środa, 24 kwietnia 2024 18:39

Puchar nie dla Włókniarza

W finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra Włókniarz Leśna przegrał z Lotnikiem Jeżów Sudecki 0:3. Dwa gole dla jeżowian zdobył... wychowanek klubu z Leśnej.

Autor: PK - jg24.pl

Pierwsza połowa meczu, który został rozegrany w Jeleniej Górze, należała do Lotnika. Zespół z Jeżowa Sudeckiego po golach Damiana Górgula i Macieja Suchaneckiego prowadził 2:0. Po zmianie stron mecz się wyrównał. Zespół z Leśnej, mimo że od 69 minuty grał z przewagą jednego zawodnika nie zdołał strzelić kontaktowego gola. Lotnik cierpliwie czekał na błędy rywali i 10 minut przed końcem dopiął swego. Drugi raz na listę strzelców wpisał się wychowanek Włókniarza Maciej Suchanecki. Ostatecznie Lotnik  wygrał 3:0 i zasłużenie (pierwszy raz w historii klubu) sięgnął po puchar.

Lotnik Jeżów Sudecki - Włókniarz Leśna 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Górgul (7), 2:0 Suchanecki (38), 3:0 Suchanecki (80).
Czerwona kartka: Bereźnicki (Lotnik, 69 - za dwie żółte).
Żółte kartki: Bereźnicki, Ziomek oraz Rybus, Fedorowicz.
Sędziowali: Piotr Bajer jako główny oraz Waldemar Socha i Andrzej Socha.
Widzów: 500.

Lotnik: Kustosz - Białkowski, Pelowski, Szeliga (86 Kierlik), Suchanecki (83 Lis), Palimąka (60 Bereźnicki), Górgul (74 Zawadzki), Wersocki, Kieć (55 Masel), Ziomek, Szwagrzyk (65 Niemirski).

Włókniarz: M. Gilewski - Rybus, Pulikowski (67 Grabowski), Osowski (46 Dobrzański), M. Kalka, Fedorowicz, B. Panek (46 Bursacki), J. Gilewski, Mazur (78 Radziuk), Góraj, K. Kalka.