Wideo z monitoringu i doprowadzenia. Sprawca potrącenia policjantki aresztowany

  • 10.04.2019, 15:30 (aktualizacja 11.04.2019 11:56)
  • red/st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rozeń
2019_04_10_luban_prowadzenie_pan.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Zarzuty czynnej napaści na policjantkę, stosowania przemocy w celu zaniechania prawnej czynności służbowej oraz spowodowanie rozstroju zdrowia - usłyszał 33-letni mieszkaniec gminy Siekierczyn. W niedzielę podczas próby przeprowadzania kontroli drogowej kierujący quadem usiłował przejechać policjantkę. Dziś 33-latek trafił przed oblicze lubańskiego sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca.

W niedzielę kilka minut po 17. policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu udali się w rejon jednego z osiedli, skąd napłynęło zgłoszenie o poruszających się z nadmierną prędkością dwóch pojazdach typu quad. Umundurowani stróże praw w trakcie patrolu, dostrzegli dwa stojące quady oraz mężczyzn mogących poruszać się tymi pojazdami. Po włączeniu sygnałów świetlnych radiowozu, umundurowana funkcjonariuszka udała się w kierunku mężczyzny siedzącego na quadzie, wydając jednocześnie polecenia zatrzymania pojazdu. Podejrzany, działając umyślnie, ruszył w kierunku policjantki doprowadzając do uderzenia jej przodem kierowanego quada. Funkcjonariuszka upadła na przód quada, po czym po kilku metrach upadła na drogę asfaltową. Kierowca uciekł. Na miejsce niezwłocznie wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pokrzywdzonej niezbędnej pomocy. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po udzieleniu pomocy lekarskiej, opuściła szpital.

Tania Paczka Kurier
Tania Paczka Kurier
Tania Paczka Kurier

Na miejsce zostały skierowane kolejne patrole oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Rozpoczęły się czynności mające na celu ustalenie sprawcy zdarzenia. Dokonano przesłuchania świadków oraz zabezpieczono monitoring. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie w miejscu zamieszkania 33-letniego mężczyzny. Pojazd, którym się poruszał został zabezpieczony dla potrzeb prowadzonego śledztwa. Z uwagi na fakt, że od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, podjęto decyzję o przewiezieniu go do szpitala celem pobrano krwi do badań. Na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red/st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rozeń

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nioh Nioh
Nioh Nioh 14.04.2019, 14:57
Jabol troche ponioslo hahahaha kredyty same sie nie splaca.
Zrobić z tym porządek!
Zrobić z tym porządek! 14.04.2019, 09:22
Bezczelny gnój, który postanowił jechać dalej i doprowadził do takiej sytuacji powinien być surowo ukarany. Tak żeby inni użytkownicy quadów i crossów wiedzieli, czym się kończy takie zachowanie. Swoją drogą jestem bardzo przeciwny temu, aby jeździli sobie poza torem, ponieważ niszczą teren po którym jeżdżą i płoszą zwierzynę leśną i jak się okazało stanowią zagrożenie nawet na drogach publicznych.
Hera
Hera 12.04.2019, 18:43
Gdyby nie bylo policji to swiat nie bylby taki piekny . Strach byloby na ulice wyjsc . Widzialam juz takie bojki , ze tylko policja potrafila panow przywrocic do normalnosci i nie bylo to takie proste .
Ziom
Ziom 11.04.2019, 22:39
Czytając komentarze pisane przez pokolenie HWDP nachodzi mnie taka konkluzja. Dawniej jak ktoś sie pobił, albo policja przyłapała nas na bójce nikt nie kapował, jedni drugich kryli. Gdy nastało pokolenie twardzieli HWDP, zmieniła się mentalność. Jak jeden z dugim sprowokowali bójke i dostali w papę zabawa polegała na tym kto pierwszy poskarży się policji i zrobi obdukcję. Ciekawe, który z tych anonimowych twardzieli w takiej sytuacji podjąłby jakiekolwiek dzialanie nie mowiac już o zachowaniu sie jak ta kobieta?
adam
adam 11.04.2019, 21:59
Zgadzam sie paskudne potworne szare miasto jak z horroru za doplata nie zamieszkalbym w tym syfie,nawet za niemcow brzydko sie ta wiocha nazywala
rico
rico 11.04.2019, 21:40
drugi oszolom jak piotr u piroman do wora z cpunami policja pobotka
tracy
tracy 11.04.2019, 14:29
Lauban to patolorzka nie ma gorszego miasta w polsce
Była
Była 14.04.2019, 09:37
Oj jest i ja się w takim wychowałam - mowa o Bogatyni. Tam z maczetami chodzą w biały dzień i policja tego nie widzi.
asd
asd 11.04.2019, 16:37
Nie przesadzaj są dużo gorsze miasta
ania
ania 11.04.2019, 22:01
Syf kila i mogila a ludzie tam to jakies ufo
Op
Op 11.04.2019, 13:58
A co to za aresztowanie wczoraj było na cpn
Gość
Gość 12.04.2019, 20:37
Było ostro
xfdxsdf
xfdxsdf 11.04.2019, 12:05
Mieli rację ci co powiedzieli, że sama wlazła pod koła.
Gość
Gość 12.04.2019, 20:37
Gamoń
Wojtek
Wojtek 11.04.2019, 07:43
Sam jeżdżę od wielu lat na quadzie i totalna głupota, potem rzutuje na całe środowisko przez zachowanie takich ludzi. Powinni dołożyc karę odpowiednią i zabrać pojazd za coś takiego.
Pavlo
Pavlo 10.04.2019, 23:32
W usa miałby juz pogrzeb. ..
Tam się nie cackaja. ..z miejsca Bang bang i nie ma szkodnika. ...
Unita
Unita 11.04.2019, 13:03
To że zdołał odjechać bez kulki w czaszce - to tylko dzięki kiepskiemu przygotowaniu policjanta w tym patrolu. Powinni ćwiczyć szybszy refleks i zdecydowanie w dzialaniu.
Mmmm
Mmmm 11.04.2019, 20:42
Dokladnie. Pelen szacunek dla Pani Policjantki!! A Pan policjant stal i nie wiedzial co robic,brawo. Pani poszla w natarcie a on stal...oj pogratuluje mu jak go spotkam z suszarka...
Ja
Ja 12.04.2019, 21:23
On na szczęście nie jest od tych z suszarkami
Hera
Hera 10.04.2019, 21:09
Zakuc w dyby pod Baszta Bracka ! 😲Klada odebrac i dac mi !
Rysiek
Rysiek 11.04.2019, 10:03
Popieram takie rozwiązanie.
Teczowy i kolorowy
Teczowy i kolorowy 11.04.2019, 19:38
Dobry pomysl z tymi dybami . Zakuc ,a ja dokoncze reszte.😆
Bat
Bat 10.04.2019, 20:59
U*** s***la mógł przejechać czyjeś dziecko
Lubaniak
Lubaniak 10.04.2019, 20:27
Szkoda tylko że zwykłemu obywatwlowi policja nie potrafi pomóc. Ale jak policjantke potracili to szybko ogarneli temat. Dobrze ze dziewczynie nic sie nie stało.
Mirek
Mirek 10.04.2019, 20:18
Zachowanie pani policjantki jak najbardziej prawidłowe. Powinno zostać docenione przez przełożonych. A temu gnojowi dowalić solidnie, żeby poczuł.
Hans
Hans 10.04.2019, 19:40
Dla mnie to jakiś upośledzony dzwon,wygląda to na celowe potrącenie, najpierw badania psychiatryczne, póżniej proces o próbę zabójstwa, wyrwać chwasta ,jednego mniej.
Hejterka do czasu
Hejterka do czasu 10.04.2019, 18:26
Hejterzy sluchajcie....umowmy sie tak, nie dzwonicie w zyciu na Policje w sytuacjach zagrozenia waszego zdrowia lub zycia i waszych rodzin i dzieci i podobnych sytuacji i mysle ze szybko byscie buzki kwasili a teraz wielkie cfaniaczki , do czasu do czasu do czasu do czasu 100% do czasu
Rysiek
Rysiek 10.04.2019, 18:19
Mam nadzieję że ten imbecyl dostanie to na co zasługuje- 15 lat w ***. Policję trzeba szanować !!!
Szelest
Szelest 11.04.2019, 07:02
Tak ! Trzeba szanowac ssczegolnie jak pijana jezdzi bezkarnie!!!
Sprinter.
Sprinter. 12.04.2019, 11:49
A złapali jakiegoś policjanta z lubania po pijaku?
Xxx
Xxx 12.04.2019, 12:29
Mam zarejestrowane jak Pije po czym wsiada w samochod i odjezdza.
Sąsiad:)
Sąsiad:) 11.04.2019, 22:47
Oj chyba sie rodzina odezwała . :) ps. Wychowanie dzieci świadczy o rodzicach. Pozdrawiam
bikus
bikus 10.04.2019, 17:37
graczy Ty wez przestań ćp..ć bo już mozgu nie masz
Zmartwiona
Zmartwiona 10.04.2019, 17:28
Ludzie, co z wami. Przecież pijany czy pod wpływem pseudo kierowca mógł kobietę zabić, spowodować niesprawność!!! To jest istota! Czy nie widzicie, kto jest tym który jest winny?

Pozostałe