Tuż przed majową sesją

  • 26.05.2019, 14:36 (aktualizacja 26.05.2019, 14:39)
  • ŁCR
Tuż przed majową sesją ŁCR

Podziel się:

Oceń:

21. maja w sali Rajców w Ratuszu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Obradom X sesji Rady Miasta przewodniczył Stanisław Jastrzębski. Podjęto uchwałę w sprawie zmiany w budżecie miasta Lubań na 2019 rok. Plan dochodów budżetu miasta po zmianach wynosi 82 334 204,23 zł, a wydatków po zmianach wynosi 87 019 419,92 zł. 

Pojęto również uchwałę w sprawie zmiany Uchwały nr III/15/2018 Rady Miasta Lubań z dnia 18 grudnia 2018 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Lubań na lata 2019–2033. Zmiana ta była podyktowana m.in. wprowadzeniem do Wieloletniej Prognozy Finansowej przedsięwzięcia pn. „Dalszy rozwój e-usług w Powiatach Lubańskim, Lwóweckim, Zgorzeleckim, Bolesławieckim i Gminie Miejskiej Lubań” z ostatecznym terminem realizacji na 2020 rok.

Z treścią podjętych uchwał można zapoznać się odwiedzając stronę Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lubań.

ŁCR

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 02.06.2019, 22:01
Kto i jakim prawem powiesił na sali obrad usakralnioną szubienicą czyli chrześcijański krzyż?
Bp Justin Bianchini z diecezji Geraldton w Australii na prośbę pacjentów zdecydował o zdjęciu krucyfiksu w sali szpitala St. John of God Hospital, prowadzonego pod nadzorem władz kościelnych. „Nie oznacza to poprawności politycznej, jest tylko przystosowaniem się do sporadycznych próśb pacjentów. Jeśli ktoś w nic nie wierzy i widzi to torturowane ciało na krzyżu, to taki wizerunek może być udręczeniem dla kogoś, kto tego nie rozumie” – tłumaczył bp Bianchini. „Fakt, że jesteśmy katolikami, oznacza, że musimy respektować innych ludzi, że jesteśmy bardziej otwarci, a nie pełni wstecznictwa umysłowego”.
++++++++++++++++
Czyli to możliwe, że hierarcha Kościoła katolickiego jest w stanie dostrzec, że to, co wierzącym wydaje się naturalne i oczywiste, dla innych wcale takie oczywiste nie jest; że może być nawet odbierane jako psychiczne nękanie. Szkoda, że w Polsce to raczej kwestia odległej przyszłości.
PS. w Australii jak widać możliwe, w końcu tam chodzą odwróceni – do góry nogami.

Pozostałe