Pokahontaz w Lubaniu. Wykonawcy - Lawa 2019

  • 23.05.2019, 15:22
  • red./MDK Lubań/SFM
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miejski Dom Kultury przedstawił ostatnią gwiazdę tegorocznej Lawy. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że już za niecałe dwa miesiące Lubań odwiedzi grupa Pokahontaz, którą tworzą muzycy nieistniejącej już Paktofoniki.

W ten sposób znamy już wszystkich wykonawców Lawy 2019, która odbędzie się w ramach Sudeckiego Festiwalu Minerałów w dniach 4-7 lipca 2019 roku.

Poniżej przedstawiamy wszystkie gwiazdy Lawy 2019.

LUBAŃSKA LAWA KABARETOWA
piątek 5 lipca, start godz. 18.00

Kabaret Czwarta Fala

Najpopularniejszy kabaret na polskim YouTube (ponad 500.000 subskrybentów). Twórcy parodii „Wieśka Tico”, która osiągnęła rekordową liczbę odsłon, stając się najpopularniejszą parodią w historii. Na scenie tworzą wybuchową mieszankę doświadczenia, z młodzieńczą energią, całkowicie pomijając tematy polityczne, religijne.

Kabaret Łowcy.B

Zalicza się do grona tych „ważnych”, którzy wkraczając do świata kabaretu, odcisnęli nieodwracalne piętno na sztuce kabaretowej w ogóle, a to za sprawą absurdalnego i bezkompromisowego podejścia do humoru. Błyskotliwość i improwizacyjne szaleństwo to cechy, które dodatkowo zanurzone w groteskowym sosie, pozwoliły stać się „Łowcom” jednym z najbardziej oryginalnych i barwnych kabaretów w Polsce. Laureaci największych festiwali kabaretowych.

Kabaret pod Wyrwigroszem

To kwintesencja wielu gatunków teatralno-muzycznych. Prezentuje więc szalone tempo, niezliczoną ilość przebieranek, komedię omyłek. Niezwykle zabawne teksty przybrane są w styl farsowy, który stoi na pograniczu teatru i kabaretu. Wizytówką kabaretu są z pewnością parodie, a także zabawne skecze, komentujące aktualną rzeczywistość społeczną. W programie kabaretu znajduje się także wiele typowo kabaretowych piosenek.

Marcin Daniec

To artysta, który fenomenalnie potrafi wcielać się w przeróżne postacie, naśladując i przejaskrawiając ich cechy. Satyryk na scenie umiejętnie zmienia się z małego chłopca w zagorzałego kibica sportowego, przy czym pojawia się uśmiech i łzy radości nawet na najbardziej kamiennych twarzach. Marcin Daniec w swoich skeczach stara się nie umieszczać treści politycznych, natomiast wiele uwagi poświęca temu co znajduje się wokół przeciętnych obywateli. Kabaret Marcina Dańca to także piosenka, która nakłania do refleksji.

 

LUBAŃSKA LAWA KONCERTOWA
sobota 6 lipca

The One Ahead

W 2015 r. Barry Van Der Biezen, Jerzy Litkowiec i Adam Jaworowicz rozpoczęli wspólne próby. W roku 2017 zaproponowali współpracę Gabrieli Gola oraz braciom Bartłomiejowi i Cezaremu Trocewiczowi. W tym składzie rozpoczęli pracę nad debiutanckim albumem, którego wydanie planowane jest na rok 2019.
Muzyka tworzona przez artystów jest mieszanką rocka, bluesa, popu i reggae. Zespół charakteryzuje zróżnicowanie wiekowe i osobowości, każdy z członków wnosi do zespołu coś oryginalnego i słychać to w ich muzyce.

 

Michał Szczygieł

W dzieciństwie nie interesował się muzyką, dopiero potem odkrył w sobie pasję do polskiego hip hopu. Hobby przerodziło się nieoczekiwanie w ścieżkę kariery, kiedy Szczygieł postanowił sprawdzić jak wygląda casting do „The Voice of Poland”. Opisał to następująco: „Traktowałem to jako zabawę, krótką przygodę ... Jak się później okazało, ta jednodniowa przygoda zamieniła się w półroczną podróż ... . Tak zostałem finalistą VOP 8, a teraz wydaję swój singiel”. Singiel z utworem „Nic tu po mnie” ukazał się 7 marca 2018 roku. Piosenka ta była jedną z najczęściej odtwarzanych w polskich rozgłośniach radiowych. 15 listopada 2018 wydał drugi singiel, „Będzie, co ma być”.

 

PECTUS

Zespół przygotował niesamowity koncert, w którym łączy doskonałe aranżacje muzyczne ze spektakularnym multimedialnym show. Pectus tworzy czterech muzyków, którzy prywatnie są braćmi – Tomasz Szczepanik (kompozytor, autor tekstów, wokal, lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja, śpiew), Mateusz Szczepanik (bas, śpiew), Maciej Szczepanik (gitara, śpiew). Ich piosenki od lat nuci cała Polska, a utwory takie jak "To, co chciałbym Ci dać", "Barcelona", "Oceany" czy "Szkoła marzeń" znają wszyscy. To właśnie te kompozycje i wiele innych utworów będzie można usłyszeć i zaśpiewać z zespołem w trakcie koncertu Lubaniu. Jak zapewniają muzycy, przygotowali wiele niespodzianek dla widzów, a ich koncert z pewnością dostarczy niepowtarzalnych emocji.

 

POKAHONTAZ

Polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 2003 roku w Katowicach na kanwie rozwiązanego tego samego roku tria Paktofonika. W jej skład wchodzą raperzy Rahim i Fokus oraz DJ West. Twórczość zespołu charakteryzuje odejście od typowego dla polskiej sceny hip-hopu, opartego na konfrontacji i nacisku na przekaz artystyczny. Muzyka Pokahontaz zawiera wpływy szeroko pojętej muzyki elektronicznej z tekstami skoncentrowanymi na warsztacie wykonawczym.

red./MDK Lubań/SFM

Zdjęcia (8)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kret
Kret 25.05.2019, 14:48
No no no w końcu coś co mnie zachęca do udziału w "LAWIE"
Goldbill
Goldbill 23.05.2019, 16:40
tego się nie spodziewałem
Hogsofwar
Hogsofwar 23.05.2019, 16:04
Strzał w 10 z tym Pokahontaz!!! Dzięki temu będę na lawie

Pozostałe