Śmieci w telefonie?

  • 14.05.2019, 21:14 (aktualizacja 14.05.2019, 21:40)
  • red./ Wspólnota
Śmieci w telefonie?
Podziel się:
Oceń:
Bezpłatna aplikacja na smartfony, która nie tylko dostarcza informacji na temat odbioru odpadów indywidualnie dla każdej posesji, ale także pozwala zgłaszać nieprawidłowości dotyczące harmonogramu odbioru czy przepełnionych pojemników w Polsce już działa. Czy doczekają się jej także mieszkańcy Lubania?

Mieszkańcy Rudy Śląskiej w ostatnim czasie otrzymali dostęp do aplikacji dzięki której nie zapomną już o termie odbioru odpadów komunalnych. Kto raz o tym zapomniał na pewno zna problem, szczególnie w przypadku odbioru odpadów zbieranych selektywnie.

Dzięki aplikacji EcoHarmonogram teraz mieszkańcy Rudy Śląskiej otrzymują harmonogram wywozu odpadów przypisany do danej posesji, a także automatyczne powiadomienia o nadchodzących terminach. Użytkownik może skonfigurować sobie dokładny termin otrzymywania powiadomienia. Każdy użytkownik ma dostęp do specjalnego widoku, na którym znajdują się wszystkie rodzaje odpadów wraz z najbliższym terminem wywozu dla danej frakcji. Jest też wgląd do wszystkich terminów odbioru odpadów z podziałem na miesiące. Aplikacja przypomina o terminach płatności.

EcoHarmonogram daje też możliwość tworzenia zgłoszeń o nieprawidłowościach. Żeby to zrobić, trzeba podać typ zgłoszenia oraz uzupełnić opis. Można dodać lokalizację GPS, załączyć zdjęcie oraz podać dane kontaktowe.

Za pomocą aplikacji urząd miasta ma możliwość wysyłania bezpłatnych wiadomości Push na urządzenia mobilne. Wysyłając je, urzędnicy mogą dodatkowo wybrać filtr ograniczający odbiorców do danej ulicy lub kilku ulic. Problemem więc przestają być zmiany w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych wynikające z dodatkowych dni wolnych od pracy.

Eco Harmonogram ma też funkcje edukacyjne i informacyjne przy pomocy aplikacji dowiemy się do frakcjach na jakie należy sortować odpady. Dodatkowo mieszkańcy mają dostęp do wyszukiwarki odpadów. Po wpisaniu np. lustro, bateria czy opony mieszkaniec otrzyma szczegółową informację, do którego pojemnika lub worka należy wrzucić wpisany odpad lub gdzie jeszcze można go oddać (np. przeterminowane leki – do aptek). Dodatkowo zamieszczone są informacje dotyczące punktów odbioru leków przeterminowanych.

Lubański ZGiUK zarządzający Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przez lata swej działalności przyzwyczaił, że idzie o krok przed konkurencją i aż dziw, że podobna aplikacja nie powstała jeszcze na potrzeby mieszkańców naszego regionu. A jak Wy uważacie, czy zastosowanie podobnego rozwiązania byłoby pożyteczne dla mieszkańców?

red./ Wspólnota

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe