×

PKW podała pierwsze dane frekwencyjne

  • 26.05.2019, 14:50
  • PKW
PKW podała pierwsze dane frekwencyjne
Podziel się:
Oceń:
14,39 % - tyle wyniosła frekwencja podczas dzisiejszego głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego według stanu na godz. 12.

Podczas drugiej, niedzielnej konferencji prasowej poświęconej wyborom do Parlamentu Europejskiego Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji według stanu na godzinę 12.00.

Spośród 13 okręgów wyborczych największa frekwencja była w okręgu nr 4 (Warszawa I) - 16,19%, a najniższa - w okręgu nr 12 (Wrocław) - 12,88%.

Jednocześnie największą frekwencję wyborczą odnotowano w województwie małopolskim (16,96%), a najniższą – w województwie opolskim (11,88%)

Ze wszystkich miast wojewódzkich najwięcej wyborców zagłosowało dotąd w Rzeszowie i Toruniu (po 17,05%), a najmniej – w Gdańsku (11,98%). 

Gminą z najwyższą jak dotąd frekwencją jest Krynica Morska, powiat nowodworski, województwo pomorskie (42,81%). 

Komunikat PKW

PKW

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak
Polak 27.05.2019, 08:43
brawo. pis targowica komuny patologi itp przegrała zjednoczone dno hee Grzesiu płacz hee
sonia
sonia 27.05.2019, 07:55
Piłsudzki w czym te pisiory są zacofane, w likwidacji biedy, ty wiesz co to znaczy głodne dziecko, we wzroście gospodarczym, w czym synu komunistyczny, lepiej było tak jak z twojej opcji oddawać gospodarkę po kawałku niemcom, by tusk miał stanowisko w UE, to lepsze, opanuj się chłopie
Rysiek
Rysiek 26.05.2019, 22:43
Jestem przeciwko PiS ale za głosowałam za PiS bo tylko PiS się dzieli a PO kradło tylko dla siebie. PiS też kradnie ale się dzieli i na pewno wygra.
Sasex
Sasex 27.05.2019, 12:21
Właśnie takie ograniczone prostaczki są w większości elektoratem pisowskiej Ch.. ni.
Piłsudzki
Piłsudzki 26.05.2019, 21:56
Ludzie nie chodzą na wybory i dlarego zacofane pisiory je wygrywają !!! Wstyd narodzie !!!!!
Hańba
Hańba 27.05.2019, 12:06
Dokładnie! Jeszcze będą się chwalić, że większość Polaków ich popiera. Większość z głosujących, a to duuuża różnica. Wstydźcie się Ci, którzy olaliście wybory... Może ta nauczka zmobilizuje Polaków w wyborach jesiennych.
wolny
wolny 27.05.2019, 08:45
chodza i wybrali demokracja
O.N.A.
O.N.A. 27.05.2019, 00:02
To dlaczego nie-pisiory nie potrafią porwać tłumy na wybory?
Jang
Jang 27.05.2019, 18:01
Dlatego, że nie rozdają na lewo i na prawo nie swoich pieniędzy !!!!!!!!!!!!!!! tak jak to robi PIS
Lolo
Lolo 27.05.2019, 12:27
Dlatego, że myślący ludzie są już zmęczeni obietnicami, przekupstwem i dzieleniem narodu,aferami i nepotyzmem. Pisiorkom dali się porwać ci, którzy nie widzą dalej niż czubek własnego nosa, Ci którzy skwapliwie zbierają resztki z pisowskiego stołu, Ci zależnie od pińcet plus, trzynastych emerytur. Niech się tłuszcz cieszy, ku zadowoleniu prezesa.
witia
witia 26.05.2019, 22:55
Wstyd PIŁSUDSKI -ucz się historii analfabeto ON nie był nigdy zdrajcą i czerwonuchem...
Socjalista
Socjalista 27.05.2019, 14:24
Bliżej mu jako socjaliście było do "czerwonych" aniżeli do "czarnych". Zresztą Hallerowi kiedyś powiedział, "że w sprawach religii Polacy to kupa idiotów".
Święte słowa Panie Marszałku, święte słowa!
Gaga
Gaga 27.05.2019, 12:30
Kolejny nienawistny żołnierzyk Pisu. Wy już macie jakąś schizę.. Czerwoni, czarni, tęczówki... To się leczy...

Pozostałe