piątek, 29 marca 2024 08:36

Juniorzy nie dali szans Chrobremu

W 16 kolejce ligi okręgowej juniorów starszych Łużyce Lubań pokonały w Nowogrodźcu drużynę miejscowego Chrobrego 6:2.

Na bardzo dobrze przygotowanym boisku zespół z Lubania już do przerwy rozstrzygnął losy spotkania. Po bramkach Pawła Kuśmierza, Oskara Rymera i trzech trafieniach Jakuba Fortuny Łużyce schodziły do szatni prowadząc 5:0.

Po przerwie mecz był bardziej wyrównany. Chrobry ambitnie walczył, a w nieco przebudowanej defensywie Łużyc pojawiały się błędy. W 74. minucie Nikolas Niedzielski oraz w 84. minucie Szymon Hormański z Chrobrego pokonali dwukrotnie bramkarza Łużyc. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Po raz czwarty na listę strzelców wpisał się Jakub Fortuna.

Kolejny mecz juniorzy Łużyc po raz kolejny rozegrają na wyjeździe 2 kwietnia we wtorek o 17:30 zmierzą się z Hutnikiem Pieńsk.

Skład Chrobrego: Piotr Kusy, Szymon Hormański, Marcin Pis (60 Arkadiusz Kowzań), Mateusz Kasprzak, Nikolas Niedzielski, Igor Ostrowski, Damian Szewczyk, Korneliusz Trembacz (70 Filip Faltyn), Maksymilian Trembacz, Jakub Trembacz, Jonatan Wyporkiewicz (23 Damian Burdyna).

Skład Łużyc: Igor Gleb (55 Mateusz Krukowski), Paweł Chrząścik, Seweryn Bakalarz, Jakub Witkowski (46 Jakub Jakubczyk), Bartek Gajewnik, Maciej Tokarz, Grabowski Marcel, Konrad Synowiec (55 Damian Mańkowski), Oskar Rymer (55 Konrad Janczak), Paweł Kuśmierz, Jakub Fortuna.

Bramki Łużyce: Jakub Fortuna x 4, Oskar Rymer x1, Paweł Kuśmierz.

Bramki Chrobry: Nikolas Niedzielski, Szymon Hormański.