Staże u pracodawców, szkolenia dla nauczycieli

  • 13.05.2019, 15:21 (aktualizacja 13.05.2019, 17:12)
  • Powiat Lubań
Staże u pracodawców, szkolenia dla nauczycieli
Podziel się:
Oceń:
Na rynku coraz ważniejsza jest praktyczna nauka zawodu, zdobycie kwalifikacji i umiejętności. Uczniowie chętniej korzystają ze staży i płatnych praktyk, a firmy częściej zatrudniają młodych. Tak jest również w powiecie lubańskim.

Dzięki realizacji szeregu projektów unijnych, młodzież ze szkół z terenu Powiatu Lubańskiego ma możliwość skorzystania ze staży u pracodawców. ,,Mickiewicz zawodowo” - to pierwszy z realizowanych projektów, który umożliwił odbycie staży zawodowych 38 uczniom z technikum o specjalności technik ekonomista i technik informatyk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Odbywają się one w 24 firmach. Są to urzędy oraz prywatne działalności gospodarcze.

Z takiej formy praktycznej nauki w firmie skorzystali również uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu. Ośmiu uczniów technikum o specjalności technik informatyk i technik informatyk, odbywa staż u trzech pracodawców. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Praktyczni Powiatowi Profesjonaliści(…)”.

Pracodawcy chętnie przyjęli młodzież na dodatkowe praktyki, zgodnie z programami wykraczającymi poza podstawę programową. Miesięczne doświadczenie to dodatkowa forma poznania naturalnych warunków pracy, ale też często przygotowanie sobie przez pracodawcę przyszłego pracownika. Każdy uczeń otrzyma stypendium stażowe, a na zakończenie stażu - certyfikat potwierdzający odbycie stażu, co będzie ważnym atutem w jego CV.

Szansę na podniesienie swoich kwalifikacji otrzymają również nauczyciele przedmiotów zawodowych. W tym miesiącu, w ramach projektu ,,Mickiewicz zawodowo” informatycy i ekonomiści będą mogli skorzystać z kilku szkoleń, które zostaną sfinansowane ze środków unijnych.  Następnie w kolejnym roku szkolnym nabyte umiejętności wykorzystają podczas zajęć pozalekcyjnych, planowanych w ramach wspomnianego projektu.

Powiat Lubań

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nauczycielka
Nauczycielka 15.05.2019, 09:10
Po co Nam staże, my chcemy godnych podwyżek!

Pozostałe