Trampkarze gotowi do wiosny

  • 11.03.2019, 07:19 (aktualizacja 11.03.2019 09:19)
  • red.
Trampkarze gotowi do wiosny
Podziel się:
Oceń:
W najbliższy weekend ruszają rozgrywki w II lidze wojewódzkiej trampkarzy. Sumiennie do piłkarskiej wiosny przygotowywali się piłkarze z Lubania. W składzie drużyny są zmiany.

Trampkarze Łużyc Lubań przygotowania do ligowych zmagań rozpoczęli już 27 grudnia 2018r. Trenowali trzy razy w tygodniu - głównie w hali lubańskiego MOSiR. Zawodnicy brali także udział w turniejach, na których prezentowali się bardzo dobrze. Zostali m.in. wicemistrzami OZPN Jelenia Góra. Następnie lubanianie rozpoczęli passę zwycięstw jak i dubletów w czterech kolejnych halowych turniejach. Pierwszy sparing Łużyce rozegrały 16 lutego, ogrywając w Zgorzelcu tamtejszą Nysę 9:1. W dniach 22-24 lutego trampkarze z Lubania wzięli udział w turnieju w Łodzi. Przegrali tam mecz z Mińskiem Mazowieckim 0:2, zremisowali z Koninem 1:1 i odnieśli trzy zwycięstwa z Polonią Stal Wlkp. 3:1, SMS Łódź 1:0 oraz Widzewem Łódź 3:2. - Ten turniej to był inny świat piłkarski. Graliśmy z zespołami z lig centralnych. Dużo się nauczyliśmy - powiedział Konrad Murawski, trener zespołu z Lubania. Kolejny sparing Łużyce rozegrały z Włókniarzem Mirsk i zdemolowali rywala 13:0.

- Drużyna dobrze przepracowała okres przedstartowy. Na 19 zawodników najmniej w treningach brało udział 14. Pozyskaliśmy zawodnika z Gryfowa Śląskiego - Oskara Pietruszewskiego. Świetnie wkomponował się w drużynę. Straciliśmy natomiast kapitana i nasz filar Marcina Orzechowskiego. Został wypożyczony do dającej szanse na rozwój Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław - mówi trener Łużyc.

16 marca Łużyce rozegrają pierwszy mecz w rundzie wiosennej. O godzinie 14.30 podejmą Konfeks Legnica. W lidze ponadto wystąpią także Miedź I Legnica, Miedź II Legnica, Pogoń Góra, Karkonosze Jelenia Góra, Chrobry II Głogów oraz BKS Bolesławiec.

 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe