Zginęło dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego

  • 14.03.2019, 09:43 (aktualizacja 14.03.2019 10:16)
  • red.
Zginęło dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
Dziś nad ranem na DK 30 zginęło dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego. 38 i 32- latek jadąc od strony Zgorzelca w kierunku Żarskiej Wsi zostali staranowani przez TIR-a, którego kierowca zamierzał zjechać na autostradę.

Przed godziną 6 dyżurny KPP w Zgorzelcu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, zjazd na autostradę A4. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego kierując pojazdem ciężarowym marki DAF najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającego się pojazdu marki VW Caddy, kierowanego przez 38 - letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który podróżował wraz z 32-letnim pasażerem. Niestety w wyniku zdarzenia zarówno kierujący jak i pasażer pojazdu VW ponieśli śmierć na miejscu. Obecnie na miejscu zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratora ustalając wszystkie okoliczności tego zdarzenia - usłyszeliśmy od podkom. Agnieszki Goguł, oficera prasowego KPP w Zgorzelcu.

Do zdarzenia doszło przed wiaduktem biegnącym nad autostradą od strony Zgorzelca. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji pasażer i kierowca VW Caddy byli mieszkańcami gminy Leśna.

 

red.

Zdjęcia (20)

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tęsknota
Tęsknota Wczoraj, 10:34
Mija tydzień jak chłopaków nie ma...ból ten sam,a nawet większy [*] Zginęli tak nagle,niespodziewanie.Zostawili wiele swoich nie dokończonych spraw,zostawili swoje dzieci,rodziny,rodzeństwo,przyjaciół,znajomych. Kierowco Tira mam nadzieję,że widzisz te zdjęcia i zdajesz sobie sprawę z tego co zrobiłeś,gdyby nie te twoje cholerne wymuszenie,dzisiaj chłopaki już by odliczali godziny do weekendu i odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy.Spędzali by czas ze swoją rodziną,znajomymi.Nawet nie wiesz jak wiele bólu i cierpienia sprawiłeś,jaką pustkę wywołałeś w sercach naszych. Ty wiesz,że jesteś jedynym sprawcą tej tragedii,pasy,prędkość nic by się nie zmieniło,co najwyżej skończyło by się sporym mandatem,jednak to twój cholerny ruch spowodował tą straszną tragedię,z tym nie można się pogodzić...bo jak pogodzić się z tym,że kogoś kogo się kochało już nie ma wśród nas ? Jak pogodzić się z tym,że codziennie serce pęka z tęsknoty ?
G-L-R
G-L-R 2 dni temu, 15:30
Paweł to był dobry,pomocny chłopak,nie zasłużył sobie na to. Zawsze uśmiechnięty,kulturalny. Bardzo pusto bez niego tutaj.Ci co go znali wiedzą jaką pustkę pozostawił w sercach naszych. Najszczersze kondolencje dla rodziny,bliskich,przyjaciół,znajomych i osób którymi się otaczał oraz kochał i szanował (*)
xx
xx 2 dni temu, 13:23
Pawełek ;( ;(
Bliska
Bliska 19.03.2019, 14:50
Nie moge w to uwierzyć... Paweł😭wyrazy wspolczucia dla rodziny
Grabki
Grabki 15.03.2019, 13:36
Nonszalancja chłopaków = brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, doprowadziła do tego, że skończyło się śmiercią a nie paroma siniakami. Szkoda chłopaków. Kondolencje dla rodziny.
Pamiętajcie zawsze o zapięciu pasów bezpieczeństwa.
Smutno bardzo
Smutno bardzo 15.03.2019, 01:32
Tak wielka tragedia,ogromny smutek i żal Paweł [*] Krzysztof [*] dobre chłopaki,wspaniali bracia,wyrazy współczucia dla rodziny,rodzeństwa,dla Dzieci,które zostawili :( Na zawsze w Naszych Sercach [*]
Aaaa2333
Aaaa2333 15.03.2019, 00:12
Znałam ich osobiście super faceci nawet jak to była ich wina to trudno jak dla mnie wszyscy powinnismy pomodlic się za niego i tirowece
Driver
Driver 14.03.2019, 22:35
Racja przepraszam moje niedopatrzenie. Nie obejrzałem wszystkich zdjęć a ten namiot strażaków rozłożony przy naczepie wprowadził mnie w błąd. Jeszcze raz wyrazy współczucia dla bliskich.
Driver
Driver 14.03.2019, 20:45
Proszę dokładnie przyjrzeć się zdjęciom. Przecież osobówka uderzyła w tylną część naczepy tego tira więc albo za szybko jechali albo się zagapili ! Taki manewr skrętu tira trwa dość długo i duży pojazd jest dobrze widoczny więc jak dla mnie wina osobówki i chłopaków :( Szczere kondolencje dla bliskich :(
Paw
Paw 14.03.2019, 22:47
Nie widziałeś chyba wszystkich zdjęć ani filmów przód ciągnika jest uszkodzony
Lubanski
Lubanski 14.03.2019, 21:17
Co ty ***** . Slepy jestes to nie pisz . Chyba widac ze w kolo uderzyli i przod ciezarowki rozwalony
Efreet
Efreet 14.03.2019, 19:43
Zawsze niewinni są tak zawni "kierowcy" w osobowkach. Czemu nie chamowal jak widział co robi kierowca tira, może kierowca tira był już w czasie manewru skrętu w lewo? W Niemczech jakoś ludzie umieja współgrać z kierowcami tirów to przepuszcza, to wyjdzie i pomoże cofnąć tylko nie w Polsce bo u nas kierowca osobówki to święta krowa
Pogo
Pogo 15.03.2019, 01:11
Nie, w Polsce święte krowy to właśnie kierujący ciężarówkami i tirami. Nie zawsze można w porę zareagować, kiedy np. jeden samiec alfa usiłuje wyprzedzić innego na autostradzie i robi to nie bacząc na auta jadące z tyłu. Nie wspomnę już, że nie ma czym wyprzedzać i manewr ów trwa zbyt długo. Najgorsze jest to, że najczęściej takiemu ignorantowi nic się nie dzieje, a cierpią inni.
Kolega
Kolega 14.03.2019, 21:03
Widziales zdjecia ??? Nawet jesli juz wykonywal manewr skretu to i tak jego wina bo wymusil a na zdjeciu widac ze uderzenie jest z przodu ciezarowki wiec dopiero zaczynal ten manewr o jakiej niewinnosci tirowca piszesz czlowieku ????? zastanow sie co piszwsz znawco od siedmiu bolesci!!!!!!
And
And 14.03.2019, 19:20
Współczucia dla, Rodziny. Ile jeszcze musi tam być wypadków, żeby jakiś, Tuman od infrastruktury zmienił to wszystko w łapę wzięli a, bezpieczeństwa, tam nie ma. Teraz, otwierają ten nowy CPn to będzie dopiero masakra,
Szok!
Szok! 14.03.2019, 16:13
Że też zawsze giną niewinni ludzie! Kiedy te tirowskie tumany zaczną przestrzegać przepisy, kiedy zaczną używać tych kilku swoich szarych komórek? To co widzę w trakcie podróży tzw "autostradą", woła o pomstę do nieba! Zapier.... ją, ścigają się, nonszalancko z telefonem przy uchu. Kiedy kary będą adekwatne do ich przewinień????!!!!
Johnny Bravo
Johnny Bravo 14.03.2019, 16:10
Wyrazy wspolczucia dla rodziny. Codziennie tez dojezdzam do pracy ta droga... Nie raz kierowcy wjezdzajacy na autostrade w strone wrocka wymuszaja. Hmmm dokad sie spiesza?
a4
a4 14.03.2019, 16:00
kolejny *** z tira
Em
Em 14.03.2019, 15:44
Ogromna tragedia dla rodziny. Moje wyrazy współczucia. Znałam tych chłopców, wspaniali ludzie. :(
Leśna
Leśna 14.03.2019, 19:36
Czy to chodzi o Pawła i Patryka? Boziu oby nie...wyrazy współczucia dla rodziny:(
Paw
Paw 14.03.2019, 22:49
Nie o Pawła i Krzyśka najstarszego z braci
Kolega
Kolega 14.03.2019, 20:57
Chodzi o Pawla i Krzysztofa :(
Leśna
Leśna 14.03.2019, 21:19
😭😭😭
Caddy
Caddy 14.03.2019, 13:38
Wyrazy współczucia w nieszczęściu.
Jeżdżę podobnym autem ale pasy poduszki, mocna konstrukcja z tirem nie pomaga...
Grabki
Grabki 14.03.2019, 12:31
Dwóch młodych chłopaków w dodatku bracia straszna tragedia 😖 wyrazy współczucia
Ewrzen4
Ewrzen4 14.03.2019, 12:23
Powinni kierowcy ostro dosolić jajeżdże codziennie autostradą i to co wyrabiają kierowcy tirów to jest niepojęte chociarz sam jestem kierowcą
jac
jac 14.03.2019, 11:38
a jaki ryzykowny jest wyjazd z autostrady w strone Zgorzelca. Z lewa i prawa duzy ruch, Tiry nic nie widac. No ale w Polsce ludzie musza ginac bo przeciez nie mozna inaczej zaprojektowac zjadu i wjadu. Z Pisarzowic do Lubania tez jest piekny wyjazd no i te barierki ! Nie widac czy ktos skreca na Pisarzowice czy jedzie do Lubania. Proste rondo i byloby bez problemu.
kierowca
kierowca 14.03.2019, 16:48
Wyjechać z Carrefoura w kierunku Lubania to też często loteria. Cała ta infrastruktura wokół Zgorzelca z rondami na czele to nieodpowiedzialna i nieprzemyślana amatorszczyzna tzw. polski majstersztyk
Vgh
Vgh 14.03.2019, 12:04
Zgadza się
Moly
Moly 14.03.2019, 11:33
P*****i tirowcy robia co chca na drogach . Wyrazy wspolczucia dla rodziny.

Pozostałe