Najlepsze kluby sportowe nagrodzone

  • 12.03.2019, 08:47 (aktualizacja 12.03.2019 10:17)
  • red. /UMWD
Najlepsze kluby sportowe nagrodzone UMWD
Podziel się:
Oceń:
Samorząd województwa podsumował ubiegłoroczne współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska. Podczas Gali Sportu Młodzieżowego zostały wręczone nagrody 79 klubom reprezentującym ponad 30 miejscowości - w tym Lubań. Łączna pula nagród to niemal 450 tys. zł.

Dolnośląską Galę Sportu Młodzieżowego w Dolnośląskim Centrum Filmowym otworzyli marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa. To wydarzenie podsumowujące współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2018 roku. W jego ramach prowadzona jest rywalizacja o Mistrzostwo Polski w kategoriach: juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kilkudziesięciu dyscyplinach sportu.

− Nagrody dla zawodników są wyrazem naszego uznania za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku oraz za promocję sportu nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju. Dziękuję sportowcom, trenerom i osobom zaangażowanym w rozwój sportu w dolnośląskich klubach. Mocno kibicuje i trzymam za Was niezmiernie kciuki – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Województwo Dolnośląskie w krajowym współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2018 roku w łącznej klasyfikacji zajęło 4 miejsce. Podczas gali zostały wręczone nagrody finansowe tym klubom z Dolnego Śląska, które szczególnie wyróżniły się w rywalizacji krajowej. Nagrody otrzymało 79 klubów prowadzących szkolenie w 107 sekcjach sportowych. Kluby reprezentują ponad 30 dolnośląskich miejscowości i kilkadziesiąt dyscyplin sportu.

Łączna pula nagród przeznaczona dla klubów to blisko 450 tys. zł.

− Wspieranie naszych sportowców będzie dla nas zawsze ogromnie ważne. Chcemy, by nasi dolnośląscy, młodzi zawodnicy mieli doskonałe warunki szkoleniowe oraz treningowe do walki o najlepsze wyniki. Ważne jest również to, jak wiele klubów i gmin bierze udział w rywalizacji sportowej. W aktywności sportowej gmin Dolny Śląsk zajmuje drugie miejsce w kraju – zaznacza Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.

Jednym z wyróżnionych klubów był UKS Orka Lubań.

red. /UMWD

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe