67-latka błąkając się po górach przeszła ponad 100 km

  • 23.04.2019, 15:37 (aktualizacja 23.04.2019, 16:14)
  • red.
67-latka błąkając się po górach przeszła ponad 100 km
Podziel się:
Oceń:
W niedzielę 21 kwietnia w jednym z pensjonatów w pobliżu Hejnic po Czeskiej stronie granicy zaginęła 67 letnia obywatelka Niemiec. Dziś rano skrajnie wyczerpaną kobietę znaleźli mieszkańcy Mirska.

Dziś rano dyżurny KPP w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie, że mieszkańcy Mirska znaleźli kobietę w samym swetrze błąkającą się boso po miejscowości. Stan jej nóg wskazywał, że przebyła boso wiele kilometrów, była też odwodniona i w stanie skrajnego wyczerpania. Po sprawdzeniu okazało się, że w ostatnim czasie nikt nie zaginął, wówczas policjanci zdecydowali o umieszczeniu informacji o odnalezionej kobiecie na facebookowym profilu Lwówek na sygnale. Po niespełna 10 minutach był pierwszy telefon z informacją, że widziano komunikat o poszukiwanej na stronach strażaków z czeskich Hejnic. Telefon do czeskiego łącznika potwierdził zdarzenie.

Okazało się, że 67-letnia mieszkanka Drezna przyjechała z partnerem na świąteczny wypoczynek do jednego z pensjonatów w Libverda i tam zaginęła. Komunikat o jej poszukiwaniach pojawił się w niedzielę wieczorem. Przez dwie doby kobieta błąkając się po górskich bezdrożach przemierzyła ponad 100 km.

W Mirsku, dzięki zainteresowaniu mieszkańców, została jej udzielona pomoc. Skrajnie wyczerpana, odwodniona, z mocnymi zanikami pamięci i brakiem rozeznania gdzie jest została przez policjantów z Gryfowa oddana pod opiekę medyczną. Obecnie przebywa w szpitalu w Lwówku Śląskim. Lwówecka policja dziękuje Wszystkim za pomoc i zaangażowanie. - czytamy na profilu Lwówek na sygnale.

Z informacji otrzymanych od internautów wynikało, że widziano ją również w okolicach Czerniawy i Świeradowa - Zdroju. Jak się dowiedzieliśmy, kobieta szła przez lasy w przekonaniu, że trwa wojna, a ona ukrywa się przed żołnierzami. W chwili obecnej po kobietę jedzie rodzina z Niemiec.

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anonim
Anonim 23.04.2019, 19:20
Gebelsi to juz we krwi mają wojnę hehe
Beata
Beata 24.04.2019, 15:24
Czy nie ma administratora, który czyta zamieszczane komentarze? Jak można tak obrażać inny naród i chorych ludzi?
samuraj
samuraj 23.04.2019, 21:13
masz poczucie humoru p*** ciekawe ile ty masz lat d**** jeden

Pozostałe