jej nowego życia. Nasze życie w chlewie jest po to, żeby się przygotować na to, co będzie potem.
- Głupoty. Nikt nigdy nie widział żeby świnia odprowadzona do Rzeźni pojawiła się kiedykolwiek ponownie. To proste, w Rzeźni życie świni się kończy. Pogódź się z tym.
- Nieprawda. W Rzeźni życie dopiero się zaczyna! Rzeźnia to miejsce gdzie koryta są zawsze pełne. W Rzeźni jest czysto, nie tak jak w chlewie, gdzie robimy pod siebie. W Rzeźni świnie nie muszą tłoczyć się tak jak tu, w chlewie, bo w Rzeźni jest mnóstwo miejsca dla każdej świni. Po prostu, życie po Rzeźni to spełnienie wszystkich świńskich pragnień.
- Ale skąd ty to wszystko wiesz? Mówisz to z takim przekonaniem, jakbyś sam kiedyś widział Rzeźnię na własne oczy! A przecież żadnej świni nie udało się stamtąd wrócić.
- Wiem, bo usłyszałem to od Czarnego Wieprza.
- A kto to taki?
- Czarny Wieprz jest najmądrzejszą świnią w całym naszym chlewie. Pięknie mówi i zna odpowiedzi na wszystkie pytania.
- Czy to czasem nie jest ten wieprz, który nigdy nie był z żadną maciorą? Ten, co ciągle wtrąca się, kiedy widzi młodego wieprza i młodą świnkę przebywających razem, mówiąc im, że wolno to robić jedynie w celu hodowli prosiąt?
- Tak, to on. Przyznaję, on jest trochę inny... Ale to nieistotne, bo Czarny Wieprz cieszy się naprawdę wielkim szacunkiem wśród większości świń. Wiele z nich, w dowód szacunku, regularnie oddaje mu część zawartości swojego koryta.
-- Niesamowite.
- Czemu się tak dziwisz? Świnia o takiej pozycji w chlewie nie może tak po prostu żyć jak zwykła świnia. Czy to takie złe oddać mu niewielką część swojej dziennej paszy? Nie samym korytem świnia żyje.
- Założę się, że to też słowa Czarnego Wieprza... Ale cóż, jak uważasz. Mam inne pytanie. Skąd Czarny Wieprz wie to wszystko o Rzeźni? Przecież on również nigdy tam nie był?
- Usłyszał to od innego Czarnego Wieprza, starszego niż nasz.
- A ten starszy Czarny Wieprz, to skąd wiedział?
- Niestety, nie możemy go spytać, bo on już dawno odszedł do Rzeźni. Ale, o ile pamiętam, Czarni Wieprze od wieków przekazują sobie z pokolenia na pokolenie wiedzę o Rzeźni z przykazaniem, aby nauczały ją w całym chlewie.
- Rozumiem, ich też nie możemy zapytać. Czy zatem, poza opowieściami, są jakieś dowody na istnienie tego życia po Rzeźni?
- Oczywiście. To, że ty, ja i cały chlew istniejemy. To musi mieć jakiś sens. Pomyśl sam, czym by było nasze życie, gdyby jego celem nie było przygotowanie się do życia po Rzeźni?
- Chyba żartujesz. To nie jest żaden dowód. Z tego, że istnieje chlew wcale nie wynika to, że istnieje jakiekolwiek życie po Rzeźni, ani tym bardziej to, że wygląda ono akurat tak jak to opisuje Czarny Wieprz. Może Rzeźnia to coś zupełnie innego? Nie rozumiem, jak można wierzyć w takie rzeczy, nie mając do tego żadnych podstaw?
- Ty nic nie rozumiesz. Dowody nie są nam potrzebne. Czarny Wieprz mówi - "Dobra Świnia" wierzy na słowo. Świnia wątpiąca to "Zła Świnia". Wiesz co? Im dłużej z tobą rozmawiam, tym bardziej widzę, że Czarny Wieprz ma rację. Jesteś Złą Świnią. Tylko ci w głowie koryto i maciory. Ale poczekaj, jeszcze się przekonasz. Życie w chlewie trwa krótko. Zobaczymy jak ciebie będą odprowadzać do Rzeźni. Jeszcze sobie przypomnisz o Czarnym Wieprzu!
-------------------------------------------------------------
Spotkał kiedyś pies gromadkę kotów. Podszedłszy bliżej spostrzegł, że wszystkie są tak zajęte, iż nie zwracają na niego uwagi. Przystanął z boku, aby podpatrzeć kocie obyczaje.
W środku zgromadzenia stał wielki, wpływowy, piękny jak one wszystkie, Czarny Kocur, a mówił do nich w te oto piękne, niosące nadzieję słowa:
- "[b]Módlcie się, siostry i bracia[/b]! Zaprawdę powiadam wam, jeżeli będziecie się modlić wytrwale i bez zwątpienia w sercu swoim, to Niebo jako gradem cetnarowym, jako deszczem potopu obficie sypnie wam myszami, a obfitym łowom waszym nie będzie końca! Oto słowo Pańskie..."
Poprawiwszy, by nie dzwonił, i nie zdradził jego obecności dzwoniący o obrożę zwieszający mu się z szyi medalik (medaliki noszą psy... i katoliki...) pies uśmiechnął się z przekąsam na te słowa kątem paszczy, wycofał się tyłem i odszedł, cichaczem warcząc pod nosem, jak to bywa u psów nienawidzących wszystkiego, co psim swędem nie trąca:
- "No czyż nie durne, porażone ślepotą ducha i umysłu są te wszystkie koty!? Czyż nie jest napisane w [b]"Świętej Księdze wszystkich Psów"[/b], i każdemu psu od szczeniaka wiadome, że od praojców jedyną, sprawiedliwą, słuszną i zbawienną zapłatą Nieba za pokorne modlitwy nie są żadne cuchnące myszami myszy, ale nieprzebrane stosy wiecznie świeżych, wciąż i wciąż na nowo cudownie porastających mięsem kości"?
Sofroniusz
Sofroniusz 09.06.2019, 13:44
Pozdrawiam i tak z modlitwą. :)
Kazek
Kazek 10.06.2019, 11:49
Proszę księdza! Od tej pana modlitwy na tym forum już się rzygać chce!
Sofroniusz
Sofroniusz 10.06.2019, 18:55
Nie jestem księdzem a modlić się nie przestanę. Mam do tego takie samo prawo jak ty masz prawo do negatywnego komentowania mojej modlitwy. Pozdrawiam - ze szczerą modlitwą :)
Kazek
Kazek 11.06.2019, 10:07
Człowieku! Opanuj się bo ty chyba już nic nie robisz tylko pozostajesz w nieustającej modlitwie. Ten twój buk już chyba tego bezproduktywnego zawodzenia słuchać nie może.
Sofroniusz
Sofroniusz 12.06.2019, 10:24
Będę się modlił i choćbyś chciał mi zakazać to nie możesz. To jest piękne, że nikt mi nie może zabronić wiary. Ani ty ani nikt inny. Będę modlił nadal - pozdrawiam :)

Pozostałe