#sadziMY las!

  • 25.04.2019, 09:31
  • red.
#sadziMY las! Shutterstock
Podziel się:
Oceń:
Rusza ogólnopolska akcja sadzenia drzew. Sadzonki będą rozdawane 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju, w tym oczywiście nadleśnictwie Świeradów.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.

Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie. Leśnicy w całym kraju przygotowali co najmniej 100 tysięcy sadzonek.

- Sadzonki będzie można odebrać przy kancelariach w Świeradowie-Zdroju, a także Platerówce oraz Lubaniu - informuje Barbara Rymaszewska, St. Specjalista SL ds. LKP, strategii i komunikacji społecznej. Do odbioru przygotowane zostały 233 sadzonki świerka pospolitego.

Uroczysta inauguracja akcji #sadziMY już 26 kwietnia. Otwarcia dokona prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą weźmie udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel, jednej z wielu zniszczonych przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 r. Spotka się tam ponad 1000 osób, aby posadzić 100 ha nowego pokolenia lasu. W wydarzeniu obok pary prezydenckiej uczestniczyć będą m.in. pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, pracownicy Lasów Państwowych, uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi. Łączna liczba drzewek posadzonych w ramach tego wydarzenia przekroczy 300 tys.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jasia
Jasia 25.04.2019, 21:13
Gdzie w Lubaniu można odebrać

Pozostałe