piątek, 26 kwietnia 2024 19:26

Passa juniorów trwa

Juniorzy starsi Łużyc Lubań tym razem pokonali na wyjeździe Hutnik Pieńsk. Najwięcej działo się w końcówce meczu.

Pojedynek nie rozpoczął się po myśli drużyny trenera Grzegorza Michońskiego. Po niefortunnej interwencji własnego bramkarza pokonał Marcel Grabowski. Jeszcze przed przerwą wyrównującego gola dla lubanian zdobył Paweł Kuśmierz. Ten sam zawodnik 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry odwrócił wynik. Na tym emocje się nie skończyły. W 90. minucie Jakub Witkowski "spiął się" z Maciejem Daśko. Arbiter oby zawodników ukarał czerwoną kartką i odesłał pod prysznic. Po 15. rozegranych spotkaniach zespół z Lubania prowadzi w tabeli z dorobkiem 40 punktów (bilans spotkań 13-1-1, bramki 68:15). Drugi Włókniarz Leśna (14 rozegranych spotkań) Łużyce wyprzedzają o 7 punktów.

Skład Łużyc: Gleb - Wójtowicz (46 Rymer), Tokarz (60 Mańkowski), Kuśmierz, Kuriata, Grabowski, Gajewnik, Fortuna, Chrząścik (46 Janczak), Bakalarz, Witkowski.

W kolejnym spotkaniu Łużyce zagrają z Leśnikiem Osiecznica. Spotkanie w Lubaniu 6 kwietnia o godzinie 12.