Aktualizacja. Areszt dla Grzegorza G.

  • 14.03.2019, 10:09 (aktualizacja 15.03.2019 17:42)
  • red. /Muzyczne Radio
Aktualizacja. Areszt dla Grzegorza G. Muzyczne Radio
Podziel się:
Oceń:
Grzegorz G., który próbował ukraść bankomat w Bolesławcu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Śledczy nadal poszukują jego kompanów.

Sąd Rejonowy w Bolesławcu uwzględnił wniosek bolesławieckiej prokuratury i aresztował tymczasowo na 3 miesiące Grzegorza G. - 39-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, oskarżonego o kradzież i włamanie do bankomatu. Oprócz tego sprawca usłyszał też zarzuty w związku z posiadaniem broni palnej i narkotyków, ucieczkę z miejsca zbrodni oraz kradzież traktora, którym próbował wyrwać bankomat z podłoża.

Sebastian Woźniak, zastępca Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu poinformował, że śledczy będą badali m.in. czy poniedziałkowe zdarzenie ma związek z innymi włamaniami do bankomatów na terenie Dolnego Śląska. - Trwają kolejne czynności procesowe mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia i wyjaśnienia okoliczności istotnych w sprawie. Z uwagi na dobro śledztwa nie możemy ujawniać żadnych szczegółów. Mogę jedynie powiedzieć, że sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów - powiedział Muzycznemu Radiu Sebastian Woźniak.

- Ciągnik nie należał do sprawcy. Jednym z zarzutów jest zarzut posiadania broni i amunicji. Broń została znaleziona i została zabezpieczona - dodał zastępca Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu.

Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualizacja. Komunikat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
 

Komunikat prasowy Nr 21/2019

 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu miejscowy Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec Grzegorza G., który 11 marca 2019 roku w godzinach nocnych usiłował dokonać kradzieży z włamaniem jednego z bankomatów na terenie Bolesławca.
 

Urządzenie stało przy jednej z Galerii Handlowych. 39-latek podjechał do niego ciągnikiem rolniczym. Następnie na bankomacie i pojeździe zamocował pasy holownicze i próbował wyrwać urządzenie z podłoża. Próba nie powiodła się z powodu zerwania użytych przez podejrzanego pasów. Bankomat uległ jednak zniszczeniu.

Następnie mężczyzna próbował uciekać przed funkcjonariuszami Policji prowadzonym przez siebie ciągnikiem oraz pieszo, ale został zatrzymany.


Ujawniono przy nim broń palną wraz z amunicją, a także blisko 3 gramy amfetaminy.
 

Sprawcę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem bankomatu oraz zniszczenia urządzenia o wartości ponad 33 tysięcy złotych. Ponadto Grzegorzowi G. zarzucono posiadanie bez zezwolenia broni palnej i amunicji, posiadanie substancji psychotropowych oraz przestępstwo niezatrzymania się na żądanie funkcjonariuszy Policji. Ustalono także, że użyty przez podejrzanego ciągnik rolniczy pochodził z kradzieży, wobec czego sprawcy zarzucono przestępstwo paserstwa.


Grzegorz G. przyznał się od popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia.


Następnie Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do tamtejszego Sądu Rejonowego wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Wniosek został uwzględniony.
 

Jak ustalono, Grzegorz G. nie działał sam. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.
 

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

red. /Muzyczne Radio

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Siwy Traktorzysta
Siwy Traktorzysta 14.03.2019, 10:14
Pałować do póki nie wyda swoich kolegów.
To już nie byli złodzieje, a grupa przestępcza...

Pozostałe