Prezydent RP odznaczył Arkadiusza Słowińskiego

  • 28.05.2019, 07:59
  • ŁCR
Prezydent RP odznaczył Arkadiusza Słowińskiego KPRP

Podziel się:

Oceń:

Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Okazją do docenienia dla zasłużonych samorządowców był, przypadający na dzień 27 maja, Dzień Samorządu Terytorialnego.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił samorządowców z całego kraju, by podziękować za 30 lat dobrej pracy samorządów lokalnych.
- Wierzę, że samorząd będzie się rozwijał, pracujemy nad propozycją udoskonaleń prawnych – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Odznaczenia państwowe nadane zostały 38 samorządowcom, zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce. Wśród odznaczonych znalazł się Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński, który został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

- To dla mnie wielki zaszczyt być w gronie tak wspaniałych ludzi, współtworzących małe ojczyzny w naszym kraju - mówił na gorąco Arkadiusz Słowiński. - Będzie to wielką motywacją do dalszej pracy dla mnie, ale i nie tylko dla mnie. Wiem, że sam bym niczego nie zdziałał, bez pomocy moich bliskich, współpracowników, radnych i wszystkich mieszkańców Lubania. Bez nich dziś by mnie tu w Warszawie nie było.

27 maja to święto uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku, upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

ŁCR

Zdjęcia (3)

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Derkacz
Derkacz 31.05.2019, 19:52
Gdyby się komu wymsknęło...
„Dzisiaj pałac, jutro ciupa, nie prezydent, ale d...".
W oryginale słowo na "d" nie było wykropkowane. Niewielką tabliczkę czujnie wyłapali policjanci, a prokuratura oskarżyła architekta o znieważenie głowy państwa.
W piątek Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że słowo na „d" jest w zasadzie obraźliwe, ale w tej konkretnej sprawie mamy do czynienia ze znikomą szkodliwości czynu. Dlatego umorzył sprawę.
- Szkodliwość społeczna czynu jest znikoma, albowiem nie nadszarpnęła w stopniu istotnym powagi i godności urzędu głowy państwa - argumentował sędzia Dariusz Ścisłowski.
Kolski
Kolski 31.05.2019, 18:52
Za co niektórzy Polacy lubią "pana Adriana”? Kulturowo jest taki Dulski. Taki krakowsko-drobnomieszczański a jednocześnie wioskowo-małomiasteczkowy. Jest dziecinnie nadmuchany, nieporadny, zagubiony, wystraszony, pospolicie głupi, nieustępliwy w wykrzykiwaniu swojej "prawdy” a jednocześnie tchórzliwy i świętobliwie urobiony jak plastelina. Osobnik, w którym skumulowało się wszystko to, co wyklucza człowieka z piastowania jakiegokolwiek poważniejszego urzędu, gdzie trzeba podejmować decyzje samodzielnie i brać za nie odpowiedzialność. Materiał w sam raz na urzędnika V kategorii (z-ca kierownika referatu w urzędzie niedużej gminy). A do tego dewocyjny i nachalnie obrzędowy w wyrażaniu swej religijności. Słowem: nieprezydent. Taki tam "pan Adrian” półprzeźroczysty. To majstersztyk na pograniczu cudu, żeby w 38-milionowym kraju znaleźć, wypromować i posadzić w prezydenckim pałacu Takie Nic!
PS. Gdzie by nie pojechał za wszystko po stokroć "Dziękuje" - bez tego nie mas orędzia.
Mieszkaniec Lubania
Mieszkaniec Lubania 30.05.2019, 23:27
To jest człowiek który tępi harcerstwo w tym mieście. Harcerze działają na rzecz nie tylko miasta ale i całego powiatu w zamian od pana "burmistrza" dostają tylko i wyłącznie krytykę i rachunki za rzeczy które sam osobiście obiecał sfinansować.
Hera
Hera 29.05.2019, 20:30
No i dobrze ze dostal od Prezydenta ,bo od Was ,to juz dawno dostal ,ale krzyz Panski i na wiecej liczyc nie moze !😩
pol
pol 29.05.2019, 15:11
Ludzie co Wy piszecie ? Burmistrz został wybrany przez mieszkanców w demokratycznych wyborach.To nie jest jego wina ,że ,jest humanista ,a nie po ekonomi ,prawie czy technicznym kierunku.Tak było z Kwasniewskim ,Komorowskim ,TUskiem .Nic nie robili ,bo nie byli przygotowani ,ale on jest O.K.Mam wrazenie ,ze wszyscy co piszą to mają korzenie lewac...kie,albo UBeckie.
ABSOLUT12363m
ABSOLUT12363m 29.05.2019, 09:13
A za co ten Złoty Krzyż? Za zasługi ?Żałosne, za zrujnowany Lubań, za drogi po których nie da się jeździć.Przejedź się ***u po swoim mieście ,w którym tak wspaniale rządzisz,popatrz na ulicę Kopernika ,Wojska Polskiego, Kazimierza Wielkiego, Główną ,Robotniczą, Gazową gdzie ludzie do pracy dojeżdżają codziennie i przyjeżdżają kontrahenci z zagranicy i patrzą na ten *** po byłym ZNTK.Wszędzie widać gospodarność Pana Burmistrza.W tym mieście nie ma skrawka dobrej drogi po której normalnie można jeździć,wszędzie same dziury lub łaty ,które wołają o pomstę do nieba."Ser szwajcarski". Jak zobaczyłem jak wycinają asfalt na ulicy Wojska Polskiego , to rzygać mi się zachciało, strasznie oszczędnie 2 cm. głębokości wycięcia i to co pozostało po wycięciu do dziury z powrotem.Tak się naprawia nawierzchnię ?Jedyna Twoja udana inwestycja w tym mieście to kładka między ulicą Podwale ,a Zgorzelecką z której i tak prawie nikt nie korzysta.Popatrz na lubański Ratusz, gdzie spacerującym tynk ze ścian na głowę leci.Ale to tylko gospodarność.
Micek
Micek 29.05.2019, 12:22
... oraz zarośnięty, brudny i osrany przez gołębie tret - wizytówka Lubania
Lilianna
Lilianna 29.05.2019, 09:09
Gdyby miał co nieco honoru, godności i kultury osobistej to tak jak ci co mają - "zagłuszka" by odmówił tej wątpliwej z tych rąk nobilitacji. No ale takie czasy. Stołki obsiadają miernoty społeczne - i aby się tylko nachapać i na świeczniki...
Ziomal
Ziomal 29.05.2019, 05:43
Polecam:
youtube.com/watch?v=VfzaEBYsyPw
Maliniak
Maliniak 29.05.2019, 12:27
Panu Stanisławowi Aniołowi - to nie dorasta nawet do pępka - no może jako cieć ale tylko do IV piętra...
O.N.A.
O.N.A. 28.05.2019, 23:48
Złoty medal może dostać Samorządowiec po ilu przepracowanych latach? 20? 25? Nawet nie musi zbytnio na to zapracować, wystarczy stosowny, oddolny wniosek. Wątpię by była to inicjatywa samego Prezydenta Dudy.
lol
lol 28.05.2019, 21:09
ciekawe za co? za zrobienie z Lubania dziury, w której w sobote popołudniu to tylko na Kamienna rzuccć sie do jeziorka mozna, bo nic sie nie dzieje
Piotr
Piotr 28.05.2019, 20:55
GRATULACJE PANIE BURMISTRZU! Mam nadzieję, że to motywacja do dalszej owocnej pracy i zrealizowanie inwestycji drogowych, już dawno obiecanych rond i drogi za Osiedlem Piast. POWODZENIA!
Zz
Zz 28.05.2019, 22:59
Ha ha do czego motywacja? Obudź się nie przy tym człowieku jeszcze kilka pajaców w centrum postawi, najlepiej niech otworzy gabinet figur woskowych .
Obserwator
Obserwator 28.05.2019, 20:25
Pan burmistrz jeszcze ulepił mnóstwo bałwanów na Kamiennej Górze.,postawił jakieś 2 gówniane figurki, rozebrał kładkę i co najważniejsze rozdał mnóstwo pieniędzy dla swoich kolegów i koleżanek z otoczenia (sobie też nie żałował) .....może za to dostał odznaczenie..kto wie...
odznaczony
odznaczony 28.05.2019, 18:44
Byli tacy, co odmówili przyjęcia odznaczenia od prezydenta. To ludzie z charakterem. A u nas w mieście jak wypadek Hanki "pudełko" z serialu m jak miłość.
K.K
K.K 28.05.2019, 17:57
Adrian docenił dbanie o życie i zdrowie mieszkanców Lubania,czyt. rozbiórka kładki na Kwisie.
Dabrowska
Dabrowska 28.05.2019, 16:41
Dwa klauny siebie warci , smutne czasy nastały pajac pajacowi medal wręcza
pol
pol 29.05.2019, 15:02
A dlaczego Duda jest klaunem?Jesteś Polką czy UBecka namiastka ?
Tupolew
Tupolew 28.05.2019, 15:47
Co pomysł to wtopa i strata pieniędzy. Wszystko, co dzieje się pozytywnego w tym mieście to tylko za sprawą mieszkańców. Ten człowiek jako burmistrz powinien kreować rozwój gospodarczy, inrafstrukturalny miasta a tymczasem na każdy pomysł mieszkańców odpowiada "ni ma piniędzy". Możnaby zapytać , a co zrobiłeś przez te 8 lat, żeby tych "piniędzy" było więcej ?
Bb
Bb 28.05.2019, 17:39
Dał premię swoim kolegom
Księgowy mafii
Księgowy mafii 29.05.2019, 09:16
No i dlatego ni ma na inwestycje.
Ewelina
Ewelina 28.05.2019, 14:28
Chory kraj odznaczać człowieka który rujnuje miasto. To jest już przykre. Młodzi ludzie uciekają z miasta za lepszym życiem. A straszny Pan burmistrz zamyka wszytko i likwiduje.
Hogsofwar
Hogsofwar 28.05.2019, 12:37
Może ktoś wie . A co się należy burmistrzowi miasta gdyby naprawdę wiele dobrego dla miasta zrobił ???
Dorota Grochol- ditta
Dorota Grochol- ditta 28.05.2019, 12:24
Gratulacje dla Pana Burmistrza i całego Jego zespołu współpracowników. A co do 2 klaunów(komentarz Zxc) -to proponuję,by
ich p.t. Sponsor wstawił je sobie pod okna- by się na co dzień nimi rozkoszował.
Zxc
Zxc 28.05.2019, 14:06
Za co gratulacje , za dziurawe ulice trefne inwestycje . Rozmodlony burmistrz chyba jeden z najgorszych jakie miało miasto, a oprócz tego burak i prostak
Zxc
Zxc 28.05.2019, 09:39
W czym to niech by Słowiński się tak zasłużył? Postawił dwa klauny w mieście. Jeden wart drugiego.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.05.2019, 11:59
Nikt nie chciał odebrać orderu od Adriana to Arkadiusz wziął

Pozostałe