Akcja lubańskich wolontariuszy

  • 14.03.2019, 09:07 (aktualizacja 14.03.2019 10:07)
  • Magdalena Guła
Akcja lubańskich wolontariuszy
Podziel się:
Oceń:
Lubański Klub Liderów Młodzieżowych odwiedził dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świeradowie-Zdroju z akcją wolontariacką zatytułowaną „Wiosna tuż, tuż”.

Już od 5 lat młodzież z Lubania współpracuje ze świeradowską placówką, odwiedzając jej wychowanków kilka razy w roku z różnorodnymi akcjami animacyjnymi, takimi jak paczka bożonarodzeniowa czy  Dzień Dziecka. Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Nic też dziwnego, że tym razem to wiosenny motyw stał się inspiracją dla młodych organizatorów. Dzieci do wspólnej aktywności zaprosiła „Pani Wiosna" wraz ze swoimi pomocnikami.  Zabawa była  przednia. Uczestnicy  tworzyli kolorowe maski i balonowe kwiatki. Próbowali swoich sił w tanecznych konkursach. Obejrzeli też pasjonujący pokaz sztuczek karcianych. Na zakończenie czekała na nich niespodzianka.  Okazało się, że święty Mikołaj nie ma monopolu na rozdawanie prezentów. Także Pani Wiosna lubi obdarowywać innych. Do wszystkich dzieci trafiły paczki ze słodyczami i drobnymi upominkami.

Akcję przeprowadziła grupa młodzieży w składzie: Jessica Gałowska, Karolina Hajdukiewicz, Natalia Jabłońska, Gabriela Lubas, Wiwianna Kinal, Natalia Perz, Jakub Płomiński, Eryk Tropiejko, Agata Sobczak i Karolina Szewczyk.

Organizację wydarzenia wsparli przyjaciele i sympatycy Stowarzyszenia P-ZFST „Pogranicze” przy którym na co dzień działa Klub Liderów Młodzieżowych. Dodatkowe słodkie prezenty dla dzieci ze świeradowskiej placówki ufundowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.


WIĘCEJ INFORMACJI:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań

tel. +48 75 721 50 77

E-mail: [email protected]  

https://pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE/

Magdalena Guła

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe