Skradziony rower odzyskany przez policjantów

  • 15.05.2019, 14:06 (aktualizacja 15.05.2019, 18:19)
  • asp. szt. Mateusz Królak - Policja Lwówek Śląski
Skradziony rower odzyskany przez policjantów lwowecki.info
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży roweru spod jednego z supermarketów w Gryfowie Śląskim.

10 maja około 21:30 dyżurny policji otrzymał pilne zgłoszenie o kradzieży roweru. Zgłaszający poinformował operatora telefonu alarmowego 112, iż nieznani sprawcy sprzed jednego z supermarketów w Gryfowie Śląskim ukradli jego synowi pomarańczowy rower górski o wartości około 1600 zł. Poszkodowany opisał jak ubrani są sprawcy, co w późniejszym czasie okazało się pomocne w ich ujawnieniu.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który po ustaleniu szczegółów z pokrzywdzonym oraz przeglądnięciu monitoringu sklepu ustalił, iż sprawcy to mieszkańcy Gryfowa i Ubocza. Byli znani policji z uwagi na popełnianie wcześniej przestępstwa. Policjanci ruszyli w pościg za jednym ze sprawców, którego zatrzymali na ulicy Strzelniczej. 21-letni mieszkaniec Gryfowa natychmiast trafił do policyjnego aresztu.

Jednak w dalszym ciągu funkcjonariuszom nie udało się odzyskać skradzionego roweru. Dopiero po zatrzymaniu drugiego ze sprawców - 24-letniego mieszkańca Ubocza - policjantom udało się także odzyskać skradziony rower. Przestępcy porzucili go lub ukryli w krzakach niedaleko miejsca zdarzenia. O ich losie zdecyduje Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Mateusz Królak - Policja Lwówek Śląski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Siwy Traktorzysta
Siwy Traktorzysta 15.05.2019, 20:25
Już ja wiem jak dalej potoczy się ta historia.
Chłopaków wypuszczą, a sprawa zostanie umorzona.
Greg
Greg 15.05.2019, 17:58
Tak to jest jak się na komunię dostało zegarek ;-)

Pozostałe