Bolesławiec. Ciągnikiem próbowali ukraść bankomat

  • 11.03.2019, 09:40 (aktualizacja 11.03.2019 12:46)
  • red. /bolec.info /Radio Wrocław
Bolesławiec. Ciągnikiem próbowali ukraść bankomat bolec.info
Podziel się:
Oceń:
Złodzieje przy pomocy ciągnika rolniczego próbowali ukraść bankomat z terenu galerii Stara Mleczarnia w Bolesławcu. Jeden ze sprawców jest w rękach policji.

Zdarzenie miało miejsce dzisiejszej nocy. Około 2.00 policjanci podczas patrolu zauważyli nietypowy pojazd. Kierowca na ich widok zaczął uciekać. Prawdopodobnie nie wyrobił zakrętu i uderzył ciągnikiem w budynek. Dalej uciekał pieszo. Został w końcu zatrzymany.

Jak się okazało, zatrzymany chciał wyrwać bankomat ciągnikiem. Następnie miał on zostać załadowany do stojącego nieopodal busa, w którym czekali kompani kierowcy ciągnika. Ci na widok radiowozu zbiegli z miejsca zdarzenia.

Jak podaje Radio Wrocław, zatrzymany miał przy sobie magazynek z amunicją, ale nie znaleziono przy nim broni. Jest obecnie poszukiwana. Nie jest wykluczone, że mężczyzna wyrzucił ją podczas ucieczki. Policjanci szybko przetransportowali podejrzanego do komendy policji. Wezwali też posiłki. Obawiali się, że ktoś może chcieć odbić zatrzymanego zwłaszcza, ze w ostatnim czasie w regionie kilkukrotnie złodzieje wysadzali bankomaty w powietrze. Przypomnijmy, że grudniu minionego roku w Nowogrodźcu do takiej kradzieży również użyto ciągnika. Czy sprawca jest powiązany z wcześniejszymi zdarzeniami ustalają odpowiednie służby.

red. /bolec.info /Radio Wrocław

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Siwy Traktorzysta
Siwy Traktorzysta 11.03.2019, 13:15
I znowu artykuł o kradzieży...
Ewidentnie najpopularniejszy fach w okolicy to złodziejstwo.
Zwiększyć kary i to jak najszybciej...
Wanda z Niemcem
Wanda z Niemcem 11.03.2019, 15:05
I na dodatek w katolickim kraju i w wielkim poście. Łeb popiołem chyba posypali no i do roboty - święta się zbliżają pojeść i popić trzeba będzie. Odpuszczenie grzechów w ramach wielkanocnej spowiedzi.

Pozostałe