piątek, 19 kwietnia 2024 20:51

Łużyce triumfowały w Wykrotach

W spotkaniu 19. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań wygrały na wyjeździe z Piastem Wykroty 2:1.

Autor: eLuban.pl

Piast rozpoczął od mocnego uderzenia. W 5. minucie Dawida Majewskiego do kapitulacji zmusił Wojciech Paralusz. Niedługo później piłka wpadła do bramki gości po uderzeniu Grzegorza Romana. Arbiter wskazał na środek boiska, ale po chwili po konsultacji ze swoim asystentem cofnął decyzję. Zdaniem asystenta znajdujący się na pozycji spalonej Dominik Szydlarski absorbował uwagę golkipera Łużyc. Później do głosu doszli goście. Zawodnicy trenera Rafała Wichowskiego przenieśli ciężar gry na połowę Piasta i szybko dopięli swego. W 21. minucie do wyrównania doprowadził Kamil Sitek. Tuż przed końcem goście mieli rzut karny. Ernest Arsiuta obronił jedenastkę wykonywaną przez Damiana Bojdzińskiego, ale wobec dobitki Konrada Synowca był bezradny. Po zmianie stron wciąż lepsze wrażenie sprawiały Łużyce. - Goście grali mądrze i mieli 2-3 szanse by nas dobić. Łużyce piłkarsko wyglądały lepiej, starały się oskrzydlać swoje akcje i często gościli na naszej połowie. Krótko mówiąc zespół z Lubania wygrał zasłużenie - obiektywnie ocenił Grzegorz Roman, trener Piasta.

Piast Wykroty - Łużyce Lubań 1:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Paralusz (5), 1:1 Sitek (21), 1:2 Synowiec (43). Żółte kartki: Szydlarski, Lewandowicz oraz Fereniec. Sędziował: Tomasz Kasiński. Widzów: 100.

Piast: Arsiuta - Ciaciek, Gola, Krawczyk, Turko (20 Kleszczyński), Paralusz, Muzal, Lewandowicz, Staniów, Roman, Szydlarski.

Łużyce: Majewski - Rogalski, Wichowski (76 Młynarski), Kocuła, Synowiec, Bojdziński, Kuriata, Sitek (79 Mandżejewski), Schonung (89 Fortuna), Rymer, Fereniec.