×

Obchody Święta Straży Granicznej w OSS SG

  • 24.05.2019, 09:26 (aktualizacja 24.05.2019, 17:43)
  • OSS SG
Obchody Święta Straży Granicznej w OSS SG OSS SG
Podziel się:
Oceń:
Wczoraj odbyła się uroczysta akademia z okazji 28. rocznicy powołania Straży Granicznej.

Oficjalne uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Ośrodka. Następnie w hali sportowej odbyła się uroczysta akademia. Podczas uroczystości Komendant Ośrodka w swoim przemówieniu pogratulował wszystkim wyróżnionym i awansowanym z okazji Święta Straży Granicznej. Podziękował za trudną i odpowiedzialną służbę i pracę funkcjonariuszom i pracownikom Ośrodka.

W obecności wielu gości m.in. władz samorządowych i miejskich, służb mundurowych Dolnego Śląska, przedstawicieli świata nauki, duchowieństwa, dyrektorów szkół itp. funkcjonariusze i pracownicy Ośrodka otrzymali medale, odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na kolejne stopnie służbowe.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 10.05.2019 r. wyróżnił Złotym Medalem za Długoletnią Służbę 1 funkcjonariusza i 1 pracownika cywilnego. Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę zostało uhonorowanych 2 funkcjonariuszy OSS SG.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 kwietnia 2019 r. - Brązowym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej wyróżnionych zostało 6 funkcjonariuszy. Odznakę Straży Granicznej otrzymało 8 funkcjonariuszy. Awanse na kolejne stopnie w korpusie oficerskim otrzymało 2 funkcjonariuszy, natomiast w korpusie chorążych 10 funkcjonariuszy. Odznaką Pamiątkową OSS SG, Komendant Ośrodka uhonorował 1 funkcjonariusza i 1 pracownika cywilnego.
W podziękowaniu za honorowe oddawanie krwi oraz propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, Komendnat Główny Straży Granicznej wyróżnił okolicznościowym dyplomem 3 pracowników cywilnych i 1 funkcjonariusza Ośrodka.

Nagrodę finansową Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał 1 funkcjonariusz OSS SG. Natomiast nagrodą finansową Komendanta Głównego Straży Granicznej wyróżnionych zostało 2 funkcjonariuszy Ośrodka.

Awanse i wyróżnienia wręczał Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu Pan płk SG Jacek Wysokiński.

Wszystkim wyróżnionym i awansowanym serdecznie gratulujemy.

OSS SG

Zdjęcia (7)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WilhelmTell
WilhelmTell 27.05.2019, 09:57
Oficjalne uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Ośrodka.
================
To oni jeszcze w ten szamański teatr wierzą czy tylko ich spędzają do tego kabaretu bo taka to teraz poprawność polityczna?
Ex-WOP
Ex-WOP 27.05.2019, 09:46
Zamiast likwidacji emerytów po 40-tce to będą świętować!!! 28 lat wyciągania kasy z państwa!!! Jest co świętować!!!!!

Pozostałe