Alert 2 stopnia. Burze i intensywne opady deszczu

  • 22.05.2019, 15:00
  • red. / IMGW
Alert 2 stopnia. Burze i intensywne opady deszczu
Podziel się:
Oceń:
Sytuacja pogodowa w naszym regionie zmienia się dość dynamicznie. Około godziny 14 dla powiatu lubańskiego i lwóweckiego wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Komunikat mówi o podniesieniu stopnia ostrzeżenia i przedłużeniu jego ważności.

Jak na razie w naszym regionie sytuacja jest stabilna i w związku z trwającymi opadami deszczu nie występują żadne zagrożenia. Sytuacja jednak zmienia się dynamicznie i w każdej chwili opady mogą się nasilić. Polecamy obserwację chmur burzowych na radarach pogodowych.
www.radareu.cz
radar-opadow.pl

Poniżej Ostrzeżenie IMGW.

Powiat lubański

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Silny deszcz z burzami
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 85% 

Przebieg: Prognozuje się dalsze występowanie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Łącznie z opadami, które wystąpiły w nocy i przed południem suma opadów do końca ważności ostrzeżenia osiągnie od 30 mm do 50 mm, miejscami do 70 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 65 km/h.
Uwagi: Zmiana dotyczy podniesienia stopnia ostrzeżenia oraz przedłużenia jego ważności.

Zmiana ostrzeżenia 34/2019

Ważne: 
Od: 2019-05-22 13:32 
Do: 2019-05-23 07:00
synoptyk IMGW-PIB: Piotr Ojrzyński
Czas wydania: 2019-05-22 13:32
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

red. / IMGW

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 23.05.2019, 13:46
A Pasterze - choćby taki "biskup miejsca", co zrobili, jak zareagowali i czy w ogóle - czy trzewiczków ubłoconych nie cierpiąc na cierpienia z wyjazdem w teren związane woleli się nie narażać? Nawiedzili owieczki swoje w owczarniach podtopione/wodyma wcale nie święconymi, wręcz przeciwnie, cuchnącymi wełnę mające nasączone - czy jak zwykle spoczęli na laurach czyli na modlitwach, tym razem o suszę, bo te o deszcz, kiedy cała Polska Zawierzona wód niebieskich była spragniona, jako widać, chlupotem w woderach słychać i zgnilizną powszechną czuć spełniły się z wyraźną nawiązką? Istnieje nawet podejrzenie, że ktoś tam, we w Niebie za stany wód tu, na Ziemi - "....tejjj Ziemii" odpowiedzialny, na "Balu wszystkich świętych" wyraźnie zapił, upustów niebieskich niczym krany w masarni otwartych sowicie opłaconymi datkami nie zakręcił a efekt "przelania wanny" skutkujący niezłym podtopieniem niejednej kapliczki a w niej Najświętszej Maryi Panny właśnie widać, słychać i mułem, żabami i szambami wypłukanymi czuć...
Ps. A może nie daj boże to...zemsta Boga-Oćca za to, że ona-przyziemna istota przezeń stworzona która go na świat wydała(!!!) kursuje w pojęciu wszystkich pojęć kręgu Krk jako Matka Najświętsza a On - tylko zaledwie jako Pan Bóg, w przeciwieństwie do (jak widać z przodu i z tyłu) Ojca Świętego JaPa Drugiego Świętego nawet nie święty est...?
Polon
Polon 23.05.2019, 19:48
Co za bełkot i na dodatek na jednym wdechu czyli bez jednej kropki.
Halwa
Halwa 22.05.2019, 21:02
ostrzeżenie wydał koleś z za biurka żałosne jak zwykle...
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 22.05.2019, 19:39
Umiłowani Siostry i Bracia! Jak widać WszechMoc wybitnie nie lubi Polaków - szczególnie tych na wschodzie od Wisły. No i akurat na kilka dni przed wyborami ten ich Pan Bóg nie ma nad swoim ludem i nad PiS-em litości. Posłał trąbę a z nią w ponad 400 chałupach pozrywał dachy, połamał setki drzew, pozrywał linie elektryczne....
To był Armagedon powiadają wierni jedynie słusznego Kościoła. Nie było czasu nawet zapalić gromnicy a o modlitwie do miłosierdzia już nawet nie wspominając..
Naczelny ewangelizator Europy w te pędy ze świtą zajechał łagodzić nastroje. Nawet Beata S. zawiesiła kampanie wyborczą i w te pędy z Mateuszem...
Tylko dlaczego nie zwizytował owieczek arcybiskup lubelski Jego Przewielebność Stanisław od Budzików Wielki Kanclerz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II?
Przecież ma łączność z Wszechmocą a nawet całą Trójcą i w tym temacie wielką tajemnicę wiary powinien gawiedzi ujawnić.
Czy to może jakaś kara, czy co...?
PS. Przecież powinni powystawiać monstrancyje z tak zwanym najświętszym sakramentem - jak to drzewiej bywało - i nawet ponoć skutkowało!
Rogers
Rogers 23.05.2019, 05:14
A tak było fajnie bez twoich komentarzy...
Retyidączarnebirtety!
Retyidączarnebirtety! 23.05.2019, 13:18
Co - zdrowa refleksja jak prawda - w oczy kole?
Lilo
Lilo 23.05.2019, 09:21
Co najbardziej uraża uczucia religijnie rzymskich katolików? Cytaty z ich Pisma świętego.
Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich że zostali oszukani.
Mark Twain
Meteo
Meteo 22.05.2019, 16:42
Chyba pijany wydał to ostrzeżenie.
Na chwilę obecną nawet 20l/M2 nie ma i nic nie wskazuje na to żeby opady miały się nasilić. Standardowo chybione ostrzeżenie, a jak coś się będzie działo to żaden komunikat nie pojawi się.
007
007 22.05.2019, 18:03
słabą masz coś stacje do mierzenia u mnie od wczoraj spadły już 24l/m2.
Meteo
Meteo 22.05.2019, 20:26
Napiszę jutro ile spadnie bo póki co cały czas pada. Trzeba też pamiętać, że nie wszędzie pada deszcz o takiej samej intensywności. U Ciebie może lać, u mnie 500m dalej może padać.
007
007 23.05.2019, 06:39
Od początku opadów we wtorek do dzisiaj 6 rano czwartek 41l/m2 ,okolice harcerskiej góry .
Meteo
Meteo 23.05.2019, 09:09
Trochę skali zabrakło w moim urządzeniu bo skala jest do 35, ale myślę że też będzie około 40.
Ferro
Ferro 22.05.2019, 15:52
... a ostrzegaczem m.in. pana Burmistrza aby nakazał czyszczenie studzienek odpływowych i co? Nawet takich podstawowych robót komunalnych nie jest wstanie zarządzić.
luj
luj 23.05.2019, 17:45
Kanalizacja opadowa (burzowa) jako system podlega regułom Prawa wodnego oraz ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, i jej właścicielem jest GMINA, przy czym administratorem, który administruje, eksploatuje i konserwuje urządzenia kanalizacyjne jest przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne.

Pozostałe