Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu lubańskiego

  • 24.04.2019, 13:13 (aktualizacja 24.04.2019, 13:33)
  • st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu lubańskiego
Podziel się:
Oceń:
Od 19 do 22 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili wzmożone działania pn. „Wielkanoc 2019", ukierunkowane na zapewnienie w tym świątecznym czasie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

Czas Świąt Wielkanocnych był dla policjantów z lubańskiej komendy okresem wzmożonych działań prewencyjnych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. W okresie od 19 do 22 kwietnia funkcjonariusze interweniowali w sumie 124 razy, w trakcie działań wylegitymowano 461 osób oraz zatrzymano 4 osoby poszukiwane.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym stwierdzić należy, że niestety, pomimo wielu apeli o ostrożną jazdę doszło do 13 zdarzeń drogowych w tym wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Choć policja przypomina o fatalnych skutkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu w trakcie działań zatrzymano w stanie nietrzeźwości 3 kierujących jak i kierujących posiadających zakaz prowadzenia pojazdów.

19 kwietnia br. funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w trakcie obchodu rejonu służbowego zauważyli kierującego pojazdem marki Mercedes, który z posiadanych przez nich informacji posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 32-letni mężczyzna za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

20 kwietnia br. funkcjonariusze Ogniwa Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Lubań zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości jechał rowerem po drodze publicznej.

21 kwietnia br. w trakcie prowadzonej kontroli drogowej funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 35-letniego kierującego. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto okazało się, że kierujący pojazdem nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz zabezpieczeniem samochodu na parkingu policyjnym.

st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dorotka
dorotka 24.04.2019, 21:47
ten wandam to cpun czy zawieszony tak sobie drwi z prawa a policja bezradna kpina
lawnik
lawnik 24.04.2019, 20:56
czytm ten komentaz to sie w glowie nie miesci jak sad jest bezsilny a prokuratura nic nie robi
kolo
kolo 24.04.2019, 20:19
wadam ma zakazy i policje w tylku odwracaja sie jak jedzie smycza mu
milicjant
milicjant 24.04.2019, 20:13
w tym zakladzie pogrzebowym nikt niema uprawien do jady autami kpina dla policij
loki
loki 24.04.2019, 20:09
pomimo zakazu sadowego prwadzenia pojazdow samochodowych pan mariusz u dalej jezdzi i kpi z sadu i policij pobutka panowie to kpina dla prawa

Pozostałe