×

Szedł z Rosji do Niemiec

  • 23.05.2019, 12:42
  • NOSG - Joanna Konieczniak
Szedł z Rosji do Niemiec pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne
Podziel się:
Oceń:
Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj przed godz. 18 na Autostradzie A 2 w pobliżu granicy państwa. Pełniący tam służbę funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali zmierzającego pieszo do Niemiec obywatela Rosji.

68-letni Rosjanin szedł poboczem drogi krajowej A2. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali go w momencie gdy zamierzał przekroczyć granicę.  Mężczyzna oświadczył, że podróżuje pieszo z Rosji przez Litwę do Niemiec w poszukiwaniu pracy.

W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna przebywa w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami oraz nie ma poza paszportem żadnych innych dokumentów uprawniających go do przekroczenia granicy.  

W wyniku dokonanych sprawdzeń funkcjonariusze ustalili ponadto, że trzy kraje – Estonia, Włochy oraz Łotwa umieściły dane obywatela Rosji jako osoby, której należy odmówić wjazdu lub pobytu na terytorium Państw Schengen.

Zatrzymany pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Placówki SG w Świecku, którzy prowadzą dalsze czynności wobec obywatela Rosji.  

NOSG - Joanna Konieczniak

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zapracowany
zapracowany 24.05.2019, 12:28
A po co on szedł aż do Niemiec, u nas tyle roboty.....
Pati
Pati 24.05.2019, 09:41
To znaczy podążać za marzeniami

Pozostałe