Rady pedagogiczne w powiecie lubańskim

  • 24.04.2019, 19:27 (aktualizacja 24.04.2019, 19:51)
  • red.
Rady pedagogiczne w powiecie lubańskim
Podziel się:
Oceń:
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś, że w szkołach, które protestują i nie zbiorą się tam rady pedagogiczne, aby przeprowadzić klasyfikację uczniów, zrobić może to dyrektor szkoły lub organ prowadzący. Sprawdziliśmy czy taka sytuacja będzie miała miejsce w powiecie lubańskim.

W powiecie lubańskim są cztery szkoły publiczne, w których tuż po długim weekendzie powinny rozpocząć się egzaminy maturalne. Sprawdziliśmy czy w powiecie lubańskim dojdzie do czarnego scenariusza.

Tam, gdzie należało uczniów dopuścić do matury rady pedagogiczne już się odbyły – usłyszeliśmy od Walerego Czarneckiego, starosty lubańskiego, który jest organem prowadzącym dla szkolnictwa ponadgimnazjalnego w powiecie lubańskim.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu rady pedagogiczne odbyły się w ZSP im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej oraz ZSP im. Stefana Drzewieckiego. Dziś rada pedagogiczna odbyła się w ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Do strajku nauczycieli nie przystąpili pedagodzy z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach, więc tam rada pedagogiczna odbyła się zgodnie z kalendarzem.

red.

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cyrk w szkole
Cyrk w szkole 25.04.2019, 23:19
Nie podoba sie to iść do Schumachera pracować.
Jajcyk
Jajcyk 25.04.2019, 17:15
No to mają prze...ane.
Do września się pozwalnia co bardziej aktywnych uczestników protestów, paru dostanie cichaczem parę złotych więcej a reszta, ze strachu przed zwolnieniem wsadzi głowy w piasek i będzie udawała, że nic nie wie....... :o
Trza przyznać; - ma kur***l łeb.......... :oops:
D123
D123 25.04.2019, 13:53
Czy ktoś z was odnotowal jakie stanowisko zajeli nasi włodarze z burmistrzem włącznie odnośnie protestu nauczycieli bo ja chyba przeoczyłem
Katamaran
Katamaran 25.04.2019, 13:46
Wstydem i hańbą okryj się Anty strajku z powodu poziomu twojej ortografii!
Rybak
Rybak 25.04.2019, 12:05
Dlaczego nie ma pieniędzy dla nauczycieli? Okazuje się że pani minister od finansów dostała polecenie pana premiera aby zabezpieczyć środki finansowe na nagrody (premie) dla rządu i spodziewane odprawy. Bo czy kto widział grabie, które garną od siebie? Już wcześniej dała popis premierka z premiami "które im się należały za ciężką pracę". Wprawdzie przy okazji co nieco obłowił sie Caritas.... i tego gestu im nigdy nie zapomni.
Była nauczycielka
Była nauczycielka 25.04.2019, 17:36
Odprawy dla członków rządu są planowane, nie zabezpieczane już przy planowaniu budżetu,czyli w roku ubiegłym ok. czerwca i to nie jest żadne na ostatnią chwilę, jakbyś sobie wymyślił. Jak każdemu pracownikowi, z ustawy się to należy, a gwarantuje to Konstytucja na podst. KP, za która to zapewne głosowałeś kiedyś, skoro ta ustawa zasadnicza "przeszła" jeszcze za rządów którychś z kolei. Na ten cel przeznacza się zaledwie albo może ok. 30 do 50 mln, dla wszystkich pracowników( to są pracownicy, którzy odchodzą lojalnie wraz z członkami rządu, a mają prawo do np. emerytur, 6 m-cy wypłat), a dla nauczycieli trzeba co najmniej 7 mld plus dokonanie ewentualnej reformy systemu oświaty, za którym jesteś razem z resztą społeczeństwa. A pytanie: kto ci broni podejmować wyzwanie pracy na rzecz rządu, startować w konkursach,pracy w agendach rządowych, jeśli masz ochotę krytykować. Jesteśmy krajem na pogoni tego co zachód dawno osiągnął już dawno temu, a to co PiS teraz próbuje wprowadzić to przez lata było blokowane przez ZSRR, potem przemiany z wodzem na czele, a teraz i tak dowiadujemy się tylko o zaledwie % tego co ówcześni włodarze utrzymywali w tajemnicy przed ludem. Żeby nie PiS nigdy byśmy nie dowiedzieli się o zasobach VAT, czy innych lukach, które jeszcze istnieją. A kto wie? Takie informacje mają tylko nauczyciele i wyższa władza. Trzeba tylko się wsłuchać w szkole, gdzie są rezerwy, przekręty, możliwości i to czego komuniści wraz z uprzednim wodzem nigdy ludowi nie podadzą do wiadomości. Wiedza praktyczna to też ta podatkowa, której żaden nauczyciel w sposób praktyczny nie umie przekazać. Dlaczego aż tyle PIT ów ląduje w biurach rachunkowych? Bo szkoła nie ma obowiązku uczyć tego co da nam te 20 zł zatrzymać w portfelu. Albo straszą, że nowy ePIT jest tak trudny, że tylko biuro umie zrobić, a tu guzik prawda. Tj chyba jedno z największych ułatwień od lat.
Belfer
Belfer 26.04.2019, 12:30
Respekt
Absolwentka
Absolwentka 25.04.2019, 11:33
Kiedyś Mickiewicz to było coś... teraz zero prestiżu. Dlaczego tak się stało?
ola
ola 01.05.2019, 12:23
To proste.Kiedyś była większa selekcja uczniów.I uczniowie chcieli się uczyć.Dzisiaj co drugi na lekcji siedzi z nosem w smartfonie.
obserwator2
obserwator2 29.04.2019, 18:15
bo Terenia się zatrudniła ?
obserwator
obserwator 25.04.2019, 16:44
Czyżby to Terenia się odezwała w obronie byłej już dyrektorki? :)
Junkers
Junkers 25.04.2019, 22:06
Czy myślisz, że tylko Terenia to widzi? Reszta jest ślepa, głucha i głupia?
Alutka 237
Alutka 237 25.04.2019, 15:29
Mickiewicz za czasów dr Tymicza to była szkoła i renoma.
Liwia
Liwia 25.04.2019, 17:07
Szkola ideologiczna, marsze 1 Majowe czyli czasy niesłuszne...
wdawd
wdawd 25.04.2019, 11:30
To, że teraz strajkują nauczyciele nic nie znaczy bo uczniowie zamiast wakacji lipiec / sierpień odrobią zaległości. :)
Junkers
Junkers 25.04.2019, 15:14
Tak, w domu z rodzicami. Więc, drodzy nauczyciele- nie martwcie się. Tylko po co nam, kuchnia, tacy nauczyciele???
wdawd
wdawd 25.04.2019, 18:04
mnie się pytasz ? ja bym zwolnił ich DYSCYPLINARNIE
Klara
Klara 25.04.2019, 11:00
NAUCZYCIELE wszystkich opcji i stanów - łączcie się i nie popuszczajcie - to Wasza jedyna szansa. Bo jak się wrócą rządy Koalicji PO to nie dostaniecie przez lata ani grosza. Skarb Państwa będzie przez PiS-iorów opróżniony.
xyz
xyz 25.04.2019, 16:31
tak....a za panowania miłosciwej napeło to nie grabili ofe, nie robili przekretów na vacie, nie podwyzszali vatu na wszystko... aaa...zaraz tylko to sie odbywało dla dobra narodu...no tak...poklask...
M
M 25.04.2019, 10:48
Dzięki temu całemu strajkowi nie został dokończony materiał przewidziany w podstawie programowej, a także nie zostaliśmy zapoznani z procedurą przeprowadzania matur. Pozdrawiam. :)
Psi
Psi 25.04.2019, 12:17
Szkolenie trzeba przeprowadzić do 30.04. Zdążysz 😝
Oby tak dalej
Oby tak dalej 25.04.2019, 10:48
Nie zapomnijcie o kwiatach i prezentach na zakończenie!!
Halwa
Halwa 25.04.2019, 10:20
Grono Pedagogiczne ma po prostu muchy w nosie.18 godzin pracy tyg. ferie , wakacje wyjazdy na wycieczki z uczniami...moze za to płacą?.Roczny urlop płatny na podreperowanie zdrowia zszarpanego przez uczniów .Karta Nauczyciela, korepetycje.Biura rachunkowe sporządzają Pity i wiedzą ile Oni zarabiają . Pozdrawiam uczniów i rodziców.
Żubr
Żubr 25.04.2019, 06:42
ZSP Mickieiwcz schodzi na psy,oprócz tego że wyniki w tej szkole są bardzo słabe to jeszcze strajkują. Kiedyś to była szanująca sie szkoła a teraz to jest jedno wielkie nieporozumienie. Sami niekompetentni ludzie tam pracują,którym tylko strajk w głowach a nie dobro ucznia.
Scyp
Scyp 25.04.2019, 08:32
Czyżby to była Pani dyrektor się wypowiedziała?
Żubr
Żubr 25.04.2019, 23:18
Spokojnie jestem uczniem i wiem jak to wygląda od środka.
Ps. Wątpie żeby była pani dyrektor podpisała sie jako żubr haha
Anty strajk
Anty strajk 25.04.2019, 06:38
Wstyd i chańba !!!!!!!
Takie strajki wogule nie powinny mieć miejsca. Tutaj najważniejsze jest dobro ucznia i jego kariera. Bo na tym opiera sie cała oświata. A w tej chwili uczniowie zostali potraktowani jak zbędna rzecz i to w dodatku przed egzaminem maturalnym !!!!!!
Zwolnić z pracy tych którzy strajkują bo to żaden przykład dla młodych pokoleń!!!!!!!
Halka
Halka 25.04.2019, 11:03
Wśród maturzystów będą przyszli nauczyciele i jeżeli już teraz - ogłupieni przez agendy PiS-owskie - nie potrafią ocenić zasadności tego protestu, to taka będzie ich dola i niedola po ukończeniu studiów o profilu pedagogicznym.
Nauczyciel
Nauczyciel 25.04.2019, 07:45
W takim razie zapraszam - proszę stanąć przy tablicy i uczyć - dla idei.
Janusz
Janusz 25.04.2019, 21:16
Też jestem nauczycielem ,wiem ,ze nie mamy rewelacji .Uważam ,że jestem nauczycielem z powołania ,w rodzinie miałem nauczycieli .Twierdzę ,ze nie ma co narzekać ,żeby nie było tylko gorzej.
xyz
xyz 25.04.2019, 16:34
satałem, probowałem uczyć....ale szanowne niereformowalne gremium nauczycielskie pchnęło mnie do tego by sie szybko przekwalifikować i być poprostu szczęśliwym... nie żałuję....
Wioletta
Wioletta 25.04.2019, 07:22
Oj kochaniutki trzeba było chodzic do szkoły bo niewiele się nauczyłeś. W ogóle . Zamiast komentować to poćwicz ortografię.
Junkers
Junkers 25.04.2019, 11:42
Ueierz- są nauczyciele w Lubaniu, którzy nawet tematy lekcji w dzienniku zapisują z błędami ortograficznymi.
Kysia
Kysia 25.04.2019, 11:11
No, właśnie i tu widać, że nasze szkolnictwo należy zreformować.
Leszek
Leszek 24.04.2019, 23:27
Bez względu na to jak to się wszystko skończy jedno jest pewne. Polacy jako naród dalej jest dzielony i szczuty na siebie. Czy to komuś się podoba czy nie, ale zostaliśmy zmanipulowani i konsekwencje poniosą Nasze dzieci i wnuki. Jeśli ktoś chce dalej w Polsce zostać niech 2,3 x się zastanowi. Nie wieli Polski w Polsce zostało.
wołk
wołk 25.04.2019, 21:20
Będą zawsze podzieleni ,tak było od wieków..a TARGOWICA,a rozbiory ....Zawsze byli tacy co donosili jak nie do Brukseli ,to do BERlina ,MOskwy. Polska jest wymieszana .
Beata
Beata 25.04.2019, 09:44
W końcu jakaś rzeczowa wypowiedź.
Kijek
Kijek 25.04.2019, 08:41
No tak- elyta PiS twierdzi, że nauczyciele stoją tam gdzie kiedyś stało ZOMO!
Irma
Irma 24.04.2019, 20:24
Nowa ustawa - dwa dni na procedowanie - gdyby, co nie daj ich Boże - nawet dyrektor solidarnie stanął po stronie strajkujących - to pan burmistrz albo pan starosta wyznaczy nauczyciela - czyli katechetę.
ZNP
ZNP 25.04.2019, 08:12
A miało być tak pięknie,bez matur. Trzy roczniki w klasach w przyszłym roku szkolnym. A tu taki numer PiS wycina totalnej łopozycyji. No ja cię nie mogę.
samuraj
samuraj 24.04.2019, 22:03
to jest nie do pomyślenia PAN PREMIRR ZGADZA SIE NA ZARZĄ DZANIE PANA JAROSŁAWA to jest dyktatura itak to jest jak pisze sie ustawy na kolanie bo pan jarosław tak rozkazał wstyd i hańba dla PAŃSTWA POLSKIEGO bo prezes tak rozkazał Pan premier jest tylko MARJONETKĄ PANA PREZESA
matka absolwenta
matka absolwenta 24.04.2019, 20:08
Brawo dla pedagogów z ZSP tych, którzy w przyszłym nowym naborze będą docenieni przez nowych uczniów za mądrą decyzję. ZSP im.M.K. mam nadzieję, że uczniowie uszanują ich nietykalność i nie skorzystają z usług edukacyjnych nie wybierając tej szkoły lecz inne ośrodki edukacyjne. Mam nadzieję, że wielu kandydatów będzie miało na uwadze,że wybór tej szkoły średniej nie jest dobrym wyborem, a jedynie jedną z gorszych ofert edukacyjnych w powiecie nie dających szans na dobre kształcenie.
Junkers
Junkers 24.04.2019, 21:30
My składamy w takim razie do LO do Zgorzelca. Tam większość zajęć się odbywa normalnie. Jak można, nauczyciele, czy wam nie wstyd?
obserwator
obserwator 25.04.2019, 16:54
Proszę nie kłamać! W Zgorzelcu wszystkie szkoły publiczne strajkują. W ,,Emilce,, Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o nie klasyfikowaniu uczniów klas maturalnych. W Lubaniu wszystkie szkoły ponadgimnazjalne klasyfikowały swoich uczniów. Junkers... proszę nie kłam!
Junkers
Junkers 25.04.2019, 20:25
Proszę wejść na stronę LO Śniadeckich.
lol
lol 25.04.2019, 06:07
powodzenia ....szybko wrócisz p.s. skoro oceniasz ludzi przez pryzmat strajku, to powodzenia ....
Setka
Setka 25.04.2019, 00:45
Im nie wstyd, im się należy.
Nie ważni są uczniowie a bez nich nie będą mieć pracy w szkole.W sumie dobrze- w biedrze mnóstwo wakatów.
Byly
Byly 25.04.2019, 06:38
Ciekawe gdzie Ty pracujesz, że masz takie kompleksy z tą biedronką? Chłopie roboty za Nysą pełno. Sam sobie ucz pacanie za takie pieniądze.
Setka
Setka 25.04.2019, 08:31
Prowadzę własną działalność, kompleksów nie mam a pracowników biedry szanuję. Nie mam również potrzeby aby wyjeżdżać za Nysę.
Pacanem nie jestem- świetnie sobie w życiu daję radę.
Skoro jednak tobie nauczanie za "takie" pieniądze nie odpowiada to sam/ sama skorzystaj ze swojej rady powyżej- czyli jedź za Nysę.
Byly
Byly 25.04.2019, 12:13
Już tam jestem i nie wrócę za te pieniądze do szkoły.
Hirek
Hirek 24.04.2019, 22:10
To już lepiej od razu powysyłać podania do Torunia - tam u specjalisty od niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw nikt nie strajkuje i w najbliższym czasie strajkować nie ma zamiaru.
Rozbawiony
Rozbawiony 25.04.2019, 08:15
W szkole prowadzonej przez ZNP też nikt nie strajkuje,tam trzeba składać podania.

Pozostałe