Pirat drogowy ukarany

  • 15.04.2019, 15:32 (aktualizacja 15.04.2019 17:55)
  • red./KPP Lubań
Pirat drogowy ukarany Czytelnik eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
Z początkiem kwietnia zamieściliśmy nadesłane przez czytelnika nagranie, na którym widać jak kierujący Audi mężczyzna wykonuje manewr wyprzedzania łamiąc obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Dziś na stronach KPP w Lubaniu ukazał się komunikat, z którego wynika, że beztroski kierowca został namierzony i ukarany.

Tania Paczka Kurier
Tania Paczka Kurier
Tania Paczka Kurier

Po analizie zamieszczonego w sieci materiału funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lubańskiej komendy podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym. Kierujący pojazdem marki Audi koloru czerwonego wykonywał manewr wyprzedzania z prawej strony, pomimo obowiązku wyprzedzania pojazdów z lewej strony zgodnie z art. 24 Prawo o ruchu drogowym. Ponadto wykonał manewr po powierzchni wyłączonej z ruchu, czym stworzył realne zagrożenie dla osób znajdujących się w pojeździe wyprzedzanym.

Biorąc pod uwagę niebezpieczne zachowanie oraz rażące łamanie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusz Zespołu ds. Wykroczeń na kierującego pojazdem marki Audi, nałożył dwa mandaty karne opiewające łącznie na kwotę 1 tysiąca złotych. - czytamy w komunikacie. - czytamy w policyjnym komunikacie. 

O sprawie pisaliśmy w tekście "Wideo. Właśnie tak dochodzi do wypadków" .

Jednocześnie policjanci przypominają, że wychodząc naprzeciw osobom, którym bezpieczeństwo na drodze nie jest obojętne Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej:

[email protected]

na którą można przesyłać linki, filmy lub zdjęcia zawierające rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, a także przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.

red./KPP Lubań

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maciej
Maciej 16.04.2019, 05:36
Ja powiem tak art.24 nie mowi o przymusowym obowiazku wyprzwdzania z lewej strony napisane tam jest ze kierujacy jest obowiazany czyli jak to w prawie musi nie musi wyprzedzac z lewej strony pojazd wyprzedzajacy poza pkt 10 tego paragrafu. Tak notabene przy dobrym prawniku jest sie w stanie odwolac i jeszcze zaskarzyc gazete za zlamanie ustawy o Rodo a tam na koncu chyba ekwiwalent jest na kwote 1mln zl. Zapisany?
qaz
qaz 16.04.2019, 10:54
Durnowaty ty ze swoimi wywodami. Jakie RODO - jaki prawnik? Do czego?
Gosciu
Gosciu 16.04.2019, 10:53
To niech go jeszcze wybroni z poruszania się po powierzchni wyłączonej z ruchu.
No i niech ten prawnik jeszcze znajdzie gdzie gazeta a raczej portal złamało ustawę o rodo.
.
. 15.04.2019, 22:29
[email protected] sami robimy sobie państwo policyjne.
Ola
Ola 16.04.2019, 14:11
prawda a donosicielstwo będzie się szerzyć.
sfdzfzfd
sfdzfzfd 15.04.2019, 20:28
Publikując nagranie możesz ponieść poważne konsekwencje.
Zacytuje fragment: "To, że ktoś np. popełnił wykroczenie widoczne na nagraniu, nie oznacza wcale, że automatycznie stracił prawo do ochrony wizerunku. Oczywiście, można próbować się przed tym zabezpieczyć, np. zamazując twarze występujących na nich osób, zacierając numery rejestracyjne itp. Takie zabiegi nie zawsze są jednak wystarczające – zdarzały się przed sądami sprawy, w których osoby czujące się taką publikacją poszkodowane udowadniały, że mimo anonimizacji i tak pozostały rozpoznawalne, przez co poniosły szkody."
W skrócie można nagrywać, ale nie można udostępniać nagrań. Nie bronię tego co złamał przepisy, ale ten co złamał przepisy ma pełne prawo podać do sądu o odszkodowanie donosiciela.
Tu macie całość
https://www.auto-swiat.pl/pora…
Ja
Ja 15.04.2019, 22:59
Znawco przepisów !!!
Czytaj ze Z R O Z U M I E N I E M ! ! !
Gościu z Audi ma prawo jedynie przyjąć mandat i zapłacić.
Beniz Bajonga
Beniz Bajonga 16.04.2019, 16:56
Ne. Może odmówić przyjęcia mandatu. Może wskazać osobę którą w tym dniu prowadziła pojazd. Moze być to Jewgienij Mozeciemiskoczyc zamieszkały w Moskwie przy Newskim Prospekcie 7, który tego dnia pożyczył od właściciela pojazd.
Może też pójść do sądu, na drugiej rozprawie podnieść kwestię, że tego dnia był strasznie roztargniony i i faktycznie nieopatrznie wjechał na obszar wyłączony z ruchu. Wyprzedzać z prawej strony mógł - DK30 na tym odcinku jest dwujezdniowa złożona z dwóch jezdni jednokierunkowych, każdej dla przeciwnego kierunku ruchu.
Byłbyś łaskaw wskazać który z przepisów dotyczący zakazu wyprzedzania z prawej strony został złamany?
Radca
Radca 15.04.2019, 21:35
Totalna bzdura. Numer rejestracyjny samochodu nie jest objęty ochrona danych osobowych. Ujawnienie sprawcy wykroczenia czy przestępstwa jest działaniem na rzecz ochrony dobra wyższego niż ochrona wizerunku. Nie ma zatem żadnych obaw.
Ja
Ja 16.04.2019, 00:01
Dokładnie.
Spec
Spec 15.04.2019, 19:48
Nie prawda wolno wyprzedzać prawą stroną na drodze dwupasmowej jednokierunkowej.
Ja
Ja 15.04.2019, 22:56
Ty oglądnij ze zrozumieniem. Przyjedź się tym odcinkiem. Potem rozbieg w pokoju i p....j baranka w ścianę. Kolejny Brajanek, znawca przepisów !!!
WE
WE 15.04.2019, 21:47
W terenie zabudowanym kolego. Doczytaj sobie☺
Ktoś
Ktoś 15.04.2019, 21:16
Tak jak mówisz, można wyprzedzać z prawej strony ale w terenie zabudowanym, to już jest poza.... Więc nie można :)
Gosciu
Gosciu 16.04.2019, 10:56
Oczywiście że można wyprzedzać z prawej strony poza terenem zabudowanym.

info-car.pl/infocar/artykuly/wyprzedzanie-z-prawej-strony-przepisy.html
zFiata
zFiata 15.04.2019, 18:34
No to kierujący - do dzieła. Każdy wyeliminowany z ruchu idiota to uchronione ludzkie zdrowie a może i życie. Kamerka wydatek niewielki - a pożytek wielki. Będzie na podwyżki dla nauczycieli.
Kierowca
Kierowca 15.04.2019, 18:07
Popieram,sam będę wysyłać filmy 💪
Seba
Seba 15.04.2019, 20:29
Czy kolega jest rudy?
Ja
Ja 15.04.2019, 18:02
Nie róbcie ludziom wody z mózgu. Koleś faktycznie odwalił kiche, ale po pierwsze wyprzedzanie z prawej strony na tym odcinku jest dozwolone, ponieważ jest to droga, ktora zawiera dwie jezdnie jednokierunkowe oddzielone pasem zieleni, a na jezdni jednokierunkowej dozwolone jest wyprzedzanie z prawej strony. Jedynie można ukarac go za powierzchnię wyłączoną z ruchu. Ciekawe który to policjant pisał te mandaty.
qaz
qaz 16.04.2019, 10:56
No obywatelu - czas na kurs z zakresu przepisów ruchu drogowego.
Ja
Ja 16.04.2019, 15:09
Czemu tak sądzisz ?
Ja
Ja 15.04.2019, 22:54
Ty chyba nie oglądałeś dokładnie. W tym miejscu jest odcinek wyłączony z ruchu. Jest zjazd na pas do skrętu w prawo. ZAKAZ WYPRZEDZANIA !!!
Pryszcz
Pryszcz 15.04.2019, 22:01
Gdyby zrobił to w terenie zabudowanym to bym się zgodził. Poza terenem zabudowanym taki manewr jest niedozwolony. Przypomnij sobie proszę kodeks ruchu drogowego i sam nie rób wody z mózgu
Ja
Ja 16.04.2019, 07:23
Ustawa Prawo o ruchu drogowym art. 24.
............
10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

1.na jezdni jednokierunkowej;
2.na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

Jeszcze raz podkreślam. Ten odcinek drogi to jezdnia jednokierunkowa, a w pkt 1 nie ma mowy o obszarze zabudowanym lub nie. Punkt 2 w tym przypadku nie ma zadnego związku z sytuacją , ponieważ mowi o jezdni dwukierunkowej, czyli takiej bez pasa zieleni czy tez barier.
Co do zmiany pasa ruchu, to można go zmieniać, dopóki jest linia przerywana.
takwskrocie
takwskrocie 16.04.2019, 06:03
Ja proponuje oddac wam prawo jazdy do urzedu komunikacji, zrobic na nowo kurs i dokladnie zapoznac sie kiedy i w jakich okolicznosciach mozna wyprzedzac z prawej strony, bo rowniez w terenie nie zabudowanym dozwolony jest taki manewr tylko musza byc spelnione okreslone warunki.
Ja
Ja 15.04.2019, 17:37
Ciekawe czy Policjantow bede rowniez karac... :D
Ty
Ty 15.04.2019, 16:52
Super tak trzymać a nie czekać aż ktoś zgłosi
K.K
K.K 15.04.2019, 16:45
Brawo Policja.Teraz Sebix dwa razy pomysli przed wykonaniem takiego lub równie groznego manewru.
ktoś
ktoś 15.04.2019, 16:18
SUPERRR teraz to ja też kupuję kamerkę skoro faktycznie karają takich idiotów. Codziennie będzie filmik z wyczynami pajaców.
takwskrocie
takwskrocie 16.04.2019, 06:07
Nie zapomnij jezdzic lewym pasem i tamowac ruch, albo jechac poza terenem zabudowanym 70 km/h...Przypomne na przyszlosc,ze to rowniez jest karane :).Powodzenia...
Gość
Gość 16.04.2019, 11:13
Jazda 70 km/h poza terenem zabudowanym jest zabroniona ? Mnie jak uczyli, to tylko na drogach szybkiego ruchu jest ustalona minimalna prędkość.

Pozostałe