W Karkonoszach zima!

  • 15.05.2019, 09:36
  • 24jgora.pl
W Karkonoszach zima! Karkonoski Park Narodowy
Podziel się:
Oceń:
W nocy z wtorku na środę (14/15 maja) w wyższych partiach Karkonoszy spadł śnieg. Choć widok białego puchu na nieco ponad miesiąc przed początkiem astronomicznego lata może dziwić, to synoptycy uspokajają, że ujemne temperatury w maju są dość naturalne.

Zima w środku maja. Śnieg przykrył Karkonosze

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem a nawet samego śniegu utrzymują się w kotlinie jeleniogórskiej od wtorku. W wyższych partiach Karkonoszy spadło kilka centymetrów śniegu. Na Śnieżce panują prawdziwie zimowe warunki. Temperatura spadła do -6 stopni Celsjusza, a temp. odczuwalna to aż -19 stopni Celsjusza. Według synoptyków opady śniegu mają występować z przerwami i ustąpią dopiero w godzinach popołudniowych. 

Podobnie jest także w innych rejonach Polski. W nocy biały puch wręcz zasypał Zakopane. Opady były na tyle intensywne, że służby zmuszone były ogłosić pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Śnieg o tej porze roku robi duże wrażenie na turystach.

Zimowa aura ma utrzymywać się w Karkonoszach jeszcze do czwartku. Wtedy spodziewane jest spore ocieplenie. Termometry powinny wskazać ok. 15 stopni Celsjusza. W najbliższy weekend temperatura ma wzrosnąć do nawet 20 stopni Celsjusza. Niestety utrzymywać się będą opady. 

Do kierowców apelujemy o ostrożność. W wielu miejscach na drogach zalega błoto pośniegowe. Jest ślisko.

24jgora.pl

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe