Skutki nocnej nawałnicy

  • 11.03.2019, 08:54 (aktualizacja 11.03.2019 09:19)
  • red.
Skutki nocnej nawałnicy eLuban.pl Zdjęcie Ilustracyjne
Podziel się:
Oceń:
Wciąż trwa usuwanie skutków nocnej nawałnicy. Strażacy w ciągu nocy interweniowali ponad 20 razy. Najsilniejsze podmuchy wiatru odnotowano na Śnieżce, w porywach wiatr osiągał tam prędkość 194km/h.

To była pracowita noc dla strażaków w całym regionie, w powiecie lubańskim w ciągu nocy strażacy interweniowali ponad 20 razy. Jako pierwszy naporowi wiatru poddał się słup energetyczny w miejscowości Zaręba, który spadł na jedną z posesji.

Jednak naprawdę mocno zaczęło wiać po 23. Przeważająca część interwencji dotyczyła powalonych drzew i co za tym idzie zerwanych linii energetycznych i telekomunikacyjnych.

Najpoważniejsze odnotowane uszkodzenie mienia to zerwany z garażu dach w miejscowości Kościelnik. Zaskoczeniem nie powinno być również, że po tak wietrznej nocy nieprzejezdna była droga Lubań - Przylasek. Wiatr powalił tam sześć drzew, które zagradzały drogę.

Wciąż trwa usuwanie skutków nocnej nawałnicy na linii kolejowej Lubań – Węgliniec. W związku z zerwaną liną trakcji elektrycznej od godzin rannych na tym odcinku wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Na Dolnym Śląsku straż pożarna interweniowała 355 razy. Bez prądu nadal pozostaje ponad 22 tys. odbiorców, najwięcej w powiatach jeleniogórskim, legnickim i wałbrzyskim.

Na terenie powiatu lubańskiego nadal bez prądu pozostają mieszkańcy Ubocza, Siekierczyna od nr 306 do 316, Nawojowa Śląskiego, Nawojowa Łużyckiego i Radogoszczy. W Lubaniu bez prądu wciąż pozostają budynki przy ul. Sybiraków. Szczegółowe informacje na temat wyłączeń można uzyskać pod nr 991.

Około 23. najsilniejsze podmuchy wiatru odnotowano:
Śnieżka 194,5 km/h
Kłodzko 101 km/h
Jelenia Góra 97 km/h
Zgorzelec 86,5 km/h
Legnica 83 km/h
Wrocław 79 km/h

red.

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jo
Jo 11.03.2019, 20:20
Od kiedy ubocze jest w powiecie lubańskim??
HP
HP 11.03.2019, 21:12
Są poważne plany przyłączenia - Starosta Lwówecki chce się tej części zarządzania wyzbyć.
Joanna
Joanna 11.03.2019, 16:43
Nie tylko strażacy mieli pracowitą noc, nie zapomnijcie o tym że są jeszcze inna grupy zawodowe które mają pełne ręce roboty podczas takich warunków.
Gosik
Gosik 11.03.2019, 16:34
Z czasem nasz klimat staje się coraz bardziej nieprzewidywalny,trudno jest nam nad tym wszystkim zapanować. Pomimo tak cięźkich sytuacji potrafimy sobie poradzić.
PH
PH 11.03.2019, 11:37
Jak widać od pewnego czasu Bog nie lubi Polaków i na nic modły i ustanawianie świętych patronów. Stratami obciążyć tych co ogłupiają owczarnię i doją w ramach opłacanych intencji. A możę to przez te faryzejskie intencje ekspiacyjne za krzywdy wyrządzone tym najmniejszym?
samuraj
samuraj 11.03.2019, 21:13
czy nadal ten pozbawiony rozumu i wiary będzie pisał takie bzdury??bo co piszesz to albo rodzice żle wychowali albo jesteś dzieckiem podaj chociaż swoje imie może masz nik herakliusz??? tylko inny nik ??
pit
pit 12.03.2019, 09:14
Samuraj nie rozumiesz sarkazmu ? Pomyśl ludzie przelewają swoje renty na radio a nie mają na życie czy ubezpieczenie domu,a gdy coś się stanie to wszyscy się składamy .Kiedyś piorun uderzył w gospodę ksiądz powiedział że to kara boska ,pół roku póżniej uderzył w kościół ksiądz że to nieszczęście .
arab
arab 11.03.2019, 15:13
Herakliusz trollujesz już z innego konta, bana masz ciućmoku jeden?
MłotemCzarną Hołotę!
MłotemCzarną Hołotę! 11.03.2019, 20:39
Zacznij w końcu odnosić się do meritum postu bo w ten sposób idziesz rykoszetem po problemie i wylewasz swoje zapasy żółci. PH ma rację - zbyt wiele PLN kosztowały nas wszystkich opłacane z budżetowej kasy te wszystkie szamaństwa w rodzaju "zawierzania" k'Raju dla ciemnoty a to Niekopulanej Zawsze Dziewicy,a to znów jej Synowi kilkurodzonemu, a to znów relikwiom coraz to nowych i nowych błogosławionych i świętych pewnego zakłamanego Kościoła Rz poza którym nie mamy zbawienia a jedyne co poza nim - to jedynie siwy dym... Wszyscy: inżynierowie, projektanci, wykonawcy odpowiadają prawnie, materialnie i moralnie w razie katastrofalnej fuszerki - tylko nie szamani Kościoła kat. od wieków wprowadzający ten jurny i durny naród w stan błogosławionego uśpienia rozumu i wolnej woli...
samuraj
samuraj 11.03.2019, 21:21
i dalel panie herakliusz nadajesz???
PH
PH 11.03.2019, 21:07
No a jak niebawem Pan na Watykanie pozbawi świętości Wielkiego Herosa Cnót Wszelakich za grzech "braku usakralnionej roztropności w sprawach wielebnych pedofilantów" to na naród nasz spadną takie klęski, że tylko patrzeć Armagedonu. A miał kiedyś zstąpić i odnowić oblicze ziemi... Tej ziemi.
Okulista
Okulista 12.03.2019, 18:01
Spójrz na swoje grzechy,bo widzisz źdźbło w oku brata a belki w swoim nie dostrzegasz.

Pozostałe