Lubań. Zderzenia aut na newralgicznym skrzyżowaniu

  • 12.03.2019, 09:33 (aktualizacja 12.03.2019 10:37)
  • red.
Lubań. Zderzenia aut na newralgicznym skrzyżowaniu eLuban.pl/Czytelnik Zbigniew
Podziel się:
Oceń:
Utrudnienia w ruchu na wjeździe na Osiedle Piastów. Około 8:40 doszło do kolizji aut na skrzyżowaniu ul. Worcella i Kazimierza Wielkiego.

Do zderzenia doszło, gdy jadący ul. Kazimierza Wielkiego kierowca Peugeota wymusił pierwszeństwo na wyjeżdżającym z ul. Worcella w Esperantystów jadącym Nissanie.

Kierująca Nissanem kobieta została przewieziona do szpitala celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Do czasu zakwalifikowania zdarzenia auta pozostaną w miejscach, gdzie zatrzymały się po zderzeniu.

Mieszkańcy osiedla zwracają uwagę, że do zderzenia doszło przez brak lustra, które jeszcze w ubiegłym tygodniu stało na tym skrzyżowaniu. Lustro pozwalało kierowcom jadącym właśnie ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku Wojska Polskiego zobaczyć auta nadjeżdżające z ul. Worcella.

Jak ustaliliśmy, lustro w trakcie sobotniej wichury zostało oberwane i najprawdopodobniej skradzione, gdyż jak zaznaczają mieszkańcy w miejscu tym nie było widać potłuczonego szkła. Miejskie służby odpowiedzialne za oznakowanie zapewniają, że jeszcze dziś nowe lustro zawiśnie na swoim miejscu.

Do zdarzenia doszło po porannym szczycie komunikacyjnym, mimo to proponujemy na Osiedle Piastów wjeżdżać z ul. Worcella. Jadąc w tym kierunku od strony ul. Wojska Polskiego kierowcy zastaną zablokowany pas ruchu tuż przed skrzyżowaniem.

red.

Zdjęcia (8)

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolo
Kolo 16.03.2019, 18:15
Dajcie mi lopate i krzewy berberysu ,to zrobie wam takie rondo ze mucha nie siada i to za darmo .!
gość
gość 13.03.2019, 19:55
Następny dzień miną, a lustra nie ma. To gdzie te miejskie służby?
sdfsdf
sdfsdf 15.03.2019, 08:20
już jest
samuraj
samuraj 12.03.2019, 22:16
a takie ładne inowe kiedyś były
Kierowca
Kierowca 12.03.2019, 15:29
"Do czasu zakwalifikowania zdarzenia auta pozostaną w miejscach, gdzie zatrzymały się po zderzeniu" Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego? Czy nie można tego utrwalić, np.w postaci zdjęć a samochody zabezpieczyć do czasu kwalifikacji np. na policyjnym parkingu.
fdzxfc
fdzxfc 12.03.2019, 17:57
Na budynku jest kamera i całe zdarzenie powinno być nagrane.
OKOŃ
OKOŃ 12.03.2019, 14:33
"Jak ustaliliśmy, lustro w trakcie sobotniej wichury zostało oberwane i najprawdopodobniej skradzione" a co na to MONITORING?
Robin Hood
Robin Hood 12.03.2019, 19:13
Monitoring jest tylko na papierze. Kasa wydana, jest oznakowanie że Lubań miasto monitorowane, siedzi przy nim człowiek który udaje że patrzy i wszystko w tym temacie. Monitoring monitoruje samego siebie.
feef
feef 12.03.2019, 17:59
Monitoring nie został ochrzczony i nie działa.
samuraj
samuraj 12.03.2019, 21:57
ciągle zmieniasz nik panie panie fef odezwij się całym nikiem pa ni herkaljusz i nnie ykrywaj sie pod inny m nikami bo dosyć twojego pisamia i ukrywania się pod jakimsi innim nikiem jak masz jaja to niie ukrywaj sie ok??
herjakljusz
herjakljusz 13.03.2019, 21:25
o św. Magdaleno - czuwaj!
Setka
Setka 12.03.2019, 14:03
Tam jest ograniczenie prędkości a przy dojeżdżaniu do skrzyżowania należy zachować szczególną ostrożność.Tyle w temacie.
Leszek
Leszek 12.03.2019, 14:01
Jak jadę z osiedla w kierunku Wojska Polskiego to samochody zaparkowane przy Worcella na parkingu zasłaniają widok. Postawią tam 2 busy i jak zobaczyć auta jadące z prawej na głównej drodze, które mają pierwszeństwo przejazdu? Kto to wymyślił? Gdzie jest Radny z tego okręgu?
samuraj
samuraj 12.03.2019, 22:03
to jast skrzyrzowanie gdzie jest wyrażny znak stop i jeszcze jest na ulicy namalowany to chyba ślepiec jchał że tego niewidział
Kierowca
Kierowca 14.03.2019, 21:53
Znak STOP jest z drugiej strony, jadąc w stronę osiedla od ulicy Wojska Polskiego.
Kierowca
Kierowca 12.03.2019, 13:03
Ja tam na lustro zbyt często nie patrzyłam. Po prostu zwalniałam przed skrzyżowaniem, spojrzałam w prawo czy nic nie jedzie z Worcella i jakoś stłuczki nigdy nie miałam.
Brawura kierowców. Nie ma co zwalać na lustro, tylko na drodze zawsze trzeba włączać myślenie.
Gosciu
Gosciu 12.03.2019, 12:16
Moim zdaniem lubańscy kierowcy muszą się jeszcze duuuuużo nauczyć. Odwiedzając Lubań dostaję białej gorączki bo kierowcy jeżdżą jakby mieli klapki na oczach. Notoryczne wymuszenia, zastanawianie się kto ma pierwszeństwo i kolizję na błahych skrzyżowaniach. Pojeździe do większego miasta to zginiecie.
Irek.
Irek. 12.03.2019, 11:04
Lustro jest tam nie potrzebne. Wystarczy aby kierowcy jadący od Kazimierza Wielkiego w dół na Wojska Polskiego przestrzegalu przepisów ruchu drogowego a mianowicie dojeżdżali samochodami do osi skrzyżowana tak jak są namalowane linie na jezdni a nie jak to robi większość kierowców staje równo z budynmiem za którego nic nie widać.
Lolek
Lolek 12.03.2019, 10:49
Bo tam trza zrobić rondo i będzie po kłopocie
Dobre
Dobre 12.03.2019, 16:45
Ooooo Chłopie, czy Ty wiesz ile kosztuje rondo ? Usypanie górki na środku skrzyżowania jest tak drogie że jeszcze przed 15 lat w Lubaniu nie będzie ani jednego ronda. Najlepiej to walnąć tam światła, przecież są tańsze (już było to w Lubaniu udowodnione) To co dzieje się w tej mieścinie to jest normalnie parodia. Ważniejszy jest Dom Solny, i grube miliony które na nim da się uwalić. A nie jakieś rondo dla Kowalskiego który jedzie do domu przez "jedyne" skrzyżowanie które tam jest (bo więcej również nie można zrobić, no chyba że ścieżkę rowerową "brukową" no dobra AWARYJNĄ nazywamy koleją drogą, skrzyżowaniem umożliwiającym dojazd do osiedla (rowerem - ale jest) Zrobią Tobie szanowny Panie rondo, to za chwilę będziesz chciał jeszcze obwodnicę itd.

yyyy
yyyy 12.03.2019, 17:58
w ***nym kraju gdzie jest *** na ***u to pewnie parę milionów złotych koszt ronda.
Xyz
Xyz 12.03.2019, 10:35
A może by tak stworzyć tam rondo ?
fxfdg
fxfdg 12.03.2019, 10:27
Jak już jesteśmy przy tej krzyżówce obecnie brak lustra albo wichura albo wandale zniszczyli znak i kiedy zrobią jakiś inny dojazd do miasta z osiedla czy następne lata będzie tylko ta jedyna krzyżówka?

Pozostałe