piątek, 26 kwietnia 2024 12:00

Wygrana z problemami

Ciężką przeprawę miały Łużyce Lubań w Pieńsku. Gościom gola na wagę zwycięstwa w meczu z Hutnikiem udało się strzelić dopiero w samej końcówce. Górą nad rywalami byli też trampkarze i juniorzy starsi.

Autor: eLuban.pl

Hutnik mocno postawił się faworyzowanym Łużycom. Rozpoczęło się po myśli gości, których już w 3. min na prowadzenie wyprowadził Kamil Sitek. Zespół trenera Marcina Dąbrowskiego odpowiedział w 16. minucie bramką Dariusza Kowala. Później goście stracili dwóch piłkarzy. Z urazami boisko musieli opuścić Łukasz Rogalski oraz Konrad Starczewski. Kolejne gole padły w drugiej połowie. Szybko po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Przemysław Ofiara i zapachniało niespodzianką. Łużyce potwierdziły jednak, że ostatnie wygrane nie były dziełem przypadku. W 65. minucie do wyrównania doprowadził Konrad Mandżejewski, a w samej końcówce siódmą wygraną z rzędu zapewnił swojej drużynie Kamil Sitek. Warto dodać, że lubanianie wystąpili bez błyszczącego ostatnio Kamila Młynarskiego, któremu występ w Pieńsku uniemożliwiły sprawy rodzinne.

- Hutnik postawił się i walczył bardzo dzielnie. Mieliśmy swoje kłopoty, ale pomimo tego ostatecznie udało się wygrać - cieszył się Andrzej Krawczyk, kierownik Łużyc.

Hutnik Pieńsk - Łużyce Lubań 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Sitek (3), 1:1 Kowal (16), 2:1 Ofiara (48), 2:2 Mandżejewski (65), 2:3 Sitek (90). Żółte kartki: Linka oraz Schonung, Witkowski. Sędziował: Przemysław Surowiecki. Widzów: 100.

Hutnik: Linka - Dereń, Wojdak, Dolata (89 Brandys), Kiełbowicz, Ofiara (75 Jagiełło), Adamowicz (80 Chmielecki), Golec (46 Trólka), Kowal, Derkowski (60 Daśko).

Łużyce: Majewski - Starczewski (21 Sudnik), Rogalski (28 Wichowski), Witkowski, Czuchryta, Mandżejewski, Rymer, Schonung, Kuriata, Bojdziński, Sitek.

16. Hutnik Pieńsk    25    18    37-76

W 26. kolejce (1/2 czerwca) grają: sobota, g. 16: Włókniarz - Gryf, g. 17: Wykroty - Woskar, Pogoń - Olimpia, Cosmos - Warta Bolesławiecka, g. 17.30: Łużyce - Nysa, niedziela, g. 11: Lotnik - Hutnik, g. 13: Chrobry - Granica.

Oprócz drużyny seniorów swoje spotkania rozgrywały także grupy młodzieżowe klubu z Lubania. Trampkarze zwyciężyli Pogoń Góra 4:0 i są w grze o trzecie miejsce w tabeli II ligi wojewódzkiej. Drużyna trenera Konrada Murawskiego traci do trzeciego Chrobrego II Głogów jeden punkt. Pewni wygrania rozgrywek klasy okręgowej są natomiast, po raz kolejny, juniorzy starsi. W przedostatnim meczu ekipa Grzegorza Michońskiego zwyciężyła w Osiecznicy tamtejszego Leśnika 3:1. Nie powiodło się natomiast młodzikom. Zespół trenera Sławomira Salacha uległ u siebie Zagłębiu II Lubin 0:5. Po 11. kolejkach Łużyce w tabeli II ligi wojewódzkiej są szóste.