Znowu okradają domy rozwiercając okna

  • 14.03.2019, 13:22 (aktualizacja 14.03.2019 17:16)
  • RED.
Znowu okradają domy rozwiercając okna
Podziel się:
Oceń:
Ostrzegamy. W regionie grasuje grupa złodziei, która włamuje się do domów rozwiercając mechanizm klamki w oknach bądź drzwiach balkonowych.

Czy mieszkańcy regionu powinni zacząć się obawiać o swoje mienie? Dochodzą do nas sygnały, że w ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do włamań przy użyciu... wiertarki. Złodzieje pod osłoną nocy wiercą otwór przy klamce okna bądź drzwi balkonowych, niszcząc w ten sposób mechanizm zamka.

Do takiego włamania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Radostowie. Pod nieobecność gospodarzy włamywacze weszli do domu, właśnie w ten sposób. Wykazali się też swego rodzaju finezją nie pozostawiając bałaganu i kradnąc jedynie biżuterię oraz znalezione pieniądze. W ten sposób, gospodarze o tym, że zostali okradzeni zorientowali się w chwili, gdy większość śladów została już zatarta.

Jak ustaliliśmy, podobne włamania miały miejsce w Nawojowie Łużyckim, Siekierczynie, Wykrotach, Gierałtowie, Nowej Karczmie oraz innej części Radostowa. Włamywaczy nie odstrasza również obecność gospodarzy w domu. Mieszkanka Nawojowa straciła pieniądze przechowywane w kasetce obok łóżka, w którym spała!

Charakterystycznym dla tych włamań jest to, że złodzieje rozwiercają okna i kradną jedynie biżuterię i pieniądze.

Przed kilku laty w regionie działała podobna grupa, która miała takie same metody, została jednak rozbita, a sąd wydał wyroki dla sprawców włamań. Jak się dowiedzieliśmy, przestępcy swoje odsiedzieli i dziś cieszą się wolnością. Nie wiemy czy mamy do czynienia z tymi samymi osobami czy ktoś inny korzysta z nie tak trudnej do zdobycia wiedzy i korzystając z tej samej metody okrada domy mieszkańców regionu.

Pamiętajmy, że to złodzieje skrzętnie typują swoje ofiary wybierając domy zamożne i te, gdzie na drodze napotkają najmniej niedogodności. Często zachowują się również niczym myśliwi długo obserwując domy potencjalnych ofiar. Szczególnie narażone są nowo wybudowane osiedla, gdzie domy są odsłonięte co ułatwia obserwację i poznanie zwyczajów kilku rodzin jednocześnie. Pracę złodzieja znacznie ułatwiają też nasze nawyki, bowiem zwykle pieniądze i biżuterię chowamy w łatwych do przewidzenia miejscach.

Co oprócz drogich systemów najbardziej utrudnia włamania? Tu wbrew pozorom najskuteczniejszy jest pies, nie musi być duży wystarczy, że jest czujny i głośny.

RED.

Zdjęcia (4)

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Twoj stary
Twoj stary 19.03.2019, 09:06
A moze boli cie to (" Do oni to wiedza") ze masz dwie lewe rece i nie stac cie na spier......go b5??? Twoje wstrzyki na temat ze Wie o ICH WYSTEPKACH Jest prze zalosne
Norbert
Norbert 18.03.2019, 20:10
Polecam monitoring z reakcja grupy. Mozliwy montaz systemu bezprzewodowego za złotówkę netto. Chętnie pomogę.
Zyzol
Zyzol 15.03.2019, 21:47
Z tej strony co pokazują zdjęcia mechanizm klamki jest nie naruszony, ponieważ go tam nie ma . Poprostu rozwiercone skrzydło i klamkę oktworzyli zwykłym drutem . Klamka z kluczykiem napewno by to utrudniła
oni to wiedzą
oni to wiedzą 15.03.2019, 19:52
a CO ze złodziejem z Jałowca Adamem z Passata B5 zielonego na DBL DLB GR i innych rejestracjach. Kradnie ćpa na potęgę i nic a Policja o wszystkim wie tylko że on też wie o ich występkach i dlatego go puszczają wolno.
Twoj Stary
Twoj Stary 19.03.2019, 01:23
Masz cos do niego to mu to w oczy powiec!!! Widziales ze gada z psami? Nie? To po co pie....... glupoty i robisz chlopakowi pod gore??
zły
zły 15.03.2019, 08:54
Kary są z małe i bydlaki co nie potrafią pracować kradną i jak ich złapią to posiedzą w senatoriach nie wiezieniach i jest git Polska
Grzesiek
Grzesiek 15.03.2019, 06:37
Klamki z kluczykami, albo alarm już za nieco ponad 1000 można zakupić zestaw z czujnikami bezprzewodowymi co umożliwia montaż bez niszczenia ścian.
Powiadamia również o zajsciu na telefon.
Montowalem coś takiego po próbie włamania.
Skór....yn nawet nie po czekał żeby zasnęła poszła na górę a ten już wytrychem grzebał w drzwiach. Policja jechała 40 minut, ja dojechałem w 15 od telefonu, ale nie zdążyłem coś go sploszylo i spier... Zanim dojechałem.
Jak coś to pisać podpowiem co i Jak.
Deklarowany  wierzący niepraktykujacy
Deklarowany wierzący niepraktykujacy 14.03.2019, 23:51
Rysiek. ? ....ależ jesteś ograniczony. ..
Uważasz się za tolerancyjnego katolika. ?
Żyj i pozwól zyc^^
Diabel
Diabel 14.03.2019, 19:53
I wlasnie dlatego powinno byc zezwolenie na bron wchodzac komus w nocy do domu bez wachania odstrzelic rece zeby nigdy juz nic nikomu nie ukradl.Ale nasze prawo jest uposledzone i wiecej praw ma zlodziej od zwyklego czlowieka.
Archanioł
Archanioł 15.03.2019, 11:32
Tylko że strzelać bez wahania - bo wahanie jest od wahadła... W piekle już nie uczą ortografii?
xyz
xyz 14.03.2019, 22:27
Wyobraź sobie taką hipotetyczną sytuację: Nadepnąłeś kiedyś na odcisk, powiedzmy, sąsiadowi. Po dłuższym czasie ty już dawno o tym nie pamiętasz, wygląda na to, że on też, bo normalnie kontaktujecie się, jak to sąsiedzi. W którąś sobotę ów sąsiad, mający swój dom w oddaleniu od innych budynków, zaprasza ciebie na wieczór na przy piwku na oglądanie meczu w tv. Przyjeżdżasz do niego, dostajesz kulkę w głowę. A koleś po tym rozwierca zamknięcie w oknie na parterze, wywala trochę rzeczy z szuflad, w twoich butach robi parę śladów pod oknem na zewnątrz i dzwoni na policję, że właśnie ktoś włamał się do niego i chyba zabił włamywacza... To naciągana historyjka, ale chodzi mi o to jak łatwo nadużyć było by takiego prawa.
Żeby nie było, że jestem przeciwko posiadaniu broni w celu obrony domu. Jestem zdecydowanie za takim prawem, ale pod warunkiem, że pozwolenie na broń ma ktoś w 100 % zdrowy na umyśle co potwierdza psycholog i psychiatra, z prawem użycia jej wyłącznie na terenie własnej posesji, posiadający sprawny monitoring w swoim domostwie, aby mógł udowodnić użycie broni wyłącznie W OBRONIE.
Prawilniak
Prawilniak 16.03.2019, 11:24
W Stanach było dużo takich przypadkow
Eliza
Eliza 15.03.2019, 11:34
No przy takich pomysłach Tobie bym pozwolenia na broń nie dała. Coś ci do tych 100 % brakuje. Niech się sąsiedzi strzegą.
xyz
xyz 15.03.2019, 16:29
Odniosłaś się tylko do pierwszej części mojego postu, z wymyślonym przykładem, jak łatwo byłoby nadużyć broni. Co złego jest w warunkach jakie chciałbym, aby były niezbędne do legalnego posiadania broni w celu ochrony domostwa?
Czytaj posty ze zrozumieniem i nie wybiórczo, bo pomyślę żeś blondynka.
Krzysiek
Krzysiek 14.03.2019, 18:04
Najlepsze jest to, że my jako społeczeństwo powinniśmy się znowu czegoś obawiać. Taki palant jeden z drugim idzie na luzie "na robotę". Jak mu się uda - fajnie, jak nie, to do paki z gwarancją schronienia i pełnego ekwipunku. Nie rozumiem komu zależy na tym, aby opłacać i chronić podobnych gadów. Czy nie dostrzegacie Państwo, że sytuacja wymknęła się nieco z pod kontroli?
tobi
tobi 14.03.2019, 21:37
Najgorsze jest to że organy wiedzą dużo ale z nieznanych przyczyn nie reagują.
MłotemCzarnąHołotę
MłotemCzarnąHołotę 14.03.2019, 17:33
Złodziejski proceder aktywuje się w okresie wielkiego postu przed Wielkanocą aby zdążyć z oczyszczającą spowiedzią. Tak to już w tym rzymsko katolickim kraju niestety jest.
W krajach, gdzie dominował np. protestantyzm ludzie nie zamykali drzwi od domów (chyba, że za sąsiadów mieli katolików) a protestancki ethos pracy skutkował skokowym rozwojem handlu, nauki a potem - przemysłu. Ludzie w państwach trwale zainfekowanych katolicyzmem tkwili i nadal tkwią w zacofaniu ciemnocie, nietolerancji i biedzie, z wyjątkiem rzecz jasna katolickiego kleru opływającego w tym większe dostatki im większa nędza była i jest udziałem ludzi.
Hogsofwar
Hogsofwar 14.03.2019, 20:38
Co ***** o religii mi tu gadasz . Guzik tych złodzieii to obchodzi co i jak jest w kościele . Ich trzeba złapać , odpowiednio ,,pouczyć" i do paki !!!
Rysiek
Rysiek 14.03.2019, 19:56
A ty dalej chodzisz w soboty po domach namawiając do kociej wiary,podobno koty nie jedzą kaszanki,prawda ?
Jgdsdf
Jgdsdf 14.03.2019, 22:54
Jedzą ale białą 🤣
Logik
Logik 14.03.2019, 18:35
Miałem merytorycznie się odnieść do tego wpisu,ale szkoda czasu.
Logiczna polemika z takim "myśleniem" jest bezprzedmiotowa.

Pozostałe