×

Wideo. Kontrowersyjna przegrana Mateusza Urbana

  • 26.05.2019, 16:06 (aktualizacja 26.05.2019, 16:49)
  • red.
Wideo. Kontrowersyjna przegrana Mateusza Urbana
Podziel się:
Oceń:
Po zaciętym pojedynku Mateusz Urban przegrał walkę o złoto w trakcie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim. Według wielu był to niesprawiedliwy werdykt.

Swoją finałową walkę (kategoria wagowa do 60 kg) i zarazem najważniejszy pojedynek w swojej dotychczasowej karierze Mateusz zaczął ostro atakując przeciwnika. Był nim Ilia Bader, zawodnik z Ukrainy walczący w barwach klubu KKB Kraków. Mimo ostrego natarcia, zawodnik z Krakowa odpowiedział kilkoma celnymi ciosami i rundę można zaliczyć jako remisową. W dwóch kolejnych rundach Mateusz znalazł sposób na przeciwnika i jego przewaga była wyraźnie widoczna. Dlatego wielkim zdziwieniem był werdykt sędziów, którzy uznali zwycięzcą Ilię Badera stosunkiem punktów 3 do 2.

- To był wałek w biały dzień, Mateusz został skrzywdzony. Uważam, że tu chodzi o punktację okręgów, bo taka też się liczy. Zwycięstwo Mateusza potwierdzali inni sędziowie, którzy przyglądali się walce. Nawet spiker komentujący walkę, werdykt podsumował mówiąc, że trzech sędziów musiało oglądać inny pojedynek - usłyszeliśmy od trenera Wiesława Bojanowskiego.

Słowa trenera Bojan Boks potwierdza również lubański sędzia bokserski.

- Według mnie i wielu komentujących Mateusz tą walkę pewnie wygrał. To nie pierwsza sytuacja, gdy na zawodach o randze krajowej mają miejsce takie sytuacje – mówi Bartek Stankiewicz, sędzia bokserski.

Trenerzy zwracają uwagę, że podczas olimpiady Dolny Śląsk nie miał swojej reprezentacji sędziowskiej co nie powinno mieć miejsca i zwykle odbija się na wynikach.

Finałową walkę Mateusza można obejrzeć od 1:26.00 minuty nagrania, oceńcie sami czy zgadzacie się z werdyktem sędziów.

Podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim okręg dolnośląski reprezentowało sześciu zawodników, którzy dla okręgu dolnośląskiego zdobyli dwa srebrne i dwa brązowe medale. Trenerem kadry był Wiesław Bojanowski z Bojan Boks Lubań.

Zawodnicy z Dolnego Śląska, którzy wrócili z medalami.

Mateusz Urban, Bojan Boks Lubań- kategoria do 60 kg - srebrny medal,
Patryk Adasiweicz, Jaskina Lwa Ziębice – kategoria do 48 kg – srebrny medal,
Daria Rokita, Gwardia Wrocław - kategoria do 60 kg – brązowy medal,
52 kg Paweł Kacprowicz, DKB Dzierżoniów – kategoria do 52 kg – brązowy medal.

red.

Zdjęcia (2)

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hera
Hera 27.05.2019, 18:41
Prosze sie nie martwic ,jeszcze nie jedna walke wygra a to ze przegra zdrowie ,to przeciez nie nasze ! A wiec niech nam sprawia radosc! 😆
🤜
🤜 27.05.2019, 09:17
Są sytuacje kiedy trudno jest wyłonić zwycięzce , w tej sytuacji nie trzeba być ekspertem aby widzieć kto miał przewagę.
Niestety są układy i tak się załatwia punkty dla klubu, stypendia itd. Najlepszym zawodnikiem w kategorii jest niewątpliwie Mateusz i werdykt werdyktem a prawda jaka jest na transmisji widać.
Fan
Fan 27.05.2019, 00:29
To jest chyba jakiś żart.!!! Tyle pracy, ciężkich treningów, wyrzeczeń, pracy trenerów - przekreslilo kilka osob, dla punktacji okręgów. Bo jak Kraków może konkurować z Lubaniem. Powinni być pociągnieci do odpowiedzialności. Mateusz nie poddawaj się! Za kilka lat będziesz śmiał im się w twarz. Pozdro
Ja
Ja 27.05.2019, 12:35
Za kilka lat to Mateusz nie bedzie wiedzial jak ma na imie . Pilkarz moze wymienic pilke a bokser glowy nie wymieni .
H
H 27.05.2019, 19:20
Ty też głowy zmienić nie możesz a na głupotę innego leku nie ma
Ja
Ja 27.05.2019, 22:55
Przeciez wiesz ze pisze prawde !A skad wiesz ze na glupote nie ma leku ? Chciales kupic !
Fikuś
Fikuś 26.05.2019, 17:12
Wygrane są zawsze bezapelacyjne - przegrane najczęściej kontrowersyjne.Nie zawsze można wygrywać - zaś boks jest w ogóle wysoce kontrowersyjny i coraz mniej wspólnego ma ze sportem. Szczególnie dla dzieci i młodzieży.
Fikuś
Fikuś 26.05.2019, 17:12
Wygrane są zawsze bezapelacyjne - przegrane najczęściej kontrowersyjne.Nie zawsze można wygrywać - zaś boks jest w ogóle wysoce kontrowersyjny i coraz mniej wspólnego ma ze sportem. Szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Pozostałe