piątek, 29 marca 2024 01:38

"Młynek" zmielił wicelidera z Gryfowa Śląskiego

Trwa znakomita passa Łużyc Lubań. Tym razem grająca przez ponad 45 minut w osłabieniu ekipa trenera Rafała Wichowskiego wygrała w Gryfowie Śląskim z drugim w tabeli Gryfem. Świetne spotkanie rozegrał Kamil Młynarski, który zdobył dwie bramki.

Autor: Paweł Zatoński

Od wielu miesięcy nikt nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Gryfa. Biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe ta sztuka ostatni raz udała się Cosmosowi Radzimów 19 sierpnia 2018 roku. Ale każda passa kiedyś się kończy. Sposób na ekipę trenera Daniela Koko w końcu znalazły Łużyce, które zrewanżowały się za jesienną porażkę 0:4 i jednocześnie zwyciężyły piąty raz z rzędu. Pierwsza połowa była wyrównana. Goście wyszli na prowadzenie w 20. minucie kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Adriana Schonunga piłkę do siatki wpakował Marcin Kocuła. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Mateusz Tyszkowski, który otrzymał podanie z głębi pola od Macieja Zynera, stanął oko w oko z golkiperem gości i nie zmarnował okazji. Tuż przed przerwą goście stracili tym razem zawodnika. Oskar Rymer sfaulował Ptaszkowskiego, za co prowadzący mecz Michał Niemirski ukarał go żółtą kartką. Wcześniej zawodnik Łużyc także zobaczył kartkę i musiał opuścić boisko.

Ale w drugiej połowie wcale nie było widać, że przyjezdni grają w osłabieniu. Gryf próbował atakować, ale czynił to nieporadnie. W dobrej sytuacji przestrzelił Marcin Kozań. Później Tomasz Herdzik nie zamknął akcji stojąc 5 metrów przed bramką, a podanie Tomasz Traube wzdłuż bramki do Mateusza Tyszkowskiego było zbyt mocne. Łużyce czekały na swoją szansę i dopięły swego kwadrans przed końcem. Zespół trenera Rafała Wichowskiego wykorzystał błąd wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Bartosza Goli, wyprowadził kontrę, którą skutecznie wykończył rozgrywający świetne spotkanie Kamil Młynarski. 10 minut później ten sam zawodnik przypieczętował sukces gości. Dodajmy, że był to drugi mecz z rzędu, w którym Kamil zdobył dwa gole. Popularny wśród kolegów "Młynek" w trzech ostatnich spotkaniach zdobył w sumie 5 bramek. Oby tak dalej!

- Mój zespół złapał kryzys. Przegrana wisiała w powietrzu już od szczęśliwego zwycięstwa z Olimpią. Po ciosach wyprowadzonych przez Łużyce nie byliśmy w stanie wrócić do gry. Gratuluję trenerowi i zawodnikom z Lubania zwycięstwa, bardzo dobrej postawy i kolejnych trzech punktów - powiedział Daniel Koko, szkoleniowiec Gryfa. - Zespół pokazał charakter i udowodnił, że osiągane obecnie wyniki nie są dziełem przypadku. Szkoda tylko, że chłopcy nie mogą rozwinąć skrzydeł na boisku w Lubaniu, które jest w tragicznym stanie - skomentował Andrzej Krawczyk, kierownik Łużyc. - Mimo że graliśmy w osłabieniu przez zdecydowaną część drugiej połowy prowadziliśmy grę. Zespół solidnie popracował na tą wygraną - dodał Rafał Wichowski, trener zespołu z Lubania.

Gryf Gryfów Śl. - Łużyce Lubań 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Kocuła (20), 1:1 Tyszkowski (32), 1:2 Młynarski (75), 1:3 Młynarski (85). Czerwona kartka: Rymer (Łużyce, 44 - za dwie żółte). Żółte kartki: Król, Ptaszkowski, Soczyński, Wójcikowski, Zyner, Złocik oraz Kuriata, Schonung, Rymer. Sędziował: Michał Niemirski. Widzów: 200.

Gryf: Król - Adamski (65 Herdzik), Zyner, M. Cieślak, Kozań (80 Złocik), Ptaszkowski, Marzec, Gandurski (60 T. Cieślak), Traube (70 Gola), Soczyński, Tyszkowski (85 Włodarek).

Łużyce: Majewski - Czuchryta, Kocuła, Rogalski (37 Starczewski), Kuriata, Rymer, Fereniec, Bojdziński, Młynarski, Schonung.

16. Piast Bolków    23    15    22-53

W 24. kolejce (18-19 maja) grają: sobota, g. 15: Pogoń - Hutnik, g. 16: Włókniarz - Woskar, g. 17: Olimpia - Nysa, Łużyce - Granica, Bolków - Warta Bolesławiecka, Cosmos - Wykroty, niedziela, g. 11: Lotnik - Gryf, g. 17: Chrobry - Stella.

W weekend swoje mecze rozgrywały również grupy młodzieżowe Łużyc. Juniorzy starsi rozbili Chrobrego Nowogrodziec 7:1, trampkarze zremisowali w Jeleniej Górze z Karkonoszami 2:2, pierwszy zespół młodzików uległ u siebie Górnikowi Polkowice 1:2, a drugi bezbramkowo zremisował z UKS FA Bolesławiec.