Pierwszy Memoriał Waldemara Siudy za nami

  • 12.03.2019, 14:28 (aktualizacja 12.03.2019 18:41)
  • Powiat Lubań /Edward Szafraniec
Pierwszy Memoriał Waldemara Siudy za nami
Podziel się:
Oceń:
Minął już rok absencji popularnego Siudyma przy zielonym stoliku. Brydż jako gra niby ten sam, ale jakże inny bez niego, bez jego entuzjazmu, pozytywnych emocji, woli walki i ducha zwycięstwa.

Przez 25 lat od 1991 roku z inicjatywy i przy wydatnym zaangażowaniu wieloletniego Prezesa Klubu Brydża Sportowego PIAST Lubań Waldemara Siudy organizowaliśmy doroczne Lubańskie Mityngi Brydżowe, cieszące się sporą popularnością, które w 2015 roku przeszły do historii.

Najwyraźniej jednak życie nie znosi próżni.

Niespodziewana, nagła śmierć Waldka przed rokiem wyzwoliła konieczność zorganizowania turnieju upamiętniającego tego nietuzinkowego brydżystę.

Tak tedy w dniu 02 marca 2019 r do lubańskiego TRETU „zwaliła się lawina” brydżystów z całego Dolnego Śląska (odnotowaliśmy dawno nie notowaną frekwencję 37 par), w większości zawodników grających wcześniej z SIUDYMEM lub też rywalizujących z nim przy zielonym stoliku. Zaznaczyć należy, iż niewątpliwie ta rekordowa od lat frekwencja i tak została znacznie „okrojona” przez szalejącą grypę.

Zorganizowany przy wydatnym wsparciu Starosty Lubańskiego I MEMORIAŁ WALDKA SIUDY został doceniony przez przybyłych brydżystów, którzy nie tylko samą inicjatywę, ale także oprawę turnieju pozytywnie komplementowali. Zauważę tylko, że w holu przed wejściem na salę rozgrywek wywieszona została tablica wspomnień ze zdjęciami Waldka w gronie rodziny i brydżystów, zaś w uroczystości zamknięcia turnieju i rozdania nagród wzięła udział jego żona Barbara – powitana przez wszystkich uczestników zawodów spontaniczną owacją braw na stojąco. W tym czasie na Sali przebywały także dwie ich córki oraz obaj wnukowie.

Chyba tylko z racji faktu, że turniej ten zaliczał się do klasyfikacji GRAND PRIX Dolnego Śląska, osiągnięcie dobrego wyniku poprzedzało satysfakcję z samego udziału w tym MEMORIALE.

Z kronikarskiego obowiązku zatem podam, że Puchary Starosty Lubańskiego za I ( M. Fechner-B. Jadczak ) i III ( A. Jankowska – T. Struzik ) Miejsce powędrowały do Wrocławia, a za II ( M. Ilnicki- M. Rochowicz ) miejsce do Wałbrzycha. Również IV nagrodzone miejsce zajęła para wałbrzyska – Aleksander Kud – Stanisław Wawszczyk.

Dla mnie akurat najważniejsza pozostaje satysfakcja z dobrej organizacji i oprawy turnieju oraz udziału w tej imprezie, zmącona niestety niską frekwencją zaledwie 3 par z Lubania, co chwały raczej nam nie przysparza.

Tak czy siak, zgodnie z przyrzeczeniem publicznym, kolejny MEMORIAŁ WALDKA SIUDY na stałe zagości w kalendarzu brydżowym.

Powiat Lubań /Edward Szafraniec

Zdjęcia (4)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maniek
Maniek 13.03.2019, 13:48
Dlaczego wydarzenie zostało opisane dopiero po tygodniu ‼️ Od spotkania ? Dlaczego nikt wcześniej nie informował o nim ?
Rober
Rober 12.03.2019, 20:20
Z rozbierania gównianej - za przeproszeniem kładki - galeria niemalże filmowanie, klatka po klatce - z turnieju dla intelektualistów i kultury społecznej - 4 (słownie: cztery fotki).

Pozostałe