×

Oświadczenie Legnickiej Kurii Biskupiej w sprawie księdza z Ruszowa

  • 03.06.2019, 08:44
  • Żródło: diecezja.legnica.pl
Oświadczenie Legnickiej Kurii Biskupiej w sprawie księdza z Ruszowa
Podziel się:
Oceń:
Legnicka Kuria Biskupia opublikowała oświadczenie w sprawie podejrzanego o pedofilię proboszcza z Ruszowa.

W piątek na stronie internetowej Legnickiej Kurii Biskupiej pojawiło się oświadczenie, które jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła, w sprawie podejrzanego o pedofilię księdza proboszcza z Ruszowa, Piotra M.

Wobec ujawnianych w mediach informacji, iż ks. Piotr M. duchowny diecezji legnickiej, mógł dopuścić się czynów wykorzystania seksualnego osób, które nie miały ukończonego 18 roku życia, informujemy, że postępowanie kanoniczne w tej sprawie prowadzi na mocy przepisów prawa kościelnego Komisja  powołana przez biskupa legnickiego.

Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę pozwalającą na rzetelne zweryfikowanie tego przypadku, w tym osoby pokrzywdzone, powinny zgłosić się do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, która prowadzi postępowanie karne w tej sprawie.

Jednocześnie prosimy, aby zgłaszać się również  do delegata diecezji legnickiej mailowo: [email protected] lub pod nr telefonu: 76 724 41 39.

 

Ks. Waldemar Wesołowski

rzecznik prasowy Legnickiej Kurii Biskupiej 

Źródło: diecezja.legnica.pl

Komentarze (202)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sokrates
Sokrates 20.07.2019, 20:02
Jedna taka pisze na facebooku: "Nie można być dobrym człowiekiem i kryć pedofilów".
- Można można... W aurze permanentnie dziejących się w tej denominacji cudów na patyku (a ty w nie musisz wierzyć rzymski katoliku) gdzie wafelek zmienia się w tkankę mięśnia sercowego w stanie agonii będącego(!) gdzie 2+2 = nawet 22 o ile Bóg Ojciec sobie tak zażyczą, wszystko jest możliwe, nawet lody podawane na gorąco duszom w Piekle gorejącym... Nawet świętym można zostać, vide JaPa Drugi Święty - i co, ruszy ktoś tego obrońce pedofilów i innych seks dewiantów?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 29.06.2019, 10:50
Umiłowani Siostry i Bracia!
https://natemat.pl/277269,pedo… ... w-poznaniu
++++++++
Oto dowód jak Kościół rzymski naprawdę ma chęć rozliczyć się z pedofilią. Pic na wodę fotomontaż. Oni bardzo dobrze wiedzą, że cały aparat państwa mają w garści. I nic im nikt nie zrobi.Pan biskup ma specjalny przywilej wiarygodności. Jak powie, że kuria nie posiada żadnych dokumentów to państwo mu wierzy. Paranoja. W kilkanaście godzin po emisji filmu braci Sekielskich Ziobro powołał specjalny zespół prokuratorów do zbadania przypadków przedstawionych w filmie. I co? I cisza.

Czy ktoś tu ma jeszcze nadzieję, że w tym kraju pod względem rozliczenia Kościoła coś zmieni? Z powodu pedofilii padły takie bastiony jak Irlandia, Chile i wcześniej inne. Polski zakłamany Kościół, skorumpowany i zgniły moralnie trzyma się dzielnie dzięki państwu. No i obywatelom, którzy biernie się temu obłudnemu cyrkowi przyglądają. Nie ma tu żadnej nadziei. Nawet specjalny batman, który przybył z Watykanu nic nie pomógł. Przyjechał zjadł obiad, wyspał się i pojechał.
+++++++++++++++++++
Panowie na kuriach zasłaniają się często świętą tajemnicą spowiedzi czy jakąś inną służbową czy tajemnicą watykańską. Tymczasem przydałoby się w Polsce trochę takiej bezkompromisowości w stosunku do tej rzymsko-katolickiej pedofilskiej Stajni Augiasza jak w Australii.
Tam pani b.premier rządu australijskiego Julia Gillard w śledztwie pko kardynałowi Pellowi zapowiadała, że nie będą tolerować zasłaniania się tajemnicą konfesjonału. Przesłanie do biskupów było jasne: "Wyznacie prawdę albo musicie się liczyć z wyrokiem sześcioletniego więzienia". Czyli pójdziecie do pierdla razem z waszymi wielebnymi pedofilami.
A gdyby takie oświadczenie pod adresem panów w Episkopacie złożyła w swoim czasie nasza świątobliwa Beata S. z bożej łaski premierka, czy chociażby ewangelizator Europy – świętobliwy Mateusz M.?
mex
mex 16.06.2019, 03:57
Pefofile dożywocie i to jest kara
buczek
buczek 15.06.2019, 07:02
Nowy film pacerka Pedofile w świecie filmu premiera listopad Jednen z bohaterów to Polański
Wacuś
Wacuś 07.07.2019, 21:44
Polański? A z jakiej ona parafii? Nie znam takiego księdza pedofila.
Y
Y 14.06.2019, 05:29
Kler ukrywa pedofilii
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 07:46
Nie kler ale niektórych biskupów podejrzewa się o ukrywanie pedofilii.
Hera
Hera 15.06.2019, 13:32
Sofroniuszu trzeba poprostu zbadac ktora zakonnica jest dziewica a ksiadz nieruszkiem . Oddzielic zborze od plew i bedzie git . Wkoncu roznia sie tym od nas ,ze slubowali zyc w celibacie . Tylko w ten sposob oczysci sie kosciol innej opcjii nie ma .
xYx
xYx 14.06.2019, 11:57
Niektórzy są tylko czyści od takiego zarzutu - większość popadła w grzech pedofilskiego matactwa, obłudy i hipokryzji.
precz z pedofilami
precz z pedofilami 14.06.2019, 00:56
Pedofil nr 1 to Polański gdzie polskie Sądy zatrzymać i do USA go wydać
Karo
Karo 14.06.2019, 11:49
Polański nie jest pedofilem. Po prostu spółkował z małoletnią za jej milczącą zgodą. Samantha Geimer przyznała, że ma za złe matce, iż powiadomiła policję a "sprawcy" już dawno wybaczyła.
https://wiadomosci.dziennik.pl…
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 17:17
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
To teraz zmieniamy definicję pedofilii? To jak dziecko daje milczącą zgodę to już nie jest pedofilia? Lecz się !!!!
Karo
Karo 14.06.2019, 20:19
Proszę księdza Sofrobniusza! Pedofilia to choroba - to dewiacja i przypadłość nieuleczalna. Nie każdy kopulant z osobą małoletnią jest pedofilem. Spytaj swojego biskupa. Polański nie jest pedofilem.
Sofroniusz
Sofroniusz 15.06.2019, 09:57
Nie tytułuj mnie jako ksiądz chory człowieku. Jeśli wg ciebie seks z 13 letnimi dziećmi nie jest pedofilią to w takim razie nie mamy o czym rozmawiać i serio powinieneś się leczyć.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 16.06.2019, 18:55
Według norm kanonicznych na terenie Watykanu - do niedawna spółkować bezgrzesznie można było już od 12 roku życia. Dopiero papież Franciszek (od lipca 2013) zarządził zmiany. Wiedziałeś o tym Wielebny Sofroniuszu? M.in dlatego pan Wojtyła i poprzednicy nie traktowali seks wybryków kleru wobec ofiar w określonym wieku jako naruszenie norm prawa karnego. Po wprowadzonych przez papieża Franciszka zmianach, wiek przyzwolenia na czynności seksualne wynosi 18 lat. Poprzedni przepis wynikał z podpisanych w latach 20. XX wieku Traktatów Laterańskich.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 13.06.2019, 19:15
Dzisiaj (13 czerwca 2019) przed lubińskim sądem rejonowym zapadł wyrok w sprawie księdza oskarżonego o molestowanie 13-latki. Proces toczył się za drzwiami zamkniętymi. Sąd nie ujawnił również uzasadnienia swojej decyzji, ale nie miał najmniejszych wątpliwości co do winy oskarżonego.
- Sąd uznaje oskarżonego Marka C. za winnego tego, że w okresie od 2016 roku do 17 października 2017 roku w Raszówce rejonu lubińskiego, Białej rejonu częstochowskiego oraz podczas wspólnych wyjazdów zagranicznych do Czech i Chorwacji trzykrotnie dopuścił się innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej 15-roku życia
Sofroniusz
Sofroniusz 13.06.2019, 20:35
28.05.2019
27-letni trener akademii Młoda GieKSa został zatrzymany pod zarzutem molestowania seksualnego kilkunastoletniego podopiecznego. Jak przekazała policja, trwają czynności z udziałem mężczyzny. Fundacja prowadząca akademię zawiesiła trenera w obowiązkach.
==================
O proszę - jakie rozczarowanie. To nie ksiądz.
PaźKrólowej
PaźKrólowej 14.06.2019, 11:55
Widocznie nie przyjęli go do seminarium duchownego - to poszedł na trenera.
Anonim
Anonim 14.06.2019, 17:19
Ciebie chyba też nie przyjęli, skoro tak zazdrościsz?
Lechu
Lechu 14.06.2019, 00:09
Jako nastolatek był czynnym ministrantem
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 07:45
Ta informacja o ministrancie to zarzut ?
Lechu
Lechu 14.06.2019, 17:55
Nie zarzut tylko usprawiedliwienie. gdyby dotrwał do seminarium włos by mu z głowy nie spadł.
Sofroniusz
Sofroniusz 13.06.2019, 20:29
08-06-2019
Kobieta z Wrześni oraz dwóch mężczyzn z Gniezna, w tym znany już "łowca pedofilów", który zasłynął w ostatnich tygodniach kilkoma zatrzymaniami zboczeńców, złapali kolejnego mężczyznę, który umówił się na seks z 12-latką.

Do zatrzymania doszło w piątek ok. godz. 23.00. Około 30-letni mieszkaniec Konina przyjechał do Września na spotkanie, jak sądził, z 12-latką. Na miejscu czekało na niego dwóch gnieźnian (w tym „łowca pedofilów”) oraz mieszkanka Wrześni. Po ujęciu zwyrodnialca przekazano go Policji.
================
I jakoś nie ksiądz.
Heszek
Heszek 14.06.2019, 06:59
Jest jednak skromna różnica, której Sofroniuszu nie dostrzegasz. Księża pedofile składali śluby czystości. Co więcej KK kreuje się na obrońcę cnót wszelakich oraz bastion miłości i dobra. Trenerzy i inni ze skłonnościami do nieletnich mogą być wysłannikami szatana, który jak uczy KK jest wcieleniem zła. Natomiast pasterze KK mają być wcieleniem DOBRA! Więc wszelkie próby odwracania uwagi są w tym przypadku nie trafione. PS. Może zaboli, ale patrząc na działania biskupów, obłudnych i ociekających złotem oraz luksusami, nachodzi mnie taka myśl, że to oni są wysłannikami szatana
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 07:43
Jeśli jako ateista doszukujesz się wysłanników szatana w świecie to sam chyba powinieneś się przebadać. Co do księży - nigdzie nie ma deklaracji o tym, że ksiądz ma być WCIELENIEM DOBRA! Ale jako ateista wiesz lepiej :)
Pozdrawiam z modlitwą :)
Oniusz
Oniusz 14.06.2019, 11:52
Przecież Kościół naucza że szatan z powodzeniem peta również ateistów - a nawet szczególnie sobie takich upodobał.
Anonim
Anonim 14.06.2019, 19:53
Pokaż gdzie tak "naucza" a przyznam ci rację
Hallik
Hallik 16.06.2019, 12:01
W Katechizmie i poradniku dla inkwizytorów "Malleus Maleficarum" opatrzonym Imprimatur.
hirek
hirek 14.06.2019, 00:04
skąd wiesz że nie ksiądz? że nie podali z jakiej parafii?
Sofroniusz
Sofroniusz 14.06.2019, 07:44
Po filmie Sekielskich pierwszą informacją jaką by podano w mediach to właśnie informacja o tym, że jest to ksiądz.
kasika
kasika 13.06.2019, 15:42
Patologia w kościele to byli agenci SB w latach 1945 do 1988 wysłano do seminarium gay złodzieji pedofili itp dziadostwo by ludzie brzydzili się ksiedzem oraz nie chodzili do kościoła i traz takie są owoce tej Akcji do tego odpowiednie media oeaz syn ubeka robi film o agentach i jest burza jak to pedofile to sbeckie gówno z PZPR ich rodziny post komuna w natarciu LGTB INNE ide do zniszczenia tradycji i naszej wiary miesce patologi to cela cela na dożywocke .Filmy o pedofili powiny pokazywać też celebrytów Polański itp nie tylko ks
Y
Y 14.06.2019, 05:25
To dlaczego wielebni biskupi nie jest wyrzucili ich po upadku komuny jak to wyszło na jaw.
I nie chodzi tu o to w jakich branżach są pedofil bo w każdej zasługuje na potępienie . Nauczyciela wyrzucą, stanie przed sądem. Księdza ukryją w innej parafii udając że jest wszystko ok przykład Ruszów i dziesiątki innych a jak prokuratura chce dokumenty to zasłonią się tajemnicą a później dokumenty znikną tak jak jest w Poznaniu.
Ye... ć kler.
ala
ala 14.06.2019, 11:08
y biskupi też mogą być tw
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 14.06.2019, 18:03
W okresie PRL-u SB miała na kontakcie 12 biskupów. Co do ich orientacji seksualnej kartoteki milczą. Sześciu jeszcze żyje - ale lustracji w Kościele już nie będzie. Owieczki nie dowiedzą się kto, za co i na kogo kapował. Ślubowali przed Niepokalaną Dziewicą na Jasnej Górze 26 sierpnia 2006 obiecując ujawnienie się przed wiernym ludem. I co? Niepokalana czeka.
W razie natrafienia wśród duchownych na osoby, które mogły inwigilować Kościół, memoriał wskazuje jako najważniejsze danie takiej osobie możliwości samodzielnego, publicznego przyznania się do winy, przeproszenia i zadośćuczynienia wyrządzonych krzywd.
Owieczki też czekają!
Strażak
Strażak 13.06.2019, 19:16
Ponoć jeszcze tylko kilka dni tych upałów - trzymaj się!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 12.06.2019, 19:18
Episkookupant znów dopada świętobliwa ***zka.
============
Druga część "Tylko nie mów nikomu" jeszcze w tym roku. Sekielscy pracują nad kolejnym filmem o pedofilii w polskim Kościele. W październiku ....!
lol
lol 13.06.2019, 09:33
i znowiu to plucie masz problem to lekarza leki ci przepisze to pomaga
Wiechu
Wiechu 13.06.2019, 12:05
Przypadków pedofilii w Kościele katolickim jest tyle, że starczy na kolejne odcinki "Tylko nie mów nikomu". Będziemy mieli wieloodcinkowy serial. A s r a c z k a w Episkopacie nieustająca.
Sofroniusz
Sofroniusz 13.06.2019, 14:09
Obserwując, jak media i politycy mówią o przypadkach pedofilii w Kościele trudno nie nabrać przekonania, że nie chodzi im wcale o dobro dzieci. Gdyby tak bowiem było nagłaśniano by wszelkie przypadki pedofilii, publikowano wiarygodne statystyki, które ukazywałaby z jakich grup społecznych pedofile najczęściej się wywodzą, proponowano by środki zaradcze itd. Rzeczywistość jest jednak taka, że mówi się przede wszystkim o przypadkach księży-pedofili, które się nagłaśnia, wielokrotnie komentuje, sugerując przy tym, że jest to problem tylko Kościoła katolickiego i istnienia celibatu. Wszystkie uczciwe statystyki mówią natomiast, że zjawisko pedofilii w Kościele jest czymś marginalnym. Warto jest zapoznać się z nimi, aby zobaczyć, jak wielkim kłamstwem i manipulacją jest tworzenie obrazu księdza-pedofila. Przykładowo rządowy raport Children’s Bureau podaje, że w całych Stanach Zjednoczonych w 2011 r. wykryto ponad 60 tys. przestępstw seksualnych przeciwko dzieciom. W tym samym roku ośrodek CARA opublikował statystyki, z których wynikało, że w tym czasie liczba doniesień do władz kościelnych przeciwko księżom popełniającym czyny seksualne wobec dzieci wyniosła 21, z których zresztą nie wszystkie były wiarygodne. Jest to ułamek procenta. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że w momencie, kiedy przekracza się pewną granicę inne przestają mieć znaczenie. Jeżeli mężczyzna może współżyć z innym mężczyzną to powstaje pytanie dlaczego nie może tego robić z dzieckiem, członkiem własnej rodziny, czy ze zwierzęciem.
Hera
Hera 13.06.2019, 16:22
Sofroniuszu jezeli ksiezulkom do zycia w luksusach brakuje jeszcze sexu ,to niech kopuluja ,wszystko co sie rusza i na drzewo nie ucieka, ale wara im od naszych dzieci !!!!!!!!! Juz pod dywan swoich brudow nie pozamiatacie ,bo jak sie wierni w ******** to na miotle nie bedzie was stac .
Sofroniusz
Sofroniusz 13.06.2019, 17:34
Wystarczy uczciwe podejście do sprawy Hero. Uczciwe to nie stawianie równości między księdzem i pedofilem. Pozdrawiam z modlitwą :)
tw herakliusz
tw herakliusz 12.06.2019, 03:58
panie herakliusz nie gadaj już nic po takich głupot co pan pisze nie da się czytać
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 11.06.2019, 17:01
Panie Biskupie Legnicki!
Czy zadbał Pan o to aby ten komunikat i apel skierowali do swoich owieczek proboszczowie parafii:
- pw. Opatrzności Bożej Wrocław-Nowy Dwór ul. Nowodworska 64 -
- oraz pw św. Antoniego Padewskiego w Niedźwiedzicach Adres: Niedźwiedzice 14, 59-225 Dekanat – Chojnów gdzie przed Ruszowem czyli do 26 czerwca 2016 posługiwał ksiądz Piotr M. (?)

Milosz
Milosz 11.06.2019, 13:55
Biskupi którzy kryli księży pedofilów - pooglądajcie sobie te bogobojne twarze .
===============
http://wyborcza.pl/duzyformat/…
Retygdziekotlety?!
Retygdziekotlety?! 11.06.2019, 21:48
Spójrzcie na te „zakazane” mordy!
Wiejskie dzieciaki. Z rodzin baaardzo wielodzietnych. Piekielnie pobożnych.
Standardem - ośmioro rodzeństwa ! Poczytajcie biogramy większości polskich biskupów ...
W domu bida aż piszczała, więc na księdza poszli. Kto ma księdza w rodzie tego bida nie dobodzie! Daleko zaszli - z reguły kilkunasty, do niczego w gospodarstwie niezdatny tumańciu klasowy słany był "panu bogu" w służbę dzięki plecom na których niejednokrotnie przełożeni ich kładli biskupami, kardynałami a jeden to nawet papieżem i świętym katolickim został!
Bo byli posłuszni... nie - nie Ewageliom - przełożonym swoim! To pan Karol Wojtyła zwany papieżem jest odpowiedzialny za taki a nie inny kształt personalny Episkookupatu.
Wybierał największych zachłannych prymitywów ! Ilu wśród nich pedo-gejów? Jeden Lucyfer wie. Owszem, jest paru biskupów z drobnej szlachty oraz dawnego mieszczaństwa, zamożnych i nienawidzących Komuny - Gulbinowicz, Hoser, Jędraszewski - ale tacy też byli Kościołowi potrzebni? Nienawidzą pospólstwa. Gardzą prostym ludem! Okopali się w swoich pałacach. Będą owczarnię za mordę bardzo mocno trzymać - teraz, zawsze i na wieki wieków amen...
PS. Jedyny przyzwoity - Arcybiskup Ryś - urodził się w Krakowie. W normalnej rodzinie. No ale ten pedofilów nie ukrywał a że młody jeszcze jest - droga totalnego zepsucia moralnego stoi przed nim szerokim otworem co w tym towarzystwie, zważywszy na zasadę " z kim przestajesz takim się stajesz" oraz "wadza" absolutna deprawuje absolutnie" jest raczej pewnikiem niż domniemaniem...
Fryda
Fryda 11.06.2019, 22:49
Jak miło mądrego posłuchać. Żeby to owieczki tak po rozum do głów rychło przyszły.
lase
lase 10.06.2019, 18:59
Bolek broni swoich lgbt toważysze razem do walki biedroń tusk do walki z katolami heed
Nowek
Nowek 10.06.2019, 17:56
Przepojony wartościami chrześcijańskimi i miłością bliźniego komentarz wydal z siebie bankrut estradowy PRL-u nawrócony Jan Pietrzak. - Liczę na to, że ta pozytywna fala będzie utrzymywała się do kolejnych wyborów. Daj Boże Polsce! - komentował w Polskim Radiu zwycięstwo PiS satyryk Jan Pietrzak. Odwoływał się do Jana Pawła II i Ducha Świętego, jednocześnie nazywając opozycję "nowotworem, który kiedyś trzeba wyciąć".
Tak trzymać panie Janku - może się prezes w końcu zreflektuje i wyda polecenie przyznania nowej siedziby kabaretu o treściach zgodnych z polityką PiS.
precz z komuną
precz z komuną 10.06.2019, 18:56
nowek z sb zabrał głos co tam u kwacha i urbana toważyszu
gg
gg 10.06.2019, 10:33
Lewacy nic nie mogą tylko plucie i to jest piękne
Sofroniusz
Sofroniusz 10.06.2019, 10:26
"Jak podaje radio Wrocław  w poniedziałek 10 czerwca, około godziny 7.00 przed Kościołem Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu ksiądz został ugodzony nożem. Duchowny trafił do szpitala, jest ciężkim stanie.  Policja zatrzymała napastnika. 
Informację potwierdził Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak, który powiedział w rozmowie z Bolec.Info, że przed godziną 7.00 przed kościołem 57- ,letni mieszkaniec Wrocławia rozmawiał z księdzem, potem nie wiadomo dlaczego ugodził go nożem. Sprawca został zatrzymany, a nóż zabezpieczony. Ksiądz został przewieziony do szpitala, był przytomny. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia."
================
Wydaje mi się, że jest to efekt takie właśnie "komentowania" w mediach tematu pedofilii. Stawianie znaku równości między księdzem i pedofilem będzie skutkowało samosądami i atakami na niewinnych księży.
Z modlitwą 
Retygdziekotlety?!
Retygdziekotlety?! 10.06.2019, 22:57
https://innemedium.pl/wiadomos…

Od dawna wiadomo że "wewnętrzne stany uwznioślające" towarzyszące obrzędom religijnym powodują w mózgu erupcję endorfin - hormonu szczęścia, analogu pozyskiwanej z opium morfiny...czyli z tym leninowskim "opium dla ludu" jest coś na rzeczy a naród opiumem do cna oczadziały obiera kierunek na rafy i życiowe skały...!

Gdy dodać do tego zjawisko uzależnienia - a od własnych endorfin, podobnie jak od adrenaliny można się uzależnić, to mechanizm doskonale znany przez narkomanów! - coniedzielne "ciągi parafialnych lemingów" do kultowych miejsc zadawania im kolejnych "prymek" stają się zrozumiałe i okazuje się znajdują swoje naukowe uzasadnienie... Przy końcu taki podrajcowany muzyką, śpiewami, świecami i całą tą atmosferą" leming łyka położone mu na język placebo - a czuje się jakby wziął porcję koki, haszu czy innego cracku! - i zgodnie z zawezwaniem "idźcie ofiary do domuuuu" - wszystkim tym skołowany-dymem kadzidlanym nabuzowany "odchooodziiii" podjarany do swoistej nirvany...a będący w stanie haju chyta nóż, pałkę czy innu nahaju i wali na oślep na sutannę czy krzyż nie zważając jakby to nie człowiek stał przed nim a pies, królik czy li zgoła zając...
Sofroniusz
Sofroniusz 11.06.2019, 08:54
Czy mam rozumieć, że popierasz takie zachowania? Czy Ty usprawiedliwiasz napaść na człowieka?
Bonifacy
Bonifacy 11.06.2019, 09:59
Wielebny Sofroniuszu! Czytaj Ty te homilię o endorfinach i innych ... linach z należytą powagą tematu albowiem jesteś w sferze działania tych pobudzaczy - ty;ko że podjarany nie chytasz jeszcze za nóż, ale tak drewienka pod stosem niewiernego heretyka to byś pierwszy podpalił. Oczywiście jakby ci nieomylny szaman w imię Twojego Boga nakazał.
Sofroniusz
Sofroniusz 11.06.2019, 20:30
A to ponoć ja jestem ograniczony jako katolik. Jak czytam te wypowiedź to aż boli w oczy.
bujko
bujko 11.06.2019, 22:52
Jako katolik moźe nie, ale jako parafianin....?
Ktosia
Ktosia 10.06.2019, 21:51
Monopol na obrażanie mają w kraju naszym nad Wisłą ci z Pierwszego Sortu. Bo pis-katolom wolno obrażać każdego dnia. Bo to co mówią jest ich zdaniem pod rygorem jedynie słusznej prawdy. Ziemkiewicz sugeruje strzelanie do LBGT, Kaja Godek, klecha prof. Oko łączy LGBT z pedofilią. Co to *** ma być? Popapraniec jeden z drugim zwany biskupem wytyka rzekomą pogardę a gdzie jest, kiedy tych ludzi niemal codziennie obraża jakiś pseudo propagator moralności, żeby nie powiedzieć gorzej? Kogo bronisz sukienkowy obłudniku? Jak sami siejecie burze to zbieracie jej owoce. Zajrzyj do swojej zakrystii co tam się dzieje. Zrób porządek i wtedy pogadamy obrzydliwy klecho.
Sofroniusz
Sofroniusz 10.06.2019, 22:20
Nie jestem księdzem - będę się modlił :)
Ktosia
Ktosia 11.06.2019, 10:03
Nie było to do Ciebie!
Him,en
Him,en 10.06.2019, 11:45
A z drugiej strony ataki na działaczy i sympatyków LGBT jako efekt nakręcanej przeciwko nim spirali nienawiści głownie przez działaczy i hierarchię Kościoła rzymskokatolickiego. Zauważasz te analogię i tę korelację uczuć?
Hirek
Hirek 09.06.2019, 19:30
„Biskup Legnicki z troską pochyla się nad wszystkimi osobami, które czują się zgorszone zaistniałą sytuacją i poleca je w modlitwie Bogu Wszechmogącemu, do czego zachęca również wszystkich duchownych Diecezji Legnickiej oraz wspólnotę wiernych”
- fałsz - obłuda - hipokryzja!
Dobrawa
Dobrawa 10.06.2019, 17:39
Co by jego świętobliwości kręgosłup nie trzasnął od tego pochylania. Jakoś wcześniej zachowywał sztywną czyli nieugięta postawę
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 09.06.2019, 19:17
TVN (9 czerwca 2019) "ciemnogrodzie w Ruszowie murem za księdzem - atak na Kościół. A biskup Legnicki ubolewa i jak nasz Sofroniusz - oddaje się modlitwie.
Pan na Watykanie orzekł przy okazji "święta zesłania" że Kościół bez Ducha Świętego by nie istniał - coś mi się wydaje, że jest akurat odwrotnie.
Sofroniusz
Sofroniusz 09.06.2019, 23:13
Będę oglądał i będę się modlił. Pozdrawiam :)
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 09.06.2019, 18:37
Nie mogę zrozumieć pewnego kuriozum do którego Polska wniosła niebagatelny depozyt ochrony "wiary w moc słowa nabożnie głoszonego przez szamanów": skoro "habitus non facit monachum", skoro toga nie czyni sędziego, prokuratora i adwokata a wiara nie czyni Boga(ów) - dlaczego wiarę-coś najbardziej ze wszystkich uczuć ulotnego bo na niczym innym jak tylko na wierze opartego podniesiono do rangi świętego nieomalże imponderabilium, otoczono licznymi ustawami, choćby tą o "ochronie uczuć" o zgrozo "religijnych" i zagrożono wiarołomcom i heretykom więzieniem? Czyżby meritum zwane "depozytem" czy też "łaską wiary" było aż tak słabe, kruche i niczym bańka mydlana podatne na obalenie od niezbyt głośnego śmiechu, że trzeba było wokół tego "domku z kart wiary" stworzyć strefę totalnego, przedłużającego agonię bezruchu powietrza i akustycznej ciszy nad tym terminalnym anemikiem który o zgrozo może TRWAĆ w jakim takim stanie graniczącym z posypaniem się tylko wtedy, gdy się go nie dotyka, nie porusza jego samego i niczego wokół niego i to nie tylko w sensie materialnym ale również przez wywoływanie jakże dla każdej idei wzmacniającego klimatu/stanu moralnego i ideologicznego twórczego niepokoju, że o ordynarnym puszczeniu bąka, od którego mogłaby owa bańka pęknąć, nie wspomnę? Wszak nie od dziś wiadomo, że w nieruchomym stawie zanika natlenianie i wszelkie życie a zaczyna się beztlenowy proces rozkładu wszelkiej materii mogącej być samym życiem już tam poczętym jak i materii mogącej to życie w innych tworach podtrzymywać a produktem końcowym tego - jeno smród i warstwa nie nadającego się nawet na nawóz zgnilca...
pinokio
pinokio 09.06.2019, 16:35
Bóg kocha wszystkich i tych co plują na niego też
Kurka
Kurka 10.06.2019, 11:47
No bo ten ich Bog to tyran i masochista w jednym - takie uniwersalne "monstrum".

Pozostałe