Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 26 kwietnia 2024 01:25

KS Łużyce Lubań. Falstart młodzików

Od porażek rundę wiosenną rozpoczęli młodzicy Łużyc Lubań. Przegrała zarówno drużyna występująca w II lidze wojewódzkiej jak i klasie okręgowej. Wygrali natomiast trampkarze oraz juniorzy starsi.

Autor: eLuban.pl

W swoim pierwszym meczu rundy wiosennej II ligi wojewódzkiej młodzicy Łużyc mierzyli się z Gryfem Gryfów Śląski. Na fatalnej jakości murawie od początku lepiej radzili sobie goście. W 11. minucie zespół trenera Krzysztofa Gajewskiego na prowadzenie wyprowadził Oliwier Bzdęga. W 35. minucie na 2:0 dla Gryfa podwyższył Tymoteusz Jezierski, a 8 minut przed końcem zasłużoną wygraną przyjezdnych przypieczętował Kacper Gajewski.

Skład Łużyc: Boroszko - Lamparski, Tomkiewicz, Juszczyk, Kaźmierczak, Pietrykowski, Oleszczuk, Pawlak, Wojtusik oraz Pieciul, Łuńczuk.

Swój mecz przegrała także druga drużyna młodzików, która występuje w klasie okręgowej. Lubanianie ulegli drugiej drużynie Karkonoszy Jelenia Góra 2:4. Bramki dla lubanian zdobyli Hubert Hormański i Błażej Caban.

Lepiej poszło trampkarzom. W II lidze wojewódzkiej zespół trenera Konrada Murawskiego po zaciętym pojedynku wygrał w Legnicy (nastąpiła zmiana gospodarza meczu) z Konfeksem 5:4. Łużyce wygrywały już 3:0 po golach Ernesta Bakalarza, Oliwiera Misiewicza i Adriana Tomczyka, a mimo tego dały sobie odebrać prowadzenie. Na szczęście lubanianie zdołali wstać z kolan. Do remisu 4:4 doprowadził Oskar Pietruszewski, a po chwili wygraną gościom zapewnił Patryk Bobko. - Jestem zadowolony z pierwszej połowy meczu. Zdeklasowaliśmy gospodarzy. Maciej Furmański fajnie utrzymywał tempo akcji, dzielił i rozdawał, reszta chłopców też grała super. Po przerwie nie wyszliśmy z szatni i z wyniku 0:3 zrobiło się 4:3. Konfeks oddał trzy strzały a zdobył 4 gole. Chłopcy chcieli zdobyć 3 punkty i dzięki duchowi walki oraz cierpliwości udało się. Pokazali charakter. Patryk Bobko zrehabilitował się za pudło przy rzucie karnym i uratował nam komplet punktów - relacjonował Konrad Murawski, trener Łużyc.

Skład Łużyc: Schab - Pietruszewski, Romańczuk, Bakalarz, Czurak, Furmański, Kadłubowski, Maciąg, Szpytma, Tomczyk, Wilk. Rezerwa: Kamiński, Bobko, Iannone, Kossowski, Król, Misiewicz.

Ostatni z zespołów Łużyc - juniorzy starsi Grzegorza Michońskiego - triumfował w Kamiennej Górze z Olimpią 3:1.