Kładka rozebrana. Galeria i wideo

  • 12.03.2019, 14:25 (aktualizacja 12.03.2019 14:39)
  • eLuban pl
Kładka rozebrana. Galeria i wideo
Podziel się:
Oceń:
Mimo że nie zabytkowy, to był to jeden z najbardziej bronionych obiektów budowlanych w ostatnich tygodniach w Lubaniu. Nie pomogły protesty i dziś rozebrano kładkę biegnąca przez rzekę Kwisę, dwieście metrów poniżej mostu jeleniogórskiego.

To miała być szybka robota, niestety nie poszło tak łatwo jak zakładali budowlańcy. Kładka okazała się cięższa niż przypuszczano i dźwig ze względu na mocno wysunięte ramię nie mógł poradzić sobie z na pozór lekką konstrukcją. Pomogło zerwanie przesiąkniętych wodą desek i dopiero wówczas kładkę udało się zdjąć i położyć na brzegu rzeki. W tej chwili trwają pracę przy jej cięciu na mniejsze elementy.

Moment zdjęcia kładki znad rzeki transmitowaliśmy na żywo.

eLuban pl

Zdjęcia (54)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubaniak
Lubaniak 15.03.2019, 22:23
Arku potrzebowałeś kasy za złom, no to budżet miasta uratowany
CBA
CBA 14.03.2019, 10:32
Kladka za 800 tyś zl ??? Heh Juz dawno miastu powinno przyglądać sie CBA i sprawdzic co tak naprawde sie dzieje. Na co idzie kasa... Zglosic i po sprawie!!!!
ALTEREczki
ALTEREczki 14.03.2019, 08:52
Przegrali wybory i wylewają żale za mostek.
Tu rządzi A.S i musicie się z tym pogodzić, że co on postanowi tak będzie !!!! I tu nikt nic nie zmieni, nawet sala rajców.

Wasz guru basta!!! nie ma !! Nie chcieli go!! Demokracja i Konstytucja tak właśnie nakazuje.

Krzyczcie Konstytucja, Konstytucja w tych burackich koszulkach. Chociaż sami nie wiecie o co chodzi.

Proponuję w MDKu póki jeszcze stoi zrobić koncert wycia przeciwników , taki chórek.
Nie poszło w urzędzie może w kościele się na chórze się uda.
zal
zal 14.03.2019, 13:45
wspolczuje Ci clzowieku i mam nadzieje, ze nigdy na Ciebie nie trafie...
Lubaniak
Lubaniak 13.03.2019, 18:19
Burmistrz tłumaczył rozbiórkę kładki tym że ktoś może stracić życie lub zdrowie spadając z kładki która jest w złym stanie technicznym i z tego powodu jego wyprowadzą rano w kajdankach. Jakoś nie dostrzega takiej wizji gdy ktoś straci zdrowie lub życie na terenie starego basenu,tam żadnego zabezpieczenia nie ma,małolactwo na skoczni czasami przesiaduje. Obok bardzo głęboka studzienka niczym nie zabezpieczona. Czekamy na tragedię czy co?.
Hera
Hera 2 dni temu, 22:03
To prawda z tym basenem to jest szok ,ze tez nikt tego nie widzi . Ja bylam tam ,widzialam , uczcilam to minuta ciszy .Szok !
Krzysiek
Krzysiek 13.03.2019, 16:58
Krew mnie zalewa jak widzę tę bezradność nieudaczników z Mickiewicza. Lepiej kasę na tę stodołę przy areszcie topić niż załatwić sprawę banalnej przeprawy. Pies Was j...ł nieroby żerujące na naszych podatkach. Gamonie i tyle.
Ted
Ted 13.03.2019, 10:23
Mam pomysł na biznes - przeprawa promowa (tratwowa??) w miejscu w którym była kładka, na początek po 3zł od osoby. Co wy na to?. Chyba że potrzebna będzie koncesja z UM.
Kiepski
Kiepski 13.03.2019, 18:03
Ferdek to Ty że takiego super pomysła masz?.
Kwisolub
Kwisolub 13.03.2019, 09:55
Kładka by się przydała,ale jak jej nie ma to też nie tragedia. Przecież była zamknięta od wielu miesięcy,chyba nawet ponad rok,był tam zakaz wejścia i chyba nikt odpowiedzialny tamtędy dzieci do przedszkola nie prowadzał. ps.Burmistrz zapowiadał otwarcie się "miasta" na Kwisę i jakoś nic się nie dzieje. Radni co Wy na to?. Gdzie te ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki?.
Borys
Borys 13.03.2019, 09:44
Kładki niema i nic tego nie zmieni, miasto może wybudować nową ale czy nie szkoda min.800 tyś zł? Mamy dużo ważniejsze potrzeby. Kładka była mimo fatalnego stanu, bezpieczniejszym przejściem niż most na Kwisie, szerokość tego pseudo chodniczka często nie pozwalała na minięcie się dwóch osób, szczególnie gdy na moście mijały się samochody ciężarowe. Może, zamiast zbijać kapitał polityczny i się tu lansować, połączmy wszyscy siły Burmistrz, Radni, Mieszkańcy i a może przede wszystkim STAROSTA,wymuśmy na GDDKiA budowę bezpiecznych chodników, a jeśli jest to nie możliwe z przyczyn technicznych, budowę NOWEJ KŁADKI.
Jeno im się nie chce chcieć
Jeno im się nie chce chcieć 13.03.2019, 18:08
Aby "wymusić" trzeba chcieć,a Burmistrzowi i Radnym jakoś nie chce się chcieć. Po co "chcieć" skoro pensja i dieta za "chcenie" i za "niechcenie" taka sama?.
Wojciech
Wojciech 13.03.2019, 06:40
Dzięki naszemu Panu Arkadiuszowi wreszczcie będzie spokój na mieście bo zakwisiaki nie będą się po nim szwędać. Panie Arku .. kolejną inwestycją to zakwisie trzeba ogrodzić drutem kolczastym.
Marek
Marek 13.03.2019, 00:29
No i wyjaśniło się dlaczego Pana burmistrza zabrakło dzisiaj na bardzo ważnym spotkaniu dotyczącym Sudeckiego Festiwalu Minerałów - rozbierał kładke.
Lubaniak
Lubaniak 13.03.2019, 00:11
Jak to prawda ze właściciel dzwigu za tą robote wziąl 25 tys to ja ***!!! Za co ja sie pytam ??? Nie wiem ile to trwało ale chyba 5 tys na godz nie pobiera??? Czy po prostu to kumpel tego pana nauczyciela od Historii
Obstrukcja
Obstrukcja 13.03.2019, 19:58
Kolega burmistrza który powiesił baner wyborczy burmistrza na swoim budynku, w ramach wdzięczności musiał zarobić. Czego się nie robi dla kolesia. A przetarg na rozbiórkę był?
Złomiarz
Złomiarz 13.03.2019, 09:27
Ciekawe kto zarobił za zdanie kładki na złom,to też sporo kasy.
elubaniak #2
elubaniak #2 12.03.2019, 19:01
Dźwig dobra inwestycja. 25 tysiaczków za kilka minut roboty, do tego kilka ton złomu... Miód malina. Swoją drogą jakoś nie widać na zdjęciach obrońców kładki z państwem Adler, Wieczorek i Daszkiewicz na czele. Jedynie Lesław się pofatygował, który tą całą nagonkę na burmistrza i zaimprowizował - nj24.pl/article/chca-ocalic-kladke-ale-bedzie-trudno
Sra baniak
Sra baniak 13.03.2019, 22:13
Chyba poprosze o Pana ip bo założę sprawe za te nazwiska... Jak juz będę wiedział kto... to osmiele sie tu podać Pana/Pani nazwisko co by była równowaga...
Kociołek
Kociołek 14.03.2019, 09:57
Nie wiem czy wygrasz,przecież radni to osoby publiczne,a więc ich nazwiska też. Wpis nie obraża tych osób,więc sprawę raczej przegrasz. Tak myślę.
czytelnik
czytelnik 14.03.2019, 08:11
Na każdym kroku w/w radni bronili kładki i atakowali burmistrza więc co to za tajemnica. Chyba, że skoro się nie udało, to już jest tajemnica? Trzeba było zabrać transparenty zwołać ludzi i zrobić show. A tak burmistrz ma rację. Pogadać każdy może bez konsekwencji.
Kładkowy
Kładkowy 13.03.2019, 09:33
A co niby mieli zrobić owi radni?,położyć się na kładce niczym Rejtan na progu sejmowym?.
Most nad kwisą
Most nad kwisą 12.03.2019, 18:00
Huraaaaaa z niecierpliwością czekałem na ten moment. Nareszcie nastała ta chwila kiedy pozbyliśmy się tego złomu
Abc
Abc 13.03.2019, 10:37
Złom to ty jesteś, jak kogoś potrąci samochód na tragicznym moście to niech ci sumienie nie da spać
Starszy kładkowy
Starszy kładkowy 13.03.2019, 16:47
To że kogoś potrącą na moście jest mniej prawdopodobne niż to że mogłoby coś sie stać na kładce
Elizabeth
Elizabeth 12.03.2019, 16:54
I to była ostatnia w tej kadencji "inwestycja" Pana Burmistrza - w ostatniej jego kadencji.
Hera
Hera 2 dni temu, 22:18
No no no .! Nie zgadzam sie !W Lubaniu mamy najbardziej przystojnego Burmistrza ,a nie kazde miasto moze sie tym pochwalic . Nie podcinajcie Burmistrzowi skrzydel , to zobaczycie ze efekty jego pracy beda zadowalajace . A ktory Burmistrz to tak wszystko wspaniale robil ?
tomasz_hitler
tomasz_hitler 14.03.2019, 09:11
Nie widzę problemu, smog i tak już mamy a mydło zawsze się przyda, czy zgłasza Pani jakieś żądania?
Dronem nad Kwisą
Dronem nad Kwisą 13.03.2019, 07:58
Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Przed wyborami też szczekały tym samym tonem :)
Dobre
Dobre 12.03.2019, 16:32
POLSKA firma.

Malarstwo - murarstwo - dekarstwo - rozbiórka mostów.

Powyższe zdjęcia pięknie obrazują stan w jakim są utrzymywane nasze rzeki, przepięknie wygląda koryto takie zadbane, równe, wykoszone, i przede wszystkim wzmocnione.
Janek
Janek 12.03.2019, 18:09
Każdy zarabia na życie jak potrafi najlepiej ... kraść chłop nie poszedł daj Boże mu tylko zdrowie.
J
J 12.03.2019, 15:17
Robicie wielką aferę za nic. Wiele mostów codziennie się rozbiera, ale jeszcze żadnego nie nadawali na żywo. Ludzie, przesadzacie po prostu i zajmijcie się czymś pożytecznym, a nie krucjatą, bo rozebrali kładkę. Wasza wina, że mieszkacie na Mamhattanie, gdzie same ćpuny, które przyczyniły się do dewastacji tego małego mostku, o który takie trucie. W Lubaniu są ważniejsze wydatki, np. ulica Główna.
K
K 12.03.2019, 18:24
Brzegi są zarośnięte i zaniedbane chyba na całej długości, a na pewno wzdłuż działek.
Zbulwersowany
Zbulwersowany 12.03.2019, 18:00
J jak jolop. To najlepsze okreslenie dla autora tego komentarza. Mysle ze trzeba byc na haju zeby taki wpis zamieścić. Obraziles mieszkancow ktorzy mieszkaja w poblizu kladki i dzielnie o nia walczyli. Jednak nie znize sie do twojego poziomu bo padly by niecenzuralne słowa. Brak ci rozumu.
J
J 13.03.2019, 05:19
Dzielnie walczyliscie o kładkę, a co wy rycerze? Walczy to się o kraj, a nie jakiś złom jak napisał pięknie Pan z komentarza na górze.
Stefan
Stefan 12.03.2019, 16:34
masz to w *** bo mieszkasz pewnie w innej części Lubania.
Głupi ,, J ,,
Głupi ,, J ,, 12.03.2019, 16:26
Weź skończ walić smuty, stuknij się w łeb jednym z tych ćpunów jesteś ty. Nawet geografii swojego miasta tępa pało nie znasz, bo Manhattanowi kładka do niczego nie jest potrzebna
J
J 13.03.2019, 05:21
 Mieszkam w Lubaniu wiele lat i wiem, że od jakiegoś mostku pożyteczniejszy jest np. remont pewnej ulicy albo zrobienie jakiejśh drogi.
Jan Hofman
Jan Hofman 12.03.2019, 15:11
Lubań nie może zbudować kładki, a burmistrzowi się marzy remont basenu,
Mateo
Mateo 12.03.2019, 14:53
To teraz czekam na tragedie na wiadukcie przy ulicy Warszawskiej.
Wtedy włodarze otworzą oczy.
Gosciu
Gosciu 13.03.2019, 12:50
weźcie nie przesadzajcie z tą tragedią na wiadukcie. Już odrazu ludzie będą tam ginąć w zatrważającym tempie. Za każdym razem jak widze taki wpis to mi się śmiać chce.
Q
Q 13.03.2019, 22:23
A chodzisz tamtedy czy jezdzisz autem?
elubaniak
elubaniak 12.03.2019, 18:51
To droga krajowa , a nie miasta :) Miasto nic do niej nie ma - także nie miej nadziei, że ktoś poniesie konsekwencje :)
Asia
Asia 12.03.2019, 18:26
Proponuje Panu Burmistrzowi sprawdzic jak rodzice prowadzą rano dzieci do przedszkola lub szkoly. Niestety most na Warszawskiejest bardzo niebezpieczny. Czekamy na alternatywe.
Ja
Ja 12.03.2019, 17:45
Oni dobrze wiedzą jak jest niebezpiecznie chodzić po moście i nic nie zrobili z tym żeby most był bezpieczny. Według burmistrza 30 osób mieszka po drugiej stronie.

Pozostałe